GLP kupuje centrum logistyczne firmy SPM w Bieruniu o powierzchni 60 tys. mkw. Materiały prasowe

GLP kupuje centrum logistyczne firmy SPM w Bieruniu o powierzchni 60 tys. mkw.

Orzech
Orzech
REKLAMA

Centrum w Bieruniu jest głównym obiektem wykorzystywanym przez SPM – największego dostawcę usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Firma pozostanie najemcą budynku przez kolejne 10 lat.

Budynek zakupiony przez GLP położony jest przy drodze krajowej nr 44, z łatwym dostępem do drogi ekspresowej S1. W odległości kilku minut jazdy leżą Tychy – jeden z głównych ośrodków branży motoryzacyjnej w Polsce. Nieruchomość ma też bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej. Obsługę prawną transakcji zapewniła GLP kancelaria White & Case. Firma SPM była reprezentowana przez Crido Legal, która odpowiadała za negocjację umowy sale-leaseback.

– Zrealizowana transakcja stanowi kolejny etap współpracy GLP z firmą SPM, która jest też najemcą naszego budynku w Gliwicach. Cieszymy się, że rozwija się razem z nami. Jednocześnie, zakup potwierdza możliwości GLP w obszarze inwestowania w atrakcyjne, gotowe nieruchomości w najlepszych lokalizacjach, na równi z naszym potencjałem jako dewelopera nowych projektów – informuje Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe.

REKLAMA
Materiały prasowe

O firmie GLP:

GLP to międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie. Zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA