GetResponse, światowy lider oprogramowania do marketingu wprowadził się do nowego biura w budynku Neon w GdańskuMateriały prasowe

GetResponse, światowy lider oprogramowania do marketingu wprowadził się do nowego biura w budynku Neon w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

GetResponse, światowy lider oprogramowania do marketingu online wprowadził się do swojego nowego biura w budynku Neon w Gdańsku. Ma ono powierzchnię blisko 3 tys. mkw. i mieści się na 9. piętrze biurowca, którego deweloperem jest firma Torus.

GetResponse to polska firma, producent znanego na całym świecie oprogramowania do email marketingu i zarządzania kampaniami marketingowymi online dla małych i dużych firm. Początki GetResponse sięgają 25 lat wstecz. Prostota użytkowania oferowanych funkcjonalności i możliwość efektywnego ich wykorzystania niezależnie od branży sprawiły, że GetResponse szybko stał się ważnym graczem na globalnym rynku.

Nowe biuro GetResponse mieści się na 9. piętrze budynku Neon, w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Wyróżnia je najwyższej jakości aranżacja i wykończenie zaplanowane z udziałem pracowników firmy. Na każdym etapie przygotowania biura dzielili się swoimi potrzebami, oczekiwaniami i opiniami.

fot. Kinga Skalik
fot. Kinga Skalik
fot. Kinga Skalik

Intencją powstania nowego biura było dostarczenie pracownikom przestrzeni, która integruje, inspiruje i wzmacnia współpracę. Różnorodność powierzchni (pokoje do pracy w skupieniu, przestrzenie do pracy grupowej, sale do relaksu, zabawy) pozwala wybrać odpowiednią przestrzeń w zależności od indywidualnych potrzeb i charakteru pracy. Biuro – niejako centrum galaktyki GetResponse, wspiera różne modele pracy, oferując tym samym rozwiązania integrujące pracowników.

– Nowe biuro jest naprawdę imponujące. Już od progu robi niesamowite wrażenie aranżacją i estetyką, a do tego daje poczucie przestrzeni. Projekt jest przemyślany i spójny, a efekt końcowy utwierdza nas w przekonaniu, że wybór Torusa był dobrą decyzją. Współpraca na każdym etapie - od projektu po odbiór - przebiegała bez zarzutu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej nowej siedziby i jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy będą się w niej dobrze czuli – mówi Hanna Stopa, Dyrektor Finansowa w firmie GetResponse.

fot. Kinga Skalik
REKLAMA
fot. Kinga Skalik
fot. Kinga Skalik

Proces przygotowania biura był intensywny i wymagający. Od samego początku intencją GetResponse, a także Torusa było to, aby przestrzeń pracy była bardzo nowoczesna i przyjazna pracownikom. Poza standardowymi, otwartymi strefami pracy, gabinetami, salkami konferencyjnymi czy kuchniami, są w nim również miejsca na networking, spotkania mniejszych i większych zespołów, focus roomy, a także pomieszczenia relaksu, play room, nap room czy nawet pomieszczenie do jogi. Koncepcję architektoniczną przygotowała firma Workplace, natomiast Torus wykonał projekty techniczne, branżowe oraz odpowiadał za całość realizacji. GetResponse wspomagała dodatkowo firma Ilnedro.

– Projekt był ambitny i wymagający. Pojawiło się w nim wiele różnorodnych, również nietypowych rozwiązań, detali oraz materiałów, takich jak drewniane sufity czy ściany z dyli szklanych. Wspólnym wysiłkiem udało się jednak osiągnąć sukces. Końcowy efekt aranżacji robi duże wrażenie. To w dużej mierze zasługa bardzo dobrej wzajemnej komunikacji oraz dużego profesjonalizmu wszystkich stron biorących udział w procesie. Jestem dumny z pracy jaką włożył cały zespół Torusa w ten projekt i mam przekonanie, że biuro spełni pokładane w nim nadzieje – mówi Maciej Suchanowski, project manager w firmie Torus.

fot. Kinga Skalik
fot. Kinga Skalik
fot. Kinga Skalik

Biurowiec Neon posiada ponad 35 tys. m kw. powierzchni najmu (przy powierzchni typowej kondygnacji biurowej wynoszącej ponad 3 tys. m kw.). Nieco ponad 1,5 tys. m kw. to powierzchnie usługowe zlokalizowane na parterze, które dopełniają pasaż – miejsce spotkań i spędzania czasu zaprojektowane pomiędzy budynkami Alchemii. Tak jak wcześniejsze etapy kompleksu, Neon posiada certyfikat LEED na najwyższym poziomie - Platinum oraz certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Budynek stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie Alchemii, która zaprojektowana została w całości przez pracownię APA Wojciechowski Architekci. Uwzględniając umowę z firmą GetResponse budynek wynajęty jest obecnie w ponad 96%.

Torus jest jednym z liderów wśród polskich deweloperów biurowych, choć portfolio firmy jest znacznie szersze – składają się na nie inwestycje hotelowe, w tym rewitalizacje, magazynowe, także mieszkaniowe. Do tej pory stworzył na trójmiejskim rynku ponad 180 tys. m kw. powierzchni najmu i zrealizował 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy (5 budynków Arkońska Business Park oraz 4 etapy Alchemii) za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA