Międzynarodowa firma ekonomiczna otworzyła nowe biuro w Gdańsku

Międzynarodowa firma ekonomiczna otworzyła nowe biuro w Gdańsku

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
IHS Markit, międzynarodowa firma specjalizująca się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków oraz wspomaganiu procesów decyzyjnych u klientów biznesowych i instytucjonalnych z ponad 165 krajów, wprowadziła się do nowej siedziby w C200 Office. Na 4 300 mkw. zaaranżowano nietuzinkowe, nowoczesne przestrzenie do rożnego rodzaju pracy – w skupieniu, zespołowej, a także miejsca do odpoczynku i relaksu.
Nasze nowe biuro w Gdańsku od początku miało wspierać ambitne plany zatrudnienia ponad 100 nowych specjalistów. Wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów programistycznych, pracujących w najnowszych technologiach środowisk .NET i Java, metodami Agile/Scrum, w modelu DevOps, miało ogromny wpływ na projektowanie nowej siedziby. Każdy zespół pracuje w pokoju agilowym wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt, stanowiska pracy umożliwiające także pracę w pozycji stojącej, a szczególnie dające wspaniałe warunki do komunikacji wewnątrzzespołowej przy jednoczesnym odseparowaniu akustycznym od pozostałej części biura. Pracownicy wychodzący z pomieszczeń pracy "war room" wchodzą w inną atmosferę, prawie domową, gdzie mają wiele miejsc odpoczynku i relaksu. Ponadto, takie miejsca jak Lunch-Plaza czy Chill-out są nietuzinkowe – mówi Andrzej Dostatni, szef IHS Markit w Gdańsku. 
Gdański oddział IHS Markit (wcześniej Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global) obecnie zatrudnia ponad 200 specjalistów. Najliczniej reprezentowany jest departament Product Development & Delivery, który odpowiada za rozwój systemów informatycznych i aplikacji wykorzystywanych przez IHS Markit oraz jej klientów. Drugim co do wielkości jest zespół specjalistów ds. danych oraz analityków z departamentu Economics and Country Risk. Dynamiczny rozwój organizacji oraz prowadzone procesy rekrutacyjne oznaczały konieczność znalezienia nowej siedziby w jak największym stopniu odpowiadającej potrzebom pracowników. Firma od wielu lat blisko współpracuje z Politechniką Gdańską, co miało duży wpływ na wybór budynku C200 Office.
REKLAMA
C200 Office, którego deweloperem jest Euro Styl, charakteryzuje doskonała lokalizacja. Biurowiec jest położony w dobrze skomunikowanej, centralnej części Gdańska. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany tak, aby umożliwić najemcom elastyczną i swobodną aranżację powierzchni. Jesteśmy przekonani, że bogata oferta i atuty C200 Office będą wspierać dynamiczny rozwój IHS Markit, a wyjątkowa jakość wykończenia powierzchni wyróżni firmę na rynku trójmiejskim – komentuje Marcin Faleńczyk, dyrektor trójmiejskiego oddziału JLL.
Eksperci z JLL reprezentowali IHS w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu oraz odpowiadali za zarządzanie projektem aranżacji, opracowanym przez firmę Kreativa.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA