Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasachźródło: materialy inwestora

Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasach

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Mark Twain kiedyś powiedział: "kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują".
Mijający rok nauczył nas, że wszystko się może wydarzyć. Nikt nie był w stanie przewidzieć epidemii i jej skutków. Miesiące spędzone w czterech ścianach, uświadomiły wielu ludziom jak bardzo ważna jest odpowiednia przestrzeń do życia.
Mieszkania okazały się często zbyt ciasne, by spędzać w nich całą dobę. Brak dostępu do zieleni i przestrzeni, która mogłaby służyć do wypoczynku utwierdził wielu, że nadszedł czas na zmiany. Wielu klientów szuka dziś ofert i chce kupić gotowy do zamieszkania dom w zielonej, dobrze skomunikowanej okolicy. Bardziej ostrożni, inwestują swoje oszczędności w zakup atrakcyjnych gruntów z zamiarem ich odsprzedaży z zyskiem. W obu przypadkach lokalizacja ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i gwarancję wysokiej stopy zwrotu z takiej lokaty kapitału. 
Tereny nadające się pod inwestycję wokół większych miast zaczynają się mocno kurczyć. Trudno jest znaleźć działkę z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego, do tego uzbrojoną w media i dobrze skomunikowaną z aglomeracją miejską.  Wyszukanie odpowiedniego gruntu i zakup takiej działki to pewna inwestycja na dziś i na niepewne jutro. Nawet jeśli nie planujemy w najbliższym czasie budowy domu, to nie wiadomo jakie decyzje będziemy musieli podejmować za kilka lat. Ziemi pod inwestycje mieszkaniowe nie będzie przybywać. Dziś jeszcze można wybierać, jednak ceny gruntów rosną i będą wzrastać. Takie jest prawo rynku. Ziemi nie będzie przybywać, "bo już jej nie produkują".
Wystarczy spojrzeć na dane i analizy publikowane przez renomowane wywiadownie gospodarcze oraz wybitnych ekonomistów. Ceny będą rosnąc, ofert będzie z roku na rok mniej. To jest pewne.
Dlatego inwestycja w zakup ziemi, na której można wybudować wymarzony dom lub potraktować jako bezpieczną lokatę kapitału warta jest rozważenia.
Z taką ofertą lokaty kapitału do klientów, ceniących sobie bezpieczeństwo zainwestowanych środków i gwarantowany zysk z inwestycji wychodzi M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą we Wrocławiu. Firma oferuje działki w atrakcyjnej lokalizacji, z przeznaczeniem pod budowę osiedla domów jednorodzinnych. Jeśli marzeniem inwestora jest zakup gruntu pod budowę, w zielonej okolicy z dobrym dojazdem do Wrocławia to Zielony Zajączków jest właśnie taki miejscem. 
fot. Jakub Zazula
Atutami tej oferty jest przygotowana do realizacji budowy infrastruktura, w tym dostęp do: 
  • Sieci wodociągowej
  • Sieci elektrycznej
  • Geodezyjne wytyczenie działek w cenie
  • Wykonane badania geodezyjne
  • Mapa do celów projektowych w cenie
"Zielony Zajączków to kompleks blisko 60 działek o powierzchni od 1000 do 1700 m2 (działka typowa 1100 m2: 24 m szer. x 50 m dł.). Grunty przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i dwulokalową (bliźniaczą). Jako przeznaczenie uzupełniające w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego niektóre działki w części parterowej mogą posiadać wbudowane usługi" – czytamy na zielony-zajaczkow-zabudowa.pdf.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.zielonyzajaczkow.pl. Działki można obejrzeć też w galerii zdjęć
fot. Jakub Zazula

Co należy zrobić, aby stać się właścicielem jednej z malowniczych działek w bliskim sąsiedztwie obszaru Natura 2000 "Dolina Widawy", który aż w 60% pokryty jest lasami dębowo-wiązowo-jesionowymi? 

Wystarczy wybrać działkę (z tych, której jeszcze są dostępne), podpisać umowę rezerwacyjną i wpłacić 20% wartości. Pozostała kwota wymagana jest w chwili przeniesienia własności przy umowie notarialnej.

Ceny działek rosną. Dostępność terenów pod inwestycje tego typu i to w bliskim sąsiedztwie aglomeracji maleje. Szczególnie cenne są miejsca skomunikowane z miastem. Wszystkie te zalety posiadają działki oferowane przez M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. Zielony Zajączków to dobry kierunek dla inwestorów.

Gdy zadajesz sobie pytanie w co inwestować 2021 roku? Warto zwrócić uwagę, że przy tym poziomie rosnącej z miesiąca na miesiąc inflacji (wg danych GUS w październiku 2020 r. to już 3,1%) i problemach gospodarczych spowodowanych pandemią taka okazja może się nie powtórzyć. Inwestycja w grunt wydaje się najbardziej pewną lokatą kapitału w tych trudnych i niepewnych czasach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Francuska firma z branży IT zwiększy o 30% zatrudnienie we Wrocławiu
ALTEN Polska – polski oddział francuskiej firmy ALTEN, jeden z liderów branży IT i inżynierii p...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy budynek w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum stolicy Polski powstaje najwyższy budynek w Unii Europejskiej – Varso Tower. Wysokość budy...
Sky Tower pójdzie na sprzedaż. Jest tańszy o ponad 150 milionów złotych
Najwyższy wrocławski budynek, wieżowiec Sky Tower został przez spółkę Develia S.A. przeznaczony na s...
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryi
Firma SungEel HiTech z Korei Południowej chce wybudować w Złotoryi, na Dolnym Śląsku instalację do r...
AWF Wrocław za ponad 8 milionów złotych zmodernizuje stadion lekkoatletyczny przy ulicy Witelona
Jest to jedna z najważniejszych inwestycji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w najbliższym...
Poczta Polska wystawiła na sprzedaż biurowiec w centrum Gdyni
Poczta Polska wystawiła na sprzedaż zespół działek i zabudowań wraz z ośmiopiętrowym budynkiem w cen...
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call center
Jeden z największych polskich banków – Bank Millenium otworzy za kilka miesięcy w stolicy...
Kraków: Jest decyzja w sprawie tramwaju wzdłuż Alej Trzech Wieszczów
Pod koniec marca urzędnicy miejscy rozstrzygnęli przetarg na autora koncepcji linii tramwajowej wzdł...
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Cracow [ZDJĘCIA]
Przy ulicy Saskiej 25 w Krakowie trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu biurowego. Inwestorem The P...
Toyota uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznych napędów hybrydowych do Toyoty Yaris
6 kwietnia Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej p...