Scanmed dołącza do grona najemców biurowca Bema Plaza we WrocławiuMateriały prasowe

Scanmed dołącza do grona najemców biurowca Bema Plaza we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Bema Plaza należący do DEKA Immobilien to nowoczesny obiekt biurowy klasy A, oferujący 32 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Nowym lokatorem lokalu parterowego o łącznej powierzchni ponad 600 mkw. zostanie firma Scanmed, jeden z liderów wśród operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług, w których skład wchodzi, m.in. opieka ambulatoryjna, opieka specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne.

Scanmed jest obecny w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce, a swoje portfolio, powiększają o najnowszą wrocławską lokalizację.

– Nowe Centrum Medyczne we Wrocławiu, tworzone od podstaw, wpisuje się w naszą strategię rozwoju. To ważna inwestycja, która umożliwi zarówno dorosłym jak i dzieciom dostęp do lekarzy specjalistów, Podstawowej Opieki Zdrowotnej, kompleksowego zakresu badań laboratoryjnych, USG i Poradni Medycyny Pracy. Do dyspozycji naszych Pacjentów oddamy nowoczesne gabinety lekarskie w bardzo dobrze skomunikowanym miejscu w Centrum Wrocławia. Cieszy nas fakt, że umocnimy tym samym swoją pozycję na rynku wrocławskim, gdyż poza nową lokalizacją dotychczas działają dwie przy ul. Parkowej i ul. Krasińskiego – komentuje Andrzej Podlipski, Prezes Grupy Scanmed.

Materiały prasowe

Biurowiec Bema Plaza znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Położony jest u zbiegu głównych ulic Wrocławia, co czyni go dostępnym komunikacyjnie również z autostrady A8. Lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do licznych środków transportu miejskiego takiego jak autobusy i tramwaje. W pobliżu znajdują się parki, restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele, instytucje publiczne oraz ośrodki kultury. Teraz, z jednego z najlepiej zlokalizowanych budynków we Wrocławiu będą mogli korzystać nie tylko pracownicy, ale również pacjenci grupy Scanmed.

– Wraz ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuścił działalność medyczną do zakresu funkcji, które mogą być prowadzone w biurowcu, inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród operatorów medycznych. Jesteśmy dumni, że finalnie to grupa Scanmed wprowadzi się do Bema Plaza i poszerzy spectrum usług oferowanych w budynku. Zarówno nas jak i Wynajmującego DEKA Immobilien, bardzo cieszy, że firma z tak ogromnym doświadczeniem, jak i bogatym portfolio wybrała naszą lokalizację – mówi Aleksandra Stanisz, Konsultant w dziale powierzchni biurowych JLL we Wrocławiu oraz reprezentantka Wynajmującego w budynku Bema Plaza.

REKLAMA

– Proces transakcyjny we Wrocławiu przypadł na burzliwy okres. Jego finalizacja wymagała zaufania i chęci współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Tym bardziej gratuluję i dziękuję Grupie Scanmed za możliwość współpracy przy kolejnym już projekcie – podsumowuje Grzegorz Kmieciński, Director, Tenant Representation w Corees Polska.

Materiały prasowe

Grupa Scanmed to lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. W ich skład wchodzi, m.in. opieka ambulatoryjna, opieka specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne. Jest obecna w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Prowadzi dwa pełnoprofilowe wielospecjalistyczne szpitale – Szpital Św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni, które należą do Sieci Szpitali. Ich ofertę uzupełniają centra medyczne w ponad 20 miastach w Polsce, w tym specjalna oferta dla środowiska akademickiego. Posiada istotny udział w rynku usług kardiologicznych w całej Polsce – prowadzi 12 centrów kardiologicznych zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

Częścią Grupy są również cieszące się wysoką renomą wyspecjalizowane kliniki: gastroenterologiczna – Gastromed w Lublinie, okulistyczna – Weiss Klinik w Chorzowie oraz ortopedyczna Sport – Klinika w Żorach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA