Biurowiec Bema Plaza

Biurowiec Bema Plaza

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Biurowiec Bema Plaza

O inwestycji Biurowiec Bema Plaza

Wrocławski biurowiec ma sumie 35 tys. mkw. powierzchni. Każde piętro to ok. 4,5 tys. mkw. powierzchni klasy A. W sumie w budynku jest 25 tys. mkw. biur.

Pozostałe części budynku mają pięć pięter. Na parterze znajdują się sklepy (2 tys. mkw.), lokale usługowe i restauracje (2,5 tys. mkw.). Resztę zajmują biura i apartamenty. Od strony ul. Kilińskiego mieści się 55 apartamentów o powierzchni od 60 do 100 mkw. Pod budynkiem dwupoziomowy parking na 530 miejsc.

Autorem projektu biurowca jest Ludwik Konior. Inwestycja kosztowała ok. 50 mln euro.
Napisz komentarz
Kajtman
Nowy artykuł dotyczący [Wrocław] Biurowiec "Bema Plaza" [Wrocław] EY ma nowe biuro we Wrocławiu
Jan Augustynowski
21076_1000x.jpg
Jan Augustynowski
Oj anubis, chyba zapomniałeś, jak dodawać wiadomości ;)
anubis
Nokia Siemens poszerza wrocławskie biuro w Bema Plaza

Nokia Siemens Networks podpisała kolejną umowę najmu powierzchni we wrocławskim biurowcu Bema Plaza. Tym razem firma wynajęła 737 mkw. i łącznie zajmuje ponad 7.500 mkw. powierzchni.

W trakcie zawierania transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

Nokia Siemens Networks jest światowym liderem w branży telekomunikacyjnej. Dostarcza kompleksowe rozwiązania służące budowie sieci stacjonarnych oraz ruchomych. Spółka powstała w 2007 r. z połączenia działów sieci telekomunikacyjnych Siemensa i Nokii. Obecnie Nokia Siemens Networks działa w prawie 150 krajach. W Polsce zatrudnia ponad 2.000 osób.

Bema Plaza to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Bema i Drobnera. Budynek został oddany do użytku w 2008 r. i oferuje 24.000 mkw. powierzchni klasy A. Do głównych najemców należą takie firmy, jak Google, KPMG czy UPS. Inwestycja została zrealizowana przez Ghelamco Group, jednego z największych międzynarodowych deweloperów i generalnych wykonawców w branży nowoczesnych powierzchni biurowych, mieszkaniowych i hotelowych w Polsce. Obecnie właścicielem obiektu Bema Plaza jest fundusz Deka-ImmobilienFonds.

Źródło: Cushman & Wakefield

05.08.2010
anubis
Nowi najemcy w Bema Plaza oraz Wratislavia Tower we Wrocławiu

zródło : Knight Frank)

Zespół Agencji Komercyjnej wrocławskiego oddziału Knight Frank reprezentował właścicieli budynków Bema Plaza oraz Wratislavia Tower w negocjacjach kolejnych umów najmu powierzchni biurowej.


W imieniu firmy Ghelamco, Knight Frank negocjował umowę podnajmu w kompleksie Bema Plaza z firmami Call Center Inter Galactica oraz e-Kancelaria M. Pawłowski. Umowa Call Center Inter Galactica dotyczy powierzchni ponad 900 mkw z przeznaczeniem na nowoczesne call center świadczące usługi outsourcingowe. E-Kancelaria natomiast przenosi swoją główną siedzibę na powierzchnię ok. 750 mkw. Obydwie firmy zadeklarowały swoją działalność w budynku na przynajmniej trzy najblizsze lata. Ponadto firma Dynamicom zlokalizowała swoją nową siedzibę w budynku Wratislavia Tower. Dynamicom jest pręsnie rozwijającą się firmą z zakresu marketingu oraz public relations. Wprowadzając się na powierzchnie ok. 200 mkw nie wyklucza dalszej ekspansji w najblizszym czasie. Knight Frank brał również czynny udział w wyborze lokalizacji biura firmy Navi Finance zajmującej się nabywaniem i dochodzeniem pakietów wierzytelności masowych. Z początkiem maja firma podnajmie powierzchnię biurową ok. 170mkw od firmy RINF w budynku Legnicka Business House.
Orzech
The Wrocław branch of Altkom Akademia has leased almost 900 sqm of office space in the Bema Plaza building in Wrocław and is due to move there in February 2009.

Żródło: Eurobuild
REKLAMA