Park Szwajcaria... w Polsce

Park Szwajcaria... w Polsce

Gliwice
MatKoz
MatKoz
REKLAMA

Gliwice przygotowują się na dużą inwestycję. W przyszłym roku mają się rozpocząć prace nad modernizacją Parku Szwajcaria znajdującego się przy ulicy Łabędzkiej. Miejski Zarząd Usług Komunalnych poinformował, że na podmokłych terenach powstaną nowe alejki, oświetlenie, miejsca zabaw dla dzieci, będą także nowe trawniki i rośliny.

 

Projekt modernizacji parku powstał już przed kilku laty. Inwestycja musiała jednak poczekać na lepsze czasy, ponieważ plan przedstawiony przez firmę Venit okazał się za drogi. Nowy projekt przygotowuje firma z Rybnika, która obiecywała przedstawić go już w 2012 roku. - Jak tylko uda się uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, to prace ruszą jeszcze w przyszłym roku - zapewnia Justyna Przybysz z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

REKLAMA

 

Na modernizacji parku najbardziej skorzystają mieszkające w pobliżu dzieci, które nie mają gdzie się bawić. Miasto ma nadzieje, że powstający obiekt spodoba się najmłodszym. Do ich dyspozycji będzie zjeżdżalnia z urządzeniem wspinaczkowym, huśtawki i karuzele. Plac zabaw będzie ogrodzony, tak aby każdy z opiekunów widział, co robi jego pociecha. Zaplanowano również remont mostu znajdującego się w parku, łączącego dwa zbiorniki wodne. W parku znajdzie się również coś dla rowerzystów, jak i osób starszych. Dla tych pierwszych zaplanowano wybudowanie toru rowerowego, natomiast seniorzy będą mogli poćwiczyć w przygotowywanej specjalnie z myślą o nich mini-siłowni. Jeżeli w budżecie gminy znajdą się dodatkowe środki, to niedaleko parku wybudowany będzie mały parking.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA