GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w PolscePixabay

GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

GoldenPeaks Capital, spółka specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych, z silnym naciskiem na Europę Wschodnią, w ciągu najbliższych 6 miesięcy przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce.

W przekonaniu, że inwestycje w energię odnawialną, zwłaszcza fotowoltaikę i magazynowanie energii, są kluczem do zmniejszenia zależności każdego kraju od importu energii oraz dodatkowo zastąpienia paliw kopalnych, GoldenPeaks Capital zobowiązał się do rozszerzenia swojego portfela fotowoltaicznego w Polsce.

Projekty zostaną zakupione od lokalnych deweloperów, zbudowane i zarządzane przez spółkę zależną GoldenPeaks - Spectris Energy Sp. z o.o. w Polsce.

Spectris Energy Sp. z o.o. dysponuje na dzień dzisiejszy ponad 60 specjalistami w zakresie inżynierii, zaopatrzenia, logistyki i kontroli procesu budowlanego, jak również pełnym zakresem możliwości zarządzania aktywami i handlu, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu GoldenPeaks Capital ma przewagę w bezpośrednim zakupie projektów i budowaniu ich zgodnie z budżetem, na czas, z zachowaniem doskonałej jakości, zabezpieczając swoje inwestycje na okres 30 lat.

REKLAMA

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Kluczowe jest dla nas bycie niezawodnym partnerem w szybkim i terminowym zwiększaniu udziału energii odnawialnej w Polsce, dodając naszą wiedzę do osiągnięcia celów klimatycznych kraju."

Pixabay

GoldenPeaks Capital, to firma inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu, budowie i eksploatacji systemów solarnych i jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce oraz na Węgrzech. GoldenPeaks Capital posiada dziś łącznie 1GW projektów solarnych.

GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania branży energii odnawialnych w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak m.in. produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, eksploatacja aktywów oraz sprzedaż handlowa i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA