DODAJ

Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma

[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 25490[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 25487[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 11991
[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 12275[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 12274[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 12273[Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma 12272

Garnizon.biz – najlepsze miejsce do pracy i życia w Trójmieście

 

Teren kompleksu Garnizon we Wrzeszczu to od 2009 roku miejsce intensywnych prac budowlanych realizowanych przez głównego inwestora - Grupę Inwestycyjną Hossa. Spomiędzy koron historycznego starodrzewu i odrestaurowanych zabytków, jedna po drugiej wyłaniają się imponujące bryły powstających tu nowoczesnych budynków. Dwa z nich, posiadające charakterystyczny opływowy kształt, to nowoczesne biurowce klasy A o łącznej powierzchni 10 tys. m kw.

Budynki Omega i Gamma stanowią kolejny etap realizacji największego w Trójmieście projektu biurowego o nazwie Garnizon.biz. Doceniając jego atuty, swoje siedziby znalazły tu uznane firmy takie jak Acxiom Global Service Center, Glencore Polska, Energa Obsługa i Sprzedaż, PFRON, SG Equipment Leasing.

Docelowo, w kwartale ulic Grunwaldzkiej, Szymanowskiego, Chrzanowskiego i Słowackiego, w zdefiniowanym, przyjaznym biznesowi otoczeniu nowej centralnej dzielnicy Gdańska, planowanych jest 150 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Potencjał kompleksu Garnizon.biz ma istotne znaczenie dla firm, które myślą o dalszym rozwoju. Jeśli zwiększy się ich zapotrzebowanie na powierzchnię biurową - znajdą ją w tej samej lokalizacji bez konieczności przeprowadzki. To przewaga wieloetapowych założeń biurowych, takich jak Garnizon.biz nad mniejszymi projektami.

Z drugiej strony, w odróżnieniu od powstających, również w Trójmieście, typowych parków biurowych nie mamy tu do czynienia z monumentalnym i odhumanizowanym molochem ze szkła i betonu, który zamiera po godzinach pracy, lecz z prawdziwie żywą tkanką miejską. Tu się mieszka, pracuje, robi zakupy i korzysta z różnych form rozrywki, a funkcje biurowa, handlowo- usługowa i mieszkaniowa przeplatają się wzajemnie, współtworząc niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Położenie Garnizonu w sąsiedztwie skrzyżowania dwóch najważniejszych traktów komunikacyjnych Gdańska – Alei Grunwaldzkiej i ulicy Słowackiego oznacza możliwość szybkiego skomunikowania m.in. z autostradą A1, obwodnicą, lotniskiem, przystanią promową, itd. To również dostęp do wszystkich rodzajów transportu, przy czym żaden z realizowanych w Gdańsku parków biurowych nie dysponuje tak dogodną lokalizacją jeśli chodzi o bliskość przystanków komunikacji miejskiej - autobusowych, tramwajowych (1 min. drogi) oraz SKM (4 min.), a ilość dostępnych miejsc parkingowych na terenie Garnizonu wyklucza problem z parkowaniem - samym budynkom Gamma i Omega służyć będzie ponad tysiąc miejsc parkingowych, w tym 350 na dwóch kondygnacjach podziemnej hali garażowej.

Obydwa budynki reprezentują wysoki standard właściwy dla biurowców klasy A. Eleganckie hole recepcyjne zaprojektowano w minimalistycznym skandynawskim stylu, jedną z elewacji Omegi ozdobi postać huzara (nawiązanie do historii tego miejsca) wykonana w niespotykanej dotąd w kraju technice fotograwerunku w betonie, a ekologiczne zielone dachy oprócz walorów estetycznych, pozwolą obniżyć koszty eksploatacyjne budynków.

Na parterach biurowców zaprojektowano powierzchnie przeznaczone na lokale handlowe i usługi, które posłużą również użytkownikom biur, tj. kantyna, sklepy, restauracja, kwiaciarnia, salonik prasowy, pralnia. Z kolei na pierwszym piętrze przewidziano miejsce na szeroko rozumiane usługi medyczne. Dzięki dużej elastyczności aranżacyjnej Gammy i Omegi możliwe jest dostosowanie ich powierzchni do indywidualnych potrzeb najemcy – zarówno małej, jak i średniej wielkości firmy (minimalna powierzchnia biurowa, jaką można tu wynająć to 50 m2). Warto również wspomnieć o walorach widokowych biur – Gamma ma widok na odrestaurowane zabytki (to także szczególny walor jedynego w tym budynku lokalu 2-poziomowego), w Omedze natomiast okna wychodzą na największy na terenie kompleksu plac garnizonowy z bogatym założeniem zieleni.

Zakończenie prac przy realizacji budynków Gamma i Omega nastąpi w II kwartale 2012, a w planach jest już budowa kolejnych ultranowoczesnych założeń biurowych w ramach kompleksu Garnizon.biz.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt z p. Magdaleną Dampc, telefon: +48 58 785 10 58, kom. 608 642 194, e-mail: m.dampc@hossa.gda.pl

Więcej informacji: http://garnizon.biz.pl

Szczegóły - [Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma
inwestorHossa S.A.
projektantPracowania Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa SA
realizacja inwestycjiII kw. 2012
Kajtman 30.11.2017, godz. 17:21
Nowy artykuł dotyczący [Gdańsk] Kompleks biurowy "Garnizon.biz" budynki Omega i Gamma [Gdańsk] Kolejna międzynarodowa firma IT rozwija się w Trójmieście – przenosiny do nowego biura w Garnizonie
odpowiedz
Orzech 02.11.2011, godz. 17:51
Grupa Inwestycyjna Hossa buduje w Gdańsku-Wrzeszczu dwa biurowce klasy A o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. - Omega i Gamma. To kolejny etap realizacji największego w Trójmieście projektu biurowego o nazwie Garnizon.biz. W planach są kolejne biurowce.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
alsen strasse 67 11.01.2011, godz. 17:36
11990_1000x.jpg11991_1000x.jpg11992_1000x.jpg
odpowiedz
alsen strasse 67 11.01.2011, godz. 17:34
GARNIZON BUSINESS SPACE to elegancki i prestiżowy park biurowy usytuowany przy Alei Grunwaldzkiej i ul. Szymanowskiego w Gdańsku Wrzeszczu.
Na terenie kompleksu biurowego w Gdańsku Wrzeszczu pod nazwą GARNIZON BUSINESS SPACE znajdują się aktualnie 4 budynki biurowe klasy B+, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 9.000 m2. Budynki posiadają swój niezależny naziemny parking ze 116 miejscami usytuowanymi bezpośrednio w okolicach wejść do budynków. Dodatkowo dostępne są miejsca parkingowe w sąsiedztwie w praktycznie nieograniczonej ilości.
Odrestaurowane, zabytkowe budynki biurowe znalazły uznanie wielu zacnych firm i instytucji m.in. Acxiom Polska Sp. z o.o., Energa Sprzedaż i Obrót Sp. z o.o. oraz kancelarie prawne i notarialne. Rewitalizacja zabytkowych budynków zapoczątkowała realizację największego kompleksu biurowego w Trójmieście - Garnizon Business Space, na terenie którego planowane jest wybudowanie powierzchni biurowej przekraczającej 150.000 m2.
Obecnie w obrębie kwartału nowych budynków mieszkalnych i zespołu zabytkowych budynków biurowych powstaje nowoczesny budynek biurowy Twin Wave, składający się z dwóch bliźniaczych brył w kształcie fali. Twin Wave to biurowiec klasy A+, składający się z dwóch, czterokondygnacyjnych części z antresolą oferującą nieszablonową powierzchnię do pracy biurowej. Dojazd do projektowanego budynku zaprojektowano od ul. Szymanowskiego i Alei Grunwaldzkiej. Pod całością założenia zaprojektowano dwa poziomy garażu podziemnego przeznaczonego dla 500 samochodów. W ramach całego przedsięwzięcia Garnizon, zostanie zrealizowane w promieniu 200 m od budynku łącznie ponad 2.000 miejsc parkingowych naziemnych i w parkingach podziemnych.
Twin Wave został funkcjonalnie podzielony na dwa obiekty, które mogą działać całkowicie odrębnie. Wejścia przez hole recepcyjne do obu części zlokalizowane bedą od strony nowoprojektowanej ulicy z południowo-wschodniej strony zespołu . Wszystkie kondygnacje - w tym podziemne parkingi - skomunikowane są poprzez trzy dźwigi windowe i jedną klatkę schodową w każdej z części. W parterze budynków biurowych zaprojektowano lokale usługowe dostępne z zewnątrz. Parametry techniczne i kubaturowo-przestrzenne lokali usługowych w parterze umożliwiają przeznaczenie ich na funkcję biurową. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2011 roku.
Garnizon Business Space docelowo stanie się największym parkiem biurowym Trójmiasta gdzie oprócz oddanych już biurowców powstaną cztery ultranowoczesne obiekty 4 i 8 kondygnacyjne. Rozpoznawalnym symbolem Garnizon Business Space stanie się dominanta urbanistyczna zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic, w sąsiedztwie placu centralnego Garnizonu i zielonego corso powstałego wzdłuż rzeki Strzyży.
Więcej informacji: http://garnizon.pl/strefa-biznesu.html
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję