Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi zainwestuje w województwie podkarpackimMateriały prasowe

Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi zainwestuje w województwie podkarpackim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Polsce. Deweloper i inwestor, firma DL Invest Group zawarła z SaarGummi globalnym dostawcą części dla branży automotive umowę na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych w inwestycji DL Invest Park Sędziszów. Inwestor zamierza uruchomić w Polsce produkcję.

Projekt, którego budowa startuje we wrześniu 2022 roku, do użytku zostanie oddany na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku.

CQLT SaarGummi Technologies S.à rl z siedzibą w Remich (Luksemburg) jest dostawcą systemów uszczelniających dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupa SaarGummi produkuje łącznie w 19 lokalizacjach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Głównymi odbiorcami są: Daimler, BMW, General Motors, Volkswagen / Porsche i Ford.

W czerwcu 2011 roku Grupa SaarGummi została przejęta przez państwowy chiński konglomerat CQLT (Chonqing Light Textile Industry Holding), jedną z największych firm w Chinach.

DL Invest Park Sędziszów to inwestycja strategicznie zlokalizowana tuż obok węzła autostrady A4 oraz w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Projekt położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 minut oraz Rzeszowa, który od DL Invest Park Sędziszów dzieli około 25 minutowa podróż samochodem.

Polska przoduje w regionie, jeśli chodzi o dostępność wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów, a Podkarpacie cechuje wciąż wysoka dostępność pracowników produkcyjnych. Dla SaarGummi Sędziszów Małopolski to zabezpieczenie unikalnej lokalizacji łączącej dostępność kadry inżynierskiej, jak i pracowników produkcyjnych, co umożliwi w przyszłości umiejscowienie profilu produkcji, który obecnie firma prowadzi w krajach sąsiednich. Polska, jako nowy kraj na mapie lokalizacji Grupy pozwoli na dalsze zdywersyfikowanie działalności operacyjnej.

REKLAMA

– Umowa najmu z SaarGummi, jednym z wiodących na świecie dostawców dla branży automotive, to potwierdzenie wyjątkowej jakości projektów, które dostarczamy klientom w najlepszych dostępnych lokalizacjach oraz realizujemy według wytyczonych przez nich standardów. SaarGummi to spółka o ugruntowanej pozycji na rynku, która posiada doskonałą świadomość charakterystyki, jaką muszą spełniać wynajmowane przez nią nieruchomości, aby wpisywały się w określony model biznesowy i przyczyniały do rozwoju firmy. Najwyższa jakość połączona z elastycznym podejściem DL Invest Group do zmian wprowadzanych przez Najemcę w całym okresie najmu w odpowiedzi na zmieniający się świat to podstawowa wartość modelu DL Invest Group, która była podstawą decyzji, co do wyboru projektu oraz dewelopera, który jest zarazem długoterminowym właścicielem – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Materiały prasowe

– Jednym z wyróżników DL Invest Group na rynku jest bez wątpienia to, że zrealizowane przez nas nieruchomości pozostają w naszym portfelu i nie są przedmiotem sprzedaży. Pozwala nam to skupiać się na świadczeniu wysokiej jakości usług zarządzania projektami oraz zadowoleniu najemców przez cały cykl życia nieruchomości – podkreśla Dominik Leszczyński.

– Wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z naszą długoterminową strategią, która zakłada zapewnienie możliwości dalszej ekspansji najemcom w ramach określonej lokalizacji. Portfolio nieruchomości budujemy według określonego, strategicznego celu: z myślą o długotrwałym zarządzaniu projektami, jako długoterminowy inwestor, a zarazem właściciel, który każdego dnia pracuje nad podniesieniem jakości świadczonych usług i wartości projektów dla naszych klientów. Co do zasady nasze nieruchomości nie są przedmiotem sprzedaży. Dbamy o ich wartość zarówno w krótko, jak i długookresowym terminie. To odróżnia nas od innych deweloperów komercyjnych, z których większość realizuje projekty z myślą o ich szybkiej komercjalizacji i sprzedaży – zwraca uwagę Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group.

Najemcy doceniają strategię DL Invest Group. Około 97 proc. powierzchni w istniejących budynkach należących do firmy jest wynajętych. Spółka z sukcesami działa także w sektorze powierzchni biurowych i handlowych.

– Aktualnie zarządzamy portfelem aktywów będących własnością DL Invest Group o wartości 2 miliardów złotych. W fazie planowania znajduje się także kilkanaście projektów magazynowych, które powstaną w formule BTS, jak również w postaci magazynów ostatniej mili, a najemcami tych projektów są takie firmy jak Hutchinson, Valeo czy InPost – podsumowuje Dominik Leszczyński.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA