Globalny operator logistyczny Radial zwiększa dwukrotnie powierzchnię w parku MLP Pruszków IIMateriały prasowe

Globalny operator logistyczny Radial zwiększa dwukrotnie powierzchnię w parku MLP Pruszków II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Globalny operator logistyczny wynajął 8100 mkw. dodatkowej powierzchni w ramach MLP Pruszków II. W efekcie spółka Radial podwoiła wykorzystywaną przestrzeń magazynową w podwarszawskim centrum logistycznym zwiększając ją do około 17 000 mkw. W zawarciu transakcji najemcę reprezentowała firma AXI IMMO.

Firma Radial zawarła z MLP Group nową umowę dotyczącą najmu dodatkowych 8100 mkw. w ramach parku MLP Pruszków II. W ten sposób podwoiła wykorzystywaną powierzchnię magazynową w tym centrum logistycznym. Z nowo zamówionej przestrzeni z początkiem sierpnia 2022 r. najemcy zostało już wydane blisko 6500 mkw. Pozostała część zostanie przekazana na początku listopada 2022 r.

Operator logistyczny do podwarszawskiego centrum logistycznego wprowadził się około dwóch lat temu. Wynajął wówczas nieco ponad 9000 mkw., z czego 8100 mkw. stanowią magazyny, a około 1000 mkw. przeznaczone jest na nowoczesne biura i powierzchnie socjalne. W zawarciu obecnej umowy oraz tej sprzed dwóch lat najemcę wspierała agencja doradcza AXI IMMO.

Materiały prasowe

Radial, należący do grupy Bpost (Poczta Belgii), jest wysoce zaawansowanym technologicznie operatorem logistycznym. Należy do globalnych liderów świadczących usługi fulfillment dla sektora e-commerce w zakresie realizacji dostaw B2C i B2B oraz specjalizujących się w zarządzaniu zamówieniami w omnichannel. W ramach oferowanych usług zapewnia m.in. profesjonalne zarządzanie wysyłką krajową oraz międzynarodową, w tym zapewnia pełen zakres działań w zakresie logistyki przyjęcia towarów, wydania oraz zwrotów.

– Firma Radial jest naszym kolejnym klientem, który w ostatnim czasie zwiększą wynajmowaną powierzchnię w MLP Pruszków II, korzystając z wciąż bardzo dużego potencjału rozbudowy tego centrum logistycznego. Dzięki nowej umowie niemal podwoiliśmy zakres współpracy. Nasi partnerzy doceniają bardzo elastyczne podejście MLP Group do ich bieżących potrzeb i skali prowadzonego biznesu. Kluczowa dla nich jest również doskonała lokalizacja centrum w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji warszawskiej, a jednocześnie w pobliżu węzła autostrady A2 – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

REKLAMA

– Osiągając szybki wzrost skali obsługiwanych operacji potrzebowaliśmy znacznie powiększyć wykorzystywaną przestrzeń. Byliśmy jednocześnie bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z MLP Group, dlatego mając możliwość zamówienia dodatkowej powierzchni podjęcie takiej decyzji wydawało się oczywiste. W nowej części stawiamy zaawansowaną automatykę wspierającą procesy magazynowe, co zapewnia nam możliwość świadczenia usług logistycznych na najwyższym poziomie – podkreślił Tomasz Okowiak, Członek Zarządu Radial Poland.

– To nasza kolejna udana współpraca z firmą Radial, w której mieliśmy przyjemność reprezentować ją w procesie pozyskania nowej powierzchni. Klient był zadowolony zarówno z dotychczasowej lokalizacji, a także z niezwykle dobrej relacji ze stabilnym jak i rzetelnym deweloperem. W momencie podjęcia decyzji o ekspansji obie strony bardzo szybko znalazły porozumienie w zakresie nowej umowy – wyjaśniają Karol Osiecki, Associate Director, Industrial & Development i Jakub Wojtera, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Materiały prasowe

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

Materiały prasowe

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA