Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasachźródło: materialy inwestora

Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasach

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Mark Twain kiedyś powiedział: "kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują".
Mijający rok nauczył nas, że wszystko się może wydarzyć. Nikt nie był w stanie przewidzieć epidemii i jej skutków. Miesiące spędzone w czterech ścianach, uświadomiły wielu ludziom jak bardzo ważna jest odpowiednia przestrzeń do życia.
Mieszkania okazały się często zbyt ciasne, by spędzać w nich całą dobę. Brak dostępu do zieleni i przestrzeni, która mogłaby służyć do wypoczynku utwierdził wielu, że nadszedł czas na zmiany. Wielu klientów szuka dziś ofert i chce kupić gotowy do zamieszkania dom w zielonej, dobrze skomunikowanej okolicy. Bardziej ostrożni, inwestują swoje oszczędności w zakup atrakcyjnych gruntów z zamiarem ich odsprzedaży z zyskiem. W obu przypadkach lokalizacja ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i gwarancję wysokiej stopy zwrotu z takiej lokaty kapitału. 
Tereny nadające się pod inwestycję wokół większych miast zaczynają się mocno kurczyć. Trudno jest znaleźć działkę z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego, do tego uzbrojoną w media i dobrze skomunikowaną z aglomeracją miejską.  Wyszukanie odpowiedniego gruntu i zakup takiej działki to pewna inwestycja na dziś i na niepewne jutro. Nawet jeśli nie planujemy w najbliższym czasie budowy domu, to nie wiadomo jakie decyzje będziemy musieli podejmować za kilka lat. Ziemi pod inwestycje mieszkaniowe nie będzie przybywać. Dziś jeszcze można wybierać, jednak ceny gruntów rosną i będą wzrastać. Takie jest prawo rynku. Ziemi nie będzie przybywać, "bo już jej nie produkują".
Wystarczy spojrzeć na dane i analizy publikowane przez renomowane wywiadownie gospodarcze oraz wybitnych ekonomistów. Ceny będą rosnąc, ofert będzie z roku na rok mniej. To jest pewne.
Dlatego inwestycja w zakup ziemi, na której można wybudować wymarzony dom lub potraktować jako bezpieczną lokatę kapitału warta jest rozważenia.
Z taką ofertą lokaty kapitału do klientów, ceniących sobie bezpieczeństwo zainwestowanych środków i gwarantowany zysk z inwestycji wychodzi M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą we Wrocławiu. Firma oferuje działki w atrakcyjnej lokalizacji, z przeznaczeniem pod budowę osiedla domów jednorodzinnych. Jeśli marzeniem inwestora jest zakup gruntu pod budowę, w zielonej okolicy z dobrym dojazdem do Wrocławia to Zielony Zajączków jest właśnie taki miejscem. 
fot. Jakub Zazula
Atutami tej oferty jest przygotowana do realizacji budowy infrastruktura, w tym dostęp do: 
  • Sieci wodociągowej
  • Sieci elektrycznej
  • Geodezyjne wytyczenie działek w cenie
  • Wykonane badania geodezyjne
  • Mapa do celów projektowych w cenie
"Zielony Zajączków to kompleks blisko 60 działek o powierzchni od 1000 do 1700 m2 (działka typowa 1100 m2: 24 m szer. x 50 m dł.). Grunty przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i dwulokalową (bliźniaczą). Jako przeznaczenie uzupełniające w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego niektóre działki w części parterowej mogą posiadać wbudowane usługi" – czytamy na zielony-zajaczkow-zabudowa.pdf.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.zielonyzajaczkow.pl. Działki można obejrzeć też w galerii zdjęć
fot. Jakub Zazula

Co należy zrobić, aby stać się właścicielem jednej z malowniczych działek w bliskim sąsiedztwie obszaru Natura 2000 "Dolina Widawy", który aż w 60% pokryty jest lasami dębowo-wiązowo-jesionowymi? 

Wystarczy wybrać działkę (z tych, której jeszcze są dostępne), podpisać umowę rezerwacyjną i wpłacić 20% wartości. Pozostała kwota wymagana jest w chwili przeniesienia własności przy umowie notarialnej.

Ceny działek rosną. Dostępność terenów pod inwestycje tego typu i to w bliskim sąsiedztwie aglomeracji maleje. Szczególnie cenne są miejsca skomunikowane z miastem. Wszystkie te zalety posiadają działki oferowane przez M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. Zielony Zajączków to dobry kierunek dla inwestorów.

Gdy zadajesz sobie pytanie w co inwestować 2021 roku? Warto zwrócić uwagę, że przy tym poziomie rosnącej z miesiąca na miesiąc inflacji (wg danych GUS w październiku 2020 r. to już 3,1%) i problemach gospodarczych spowodowanych pandemią taka okazja może się nie powtórzyć. Inwestycja w grunt wydaje się najbardziej pewną lokatą kapitału w tych trudnych i niepewnych czasach.

Najnowsze artykuły

Jest szansa na dużo nowych miejsc pracy w fabrykach GKN Driveline w Oleśnicy
Pojawiła się szansa na dużą ilość nowych miejsc pracy w fabrykach automotive GKN Driveline w Oleśnic...
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicach
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłk...
Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada Prezydentowi Sutrykowi [LIST]
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej i...
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północ
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na nowe inwestycje w województwie łódz...
Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice. Ammega Group otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych
Globalny lider w dziedzinie przenoszenia napędu, systemów transportowych i dystrybucji materiałów pł...
Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowa
Oferta firmy Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa została wybrana jako najk...
Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego [WIZUALIZACJE]
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Ma to być pierwszy skatepark w stolicy Dolnego...
Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca roku
Do końca roku ukończona ma zostać rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi na odcinku od ul. Rojnej do Al...
Duży projekt ekologiczny w Łodzi. Posadzą 20 tysięcy drzew
Miasto Łódź realizuje największy projekt proekologiczny w stolicy województwa. Na głównych dwupasmów...
Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawie
Jeden z największych na świecie producentów szczepionki na COVID-19, amerykański koncern farmaceutyc...