DODAJ

Ideal Idea Park Wrocław – przy lotnisku powstaną biura i magazyny. Prace zyskają setki osób [WIZUALIZACJE]

Logistyka / Wrocław
Ideal Idea Park Wrocław
Mariusz Bartodziej
2019-09-30 17:49:46
Warszawski inwestor, Ideal Idea Formad, wchodzi na dolnośląski rynek. Zrealizuje przy ulicy Granicznej kompleks o powierzchni najmu blisko 15 tysięcy metrów kwadratowych. Najemcy skorzystają już w przyszłym roku m.in. z ponad 200 miejsc parkingowych.

Ideal Idea Formad Sp. z o.o. S.K.A. (IIF) z Warszawy podjął się ekspansji nowego rynku. Poinformował dzisiaj, 30 września, że zrealizuje inwestycję przy ul. Granicznej, naprzeciwko parkingu C Portu Lotniczego Wrocław – 80 m od północnego skraju płyty postojowej samolotów i 60 m od lotniskowego terminalu cargo. Budowa ma ruszyć na przełomie lutego i marca 2020 roku. Po ośmiu miesiącach kompleks będzie gotowy do użytku. Inwestor szacuje, że prace w nim znajdzie ok. 500-600 osób.

Ideal Idea Park Wrocław zajmie teren o powierzchni 25,5 tys. mkw. Złożą się na niego dwa identyczne, trzykondygnacyjne budynki biurowo-magazynowe klasy A o łącznej pow. najmu niemal 15 tys. mkw. W każdej z hal IIF wydzieli dziewięć modułów: biurowych (100-300 mkw.) oraz magazynowych (500-600 mkw.). Zapewnia przy tym możliwość indywidualnej aranżacji. Najemcy skorzystają z 220 miejsc parkingowych.

materiały inwestora


Jak u siebie

Deweloper podkreśla, że budynki mają wyglądać już od fasady jak biurowce, a nie obiekty produkcyjno-magazynowe. W środku zaplanował oświetlone nasadzenia (w tym drzewa).

Tak zwane iluminacje architektoniczne jeszcze bardziej podkreślą naszym najemcom wrażenie, że przyjeżdżają nie tylko do magazynu, ale do eleganckiego, reprezentacyjnego biura. Na elewacji części biurowej oddzielamy kondygnacje listwami LED-owymi, co w połączeniu z ciemnografitową fasadą tworzy interesujący efekt – przekonuje Jędrzej Dużyński, prezes IIF.

materiały inwestora


Kompleks będzie certyfikowany w trybie BREEAM, a ponadto ma reprezentować normy budowlane dla tego typu obiektów, jakie będą obowiązywały dopiero od roku 2021. Przełoży się to m.in. na oszczędności na ogrzewaniu.

Część biurowa będzie każdorazowo indywidualnie konfigurowana – bez części wspólnych, bo tego już dziś wymagają nasi klienci. Najemcy będą wchodzili jak do siebie – wyłącznie własnymi wejściami, do własnych biur i do własnych wind – wyjaśnia Jędrzej Dużyński. – Obiekt będzie tak wysoce reprezentacyjny, że liczymy na decyzje naszych wrocławskich najemców podobne do ich stołecznych odpowiedników, a mianowicie, że do Parku Wrocław przenoszone będą całe siedziby firm, gdzie będą one miały najnowocześniejszy magazyn, a zarazem eleganckie biuro w standardzie klasy A.

materiały inwestora