Producent oprogramowania wynajął biura w Silesia Star Bźródło: Phil Hutchinson

Producent oprogramowania wynajął biura w Silesia Star B

Katowice
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Mentor Graphics Corporation, producent oprogramowania do projektowania i sprzętu elektronicznego, podpisał umowę najmu na 4 417 m kw. powierzchni w budynku Silesia Star B w Katowicach. Klienta w negocjacjach umowy najmu oraz koordynacji i nadzorowaniu prac aranżacyjnych nowego biura reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Mentor Graphics Corporation to światowy lider w dostarczaniu rozwiązań do projektowania sprzętu i oprogramowania elektronicznego, specjalizujący się w automatyzacji projektowania w elektronice. Firma oferuje nowatorskie produkty i rozwiązania, oferując nie tylko oprogramowanie, ale i serwis konsultacyjny dla inżynierów. W Katowicach Mentor Graphics otworzył swoje największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie zatrudniające ponad 200 osób. Firma współpracuje także z Politechniką Śląską w Gliwicach. W 2016 roku warszawski oddział firmy Cushman & Wakefield reprezentował Mentor Graphics przy otwarciu i rozbudowie nowego biura w Maroku (Rabat) oraz w Armenii (Erywań).
REKLAMA
Projekt dla Mentor Graphics w Katowicach charakteryzował się wieloma niestandardowymi rozwiązaniami. Jednym z głównych założeń było połączenie dwóch pięter wewnętrznymi schodami celem skomunikowania jak największej liczby działów oraz stworzenie przestrzeni do wspólnej pracy czy spotkań. Dodatkowo koordynowaliśmy prace dużego zespołu podwykonawców zatrudnionych na zlecenie najemcy – mówi Michał Jaraczewski, Senior Project Manager, w dziale zarządzania projektami i doradztwa w Cushman & Wakefield.
Silesia Star B – oddany do użytku w sierpniu 2016 r. – to drugi etap ukończonej pod koniec 2014 r. inwestycji LC Corp, przy ul. Uniwersyteckiej 18 w Katowicach. Na ośmiu kondygnacjach budynek oferuje powierzchnie biurowe klasy A do wynajęcia: I etap – 13 000 m kw., II etap – 12 500 m kw. Dodatkowo na poziomie 0 i -1 najemcy i klienci mogą skorzystać z parkingu na 250 miejsc. Na parterze powstała strefa z punktami handlowo-usługowymi, w której znajduje się m.in. restauracja i kawiarnia. Budynki Silesia Star wyróżnia prosta i nowoczesna architektura oraz złota kolorystyka okien. Obiekt położony jest 7 minut pieszo od ścisłego centrum miasta w doskonałej lokalizacji bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej, Uniwersytecie Śląskim oraz Muzeum Śląskim.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA