Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasachźródło: materialy inwestora

Grunty – dobra inwestycja w niepewnych czasach

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Mark Twain kiedyś powiedział: "kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują".
Mijający rok nauczył nas, że wszystko się może wydarzyć. Nikt nie był w stanie przewidzieć epidemii i jej skutków. Miesiące spędzone w czterech ścianach, uświadomiły wielu ludziom jak bardzo ważna jest odpowiednia przestrzeń do życia.
Mieszkania okazały się często zbyt ciasne, by spędzać w nich całą dobę. Brak dostępu do zieleni i przestrzeni, która mogłaby służyć do wypoczynku utwierdził wielu, że nadszedł czas na zmiany. Wielu klientów szuka dziś ofert i chce kupić gotowy do zamieszkania dom w zielonej, dobrze skomunikowanej okolicy. Bardziej ostrożni, inwestują swoje oszczędności w zakup atrakcyjnych gruntów z zamiarem ich odsprzedaży z zyskiem. W obu przypadkach lokalizacja ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i gwarancję wysokiej stopy zwrotu z takiej lokaty kapitału. 
Tereny nadające się pod inwestycję wokół większych miast zaczynają się mocno kurczyć. Trudno jest znaleźć działkę z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego, do tego uzbrojoną w media i dobrze skomunikowaną z aglomeracją miejską.  Wyszukanie odpowiedniego gruntu i zakup takiej działki to pewna inwestycja na dziś i na niepewne jutro. Nawet jeśli nie planujemy w najbliższym czasie budowy domu, to nie wiadomo jakie decyzje będziemy musieli podejmować za kilka lat. Ziemi pod inwestycje mieszkaniowe nie będzie przybywać. Dziś jeszcze można wybierać, jednak ceny gruntów rosną i będą wzrastać. Takie jest prawo rynku. Ziemi nie będzie przybywać, "bo już jej nie produkują".
Wystarczy spojrzeć na dane i analizy publikowane przez renomowane wywiadownie gospodarcze oraz wybitnych ekonomistów. Ceny będą rosnąc, ofert będzie z roku na rok mniej. To jest pewne.
Dlatego inwestycja w zakup ziemi, na której można wybudować wymarzony dom lub potraktować jako bezpieczną lokatę kapitału warta jest rozważenia.
Z taką ofertą lokaty kapitału do klientów, ceniących sobie bezpieczeństwo zainwestowanych środków i gwarantowany zysk z inwestycji wychodzi M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą we Wrocławiu. Firma oferuje działki w atrakcyjnej lokalizacji, z przeznaczeniem pod budowę osiedla domów jednorodzinnych. Jeśli marzeniem inwestora jest zakup gruntu pod budowę, w zielonej okolicy z dobrym dojazdem do Wrocławia to Zielony Zajączków jest właśnie taki miejscem. 
fot. Jakub Zazula
Atutami tej oferty jest przygotowana do realizacji budowy infrastruktura, w tym dostęp do: 
  • Sieci wodociągowej
  • Sieci elektrycznej
  • Geodezyjne wytyczenie działek w cenie
  • Wykonane badania geodezyjne
  • Mapa do celów projektowych w cenie
"Zielony Zajączków to kompleks blisko 60 działek o powierzchni od 1000 do 1700 m2 (działka typowa 1100 m2: 24 m szer. x 50 m dł.). Grunty przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i dwulokalową (bliźniaczą). Jako przeznaczenie uzupełniające w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego niektóre działki w części parterowej mogą posiadać wbudowane usługi" – czytamy na zielony-zajaczkow-zabudowa.pdf.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.zielonyzajaczkow.pl. Działki można obejrzeć też w galerii zdjęć
fot. Jakub Zazula

Co należy zrobić, aby stać się właścicielem jednej z malowniczych działek w bliskim sąsiedztwie obszaru Natura 2000 "Dolina Widawy", który aż w 60% pokryty jest lasami dębowo-wiązowo-jesionowymi? 

Wystarczy wybrać działkę (z tych, której jeszcze są dostępne), podpisać umowę rezerwacyjną i wpłacić 20% wartości. Pozostała kwota wymagana jest w chwili przeniesienia własności przy umowie notarialnej.

Ceny działek rosną. Dostępność terenów pod inwestycje tego typu i to w bliskim sąsiedztwie aglomeracji maleje. Szczególnie cenne są miejsca skomunikowane z miastem. Wszystkie te zalety posiadają działki oferowane przez M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. Zielony Zajączków to dobry kierunek dla inwestorów.

Gdy zadajesz sobie pytanie w co inwestować 2021 roku? Warto zwrócić uwagę, że przy tym poziomie rosnącej z miesiąca na miesiąc inflacji (wg danych GUS w październiku 2020 r. to już 3,1%) i problemach gospodarczych spowodowanych pandemią taka okazja może się nie powtórzyć. Inwestycja w grunt wydaje się najbardziej pewną lokatą kapitału w tych trudnych i niepewnych czasach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Bouygues Immobilier zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Polski oddział Bouygues Immobilier przygotowuje ósmą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Tym razem...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Kompleks biurowy Forest to druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsc...
Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Co się dzieje na budowie trasy S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? [FILM]
Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Ka...
Wieżowiec Skyliner uzyskał pozwolenie na użytkowanie
Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie – Skyliner – należący do Grupy Karimpo...
Uniq Logistic stawia na Łódź
Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Tym razem wybór padł na...
W Krakowie powstaje nowy, duży kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Echo Investment S.A. wybuduje w stolicy Małopolski nowy, duży kompleks biurowy. Brain Park powstaje...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wiel...
Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...