Biura "na żądanie" w katowickim Tiramisuźródło: Materiały inwestora

Biura "na żądanie" w katowickim Tiramisu

Katowice
REKLAMA
Ponad tysiąc metrów kwadratowych zajmuje w katowickim kompleksie firmy Skanska Regus. To międzynarodowa firma na rynku biur "na żądanie", proponująca między innymi usługi coworkingowe i wirtualne biura. Dlaczego Regus, który ma już na całym świecie trzy tysiące elastycznych punktów do pracy, wybrał właśnie Silesia Business Park?
Od dłuższego czasu chcieliśmy otworzyć swój oddział w Katowicach. Kompleks Silesia Business Park daje nam możliwość dodania do naszego portfolio stolicy Górnego Śląska, a co za tym idzie – zaoferowania tutejszym firmom, ale także biznesmenom podróżującym służbowo, możliwości skorzystania z dostępu do powierzchni biurowej "na żądanie" – tłumaczy Klaus Koponen, Country Manager Regus Poland.
Jego zdaniem biznes w Polsce rozwija się tak szybko, że trzeba oferować elastyczne biura, aby w pełni odpowiedzieć na ekspansję związaną wewnętrznym rozwojem firm i wejściem na polski rynek nowych inwestorów.
A Regus odgrywa kluczową rolę w ułatwianiu rozwoju biznesowego, oferując dostęp do elastycznej powierzchni do pracy. Potrzebują jej wszystkie firmy, bez względu na swoją wielkość – podkreśla Klaus Koponen.
REKLAMA
Na piątym piętrze budynku B kompleksu Silesia Business Park (nazywanym Tiramisu ze względu na wygląd elewacji) już można wynająć miejsce do pracy na rok, miesiąc, a nawet jeden dzień. W kompleksie Skanska można zarezerwować salę konferencyjną, pokój na spotkanie biznesowe czy pojedyncze biurko w otwartej przestrzeni. A wszystko jest dostępne 24 godziny na dobę.
W Silesia Business Park swoje siedziby zdecydowało się już otworzyć wiele firm, reprezentujących różne branże i różną dynamikę wzrostu. Dzięki obecności Regus będą one miały dostęp do elastycznej powierzchni biurowej, która staje się coraz ważniejszym elementem w rozwoju biznesu – mówi Marek Stasieńko, dyrektor regionalny ds. wynajmu Skanska Property Poland.
Silesia Business Park to katowicki kompleks biurowy firmy Skanska, który docelowo będzie składał się z czterech budynków – każdy o powierzchni 12 tys. mkw. Już gotowe są pierwsze trzy. Ostatni będzie oddawany do użytku na przełomie III i IV kwartału 2018 roku. Wśród najemców obiektu B znalazły się już takie firmy jak Capgemini, Altium, Grupa Orbico czy kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice.
***Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby:
  • Kompleks docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych.
  • Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie ok 12 tys. mkw.
  • Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m.
  • Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
  • W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. 
  • Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA