Spółka Natura nowym najemcą Eurocentrum Office Complex

Spółka Natura nowym najemcą Eurocentrum Office Complex

Warszawa
these_eyes
these_eyes
REKLAMA

Grupa Capital Park, inwestor Eurocentrum Office Complex, jednego z największych ekologicznych biurowców w Warszawie, podpisała umowę z nowym najemcą. Tym samym w budynku Beta znajdzie się biuro firmy Natura Sp. z o. o. Eurocentrum może pochwalić się też nagrodą w konkursie Ministerstwa Środowiska „Projekt: Przestrzeń”.

 

Kolejny najemca zdecydował się wynająć powierzchnię w nowoczesnym projekcie biurowym Eurocentrum Office Complex, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. Na dziesiątym piętrze budynku Beta znajdzie się biuro firmy Natura Sp. z o. o. (dawniej Polbita). Spółka zdecydowała się wynająć biuro wielkości 450 mkw. 

 

Natura Sp. z o.o. jest właścicielem sieci drogerii Natura, zlokalizowanych na terenie całego kraju, które mieszczą się zarówno na terenie centrów handlowych, jak i w wielu innych atrakcyjnych lokalizacjach. Otwarcie pierwszego sklepu miało miejsce w 1997 roku. Od tego czasu sieć stale się rozwija, pod względem liczby placówek jest drugą co do wielkości siecią drogerii w Polsce.

 

To jednak nie koniec nowości w Eurocentrum. W rozstrzygniętym niedawno konkursie Ministra Środowiska „Projekt: Przestrzeń” projekt Eurocentrum Grupy Capital Park zajęło II miejsce w kategorii Inwestycje Komercyjne. Nagrodę przyznano za potraktowanie wnętrza architektonicznego jako elementu krajobrazu, jak również za połączenie pogłębionego podejścia technologicznego z wysoką wartością architektury i traktowanie technologii jako inspiracji do tworzenia formy architektonicznej.

 

Wszyscy pracownicy Eurocentrum Office Complex mają możliwość korzystania
z pełnych zieleni przestrzeni wspólnych oraz szerokiej oferty handlowej i usługowej budynku obejmującej: kawiarnię, restaurację, sklep spożywczy, drogerię, aptekę, gabinet fizjoterapii, salon stylizacji paznokci, salon fryzjerski, pralnię, a także usługi Concierge & Lifestyle Managera, który służy wsparciem związanym z załatwieniem wszelkich spraw służbowych oraz prywatnych. Wszystkie te elementy sprawiają, że Eurocentrum Office Complex jest swoistym ”biurem plus”, będącym nie tylko wyjątkowym miejscem pracy, ale również komfortową przestrzenią do spędzania czasu.

REKLAMA

 

Eurocentrum Office Complex, po zakończeniu realizacji drugiej fazy projektu, zaoferuje 69 578 mkw. powierzchni najmu, w tym 67 005 mkw. powierzchni biurowej. W czerwcu 2014 r. Grupa Capital Park oddała do użytku, dwa budynki – Beta i Gamma, o łącznej powierzchni 42 337 mkw. Druga faza obejmie piętnastokondygnacyjny budynek Delta o powierzchni najmu 27 241 mkw. Eurocentrum Office Complex powstaje w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa potwierdzone precertyfikatem LEED CS Gold, co jest gwarancją dbałości o środowisko naturalne oraz komfort pracy przyszłych użytkowników. W budynku zaplanowano wiele udogodnień dla osób korzystających z alternatywnych form komunikacji, w tym 210 miejsc postojowych dla rowerów, szatnie, prysznice dla rowerzystów oraz miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Generalny wykonawca obiektu to firma ERBUD SA, autorem projektu jest uznana pracownia PRC Architekci.

 

Capital Park

Grupa Capital Park jest doświadczonym i aktywnym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor). Głównym przedmiotem działalności Grupy jest nabywanie nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości, np. poprzez zmianę warunków zagospodarowania przestrzennego lub uzyskanie pozwolenia na budowę, budowę nowych lub przebudowę istniejących obiektów, lub poprawę zarządzania istniejącymi budynkami.

 

Capital Park osiąga dochody z najmu oraz ze sprzedaży nieruchomości lub produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 37 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.

 

Na dzień 31 grudnia 2014 r. bieżąca wartość portfela nieruchomości zarządzanych przez Grupę wynosiła 1,6 mld zł. Na dzień 31 grudnia 2014 r. 79% bieżącej wartości portfela Grupy stanowiły nieruchomości w Warszawie, czyli na największym i jednym z najbardziej perspektywicznych rynków nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA