[Gdynia] Osiedle "Apartamenty Conrada"

[Gdynia] Osiedle "Apartamenty Conrada"

Mieszkania/Gdynia/Mały Kack
REKLAMA
inwestorEuro Styl S.A.
realizacjaIII kw. 2015

O inwestycji [Gdynia] Osiedle "Apartamenty Conrada"

Nowa inwestycja Apartamenty Conrada w Gdyni powstanie przy ul. Strzelców. W skład całości wchodzą trzy niewielkie, czterokondygnacyjne budynki. W ofercie znajdzie się 129 nowych lokali mieszkalnych o szerokim przekroju powierzchni od 41 do 131 m2. W ramach projektu powstaną również lokale usługowe i 50 naziemnych miejsc parkingowych.

Opinie o [Gdynia] Osiedle "Apartamenty Conrada"

Napisz komentarz
fabielen
Podobno jest to inteligentny budynek gdańsk od diamant-klima. Jestem ciekaw co to konkretnie jest.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
zakolczykowany
widok na jednym z tych zdjęć jest przecudowny. za taki widok i taki taras można się diabłu sprzedać ;)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Euro Styl
"monia78" napisał:
W końcu ta feralna działka doczekała się inwestycji i jeśli wierzyć deweloperowi, powstaje nam w Gdyni kolejna "apartamentowa" inwestycja - Apartamenty Conrada, w sąsiedztwie Apartamentów Altoria i ... torów kolejowych, po których już całkiem niedługo /mniej więcej wtedy, kiedy zakończy się budowa Conrada/ pomknie kolej metropolitalna.
Biznes to biznes, bo nie ma co liczyć na to, że deweloper pomyśli o przyszłych mieszkańcach A. Conrada: o tym, że w tak dużej inwestycji na skarpie tuż, tuż przy wąwozie kolejowym nie tylko nie będzie cicho, ale będą pękać ściany /skarpa przecież "pracuje"/, będzie duże ryzyko zalewania tak modnych ostatnio ogródków na parterach lub nawet hal garażowych /wystarczy już teraz zobaczyć przed rozpoczęciem inwestycji, co dzieje się na tej skarpie/ - przy pierwszej lepszej burzy spadnie na "zabetonowane osiedle" /na niespełna 2 ha działce jest to ponad 0,5 ha łącznie z drogami utwardzonymi/ kilkadziesiąt ton wody, to jak myślicie - gdzie ona się podzieje? Częściowo zaleje mieszkania parterowe, częściowo popłynie też sąsiednia Altoria /tam już przy większych burzach nie jest wesoło, a właściciele ogródków od strony A. Conrada niedługo wystąpią do Unii Europejskiej o dofinansowania do upraw ryżu, bo w ogródkach robią się istne pola ryżowe.../, a reszta popłynie na tory wspomnianej już kolei metropolitalnej.

Kolejny aspekt jest bardziej optymistyczny: bloki powstaną tylko 4-5 metrów od płotu Altorii - będzie można rozwinąć się bardziej na polu towarzyskim - zaglądając do przeszklonych mieszkań Altorii i wypielęgnowanych ogródków, "brudzia" może nie wypijecie, ale kanały w telewizji można już zmieniać:)

Ostatni już wątek - chyba dla fanów leśnej zwierzyny /nie bez kozery A. Conrada będą przy ul. Strzelców/ - w związku z tym, że będzie to osiedle bez ogrodzenia, typu otwartego, codzienny przemarsz dzików, saren, zajęcy będzie na porządku dziennym, więc mieszkańcy parterów niech już zawczasu przygotują jakieś pożywienie dla leśnych gości...

Coś w każdym razie jest na rzeczy z tą działką przy ul. Strzelców, ponieważ do tej pory włascicieli - równiez deweloperów było już kilku i żaden nie zdecydował się na budowę, chociaż miał już pozwolenie (np. Panorama). Od obecnego dewelopera Euro - Stylu na razie za wiele się nt. inwestycji nie można dowiedzieć - wszystko jest tajne przez poufne i trzeba się zapisać na newslettera. Ceny za m2 jeszcze nie znamy, ale sądząc po skali trudności /a zatem i kosztowności/ zrealizowania tej inwestycji na skarpie tuż przy kolei, wymarzone cztery katy tanie nie będą i osiągną niebotyczną cenę.


Szanowna Pani Moniko,

W nawiązaniu do opinii, którą Pani zamieściła, czujemy się w obowiązku sprostować kilka nieprawdziwych stwierdzeń, które znalazły się w Pani wypowiedzi.

1. Nie przemilczamy na stronie internetowej kwestii kolei metropolitalnej – przeciwnie - w sekcji FAQ w zakładce „sprawy dotyczące osiedla” piszemy o tym, że przystanek kolei metropolitalnej przebiegnie prawdopodobnie około 750 m od naszej inwestycji. W naszym rozumieniu dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami Trójmiasta – obecne – dzięki bliskości ulic Wielkopolskiej i Sopockiej – a także przyszłe – dzięki przystankowi PKM – stanowi atut tego miejsca. Ponadto chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, iż tory, po których będzie przemieszczać się PKM, zostały zmodernizowane, przez co hałas generowany przez przejeżdżające pociągi jest mniejszy niż wcześniej, a także na to, że nowoczesne składy PKM nie będą generowały takiego hałasu jak np. składy SKM oraz że linia kolejowa znajduje się w zagłębieniu, które pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. Dodatkowo dźwięki chłonąć będzie mur oporowy zaprojektowany od strony torowiska na naszej działce. Warto również zwrócić uwagę, iż projekt zakłada usytuowanie budynków prostopadle do torowiska, dzięki czemu naprawdę niewielka liczba okien będzie znajdowała się od strony torów.

2. Nie realizujemy inwestycji na skarpie. Początkowo projekt przewidywał 4 budynki, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się zrealizować trzy budynki położone bliżej ul. Strzelców na płaskim terenie, na którym właśnie trwają prace ziemne.

3. Jesteśmy przekonani, że realizacja naszego osiedla nie będzie wpływała na „zalewanie” terenu – ogródków czy hal garażowych inwestycji Altoria. Wszystkie zatrudniane przez nas pracownie projektowe cechuje wysoki profesjonalizm, w związku z czym także w wypadku Apartamentów Conrada projektant ma obowiązek zaproponować właściwe rozwiązania służące prawidłowemu odprowadzaniu wody deszczowej, co też uczynił, a Wydział Architektury Urzędu Miasta pozytywnie zaopiniował. Zalanie sąsiadującego z Apartamentami Conrada osiedla Altoria z całą pewnością nie może mieć miejsca z prostej przyczyny – teren Apartamentów Conrada znajduje się o 1 m niżej od terenu Altorii. Ponadto nie można nazwać Apartamentów Conrada „zabetonowanym osiedlem” – na terenie działki utwardzone zostanie tylko 28,2% terenu, zaś 52,4% to powierzchnie terenów zielonych, a 58,2% to powierzchnia biologicznie czynna. Wszystkie budynki Apartamentów Conrada posiadają drenaże opaskowe, a cała woda deszczowa z terenów osiedla jest odprowadzana do systemu kanalizacji deszczowej.

4. Budynki Apartamentów Conrada powstaną nie jak Pani pisze 4-5 m od płotu Altorii, ale od 7,75 m do 8,57 m od granicy działki.

5. Osiedle Apartamenty Conrada pozostanie osiedlem nieogrodzonym od strony ul. Strzelców, ponieważ całkowitego ogrodzenia osiedla nie dopuszcza Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego części dzielnicy Mały Kack w Gdyni, rejon ulic Żniwnej i Grenadierów, uchwalony Uchwałą nr XIX/403/04 Rady Miasta Gdyni z dnia 28 kwietnia 2004 roku.

6. To, że grunty zmieniają właścicieli nie jest zaiste niczym dziwnym. Decyzje dot. procesów inwestycyjnych są podejmowane na podstawie bardzo wielu przesłanek i zależą od różnych czynników. Zwłaszcza w czasach pogarszającej się koniunktury, z którą mamy do czynienia od kilku lat, decyzje te są podejmowane bardzo ostrożnie, dlatego wniosek, że skoro Panorama nie zrealizowała inwestycji na tej działce, to działka ta jest niepełnowartościowa, jest błędnym rozumowaniem.

Jeśli Pani – jako mieszkanka sąsiedniego osiedla – ma jakieś wątpliwości dot. realizacji prowadzonej przez nas inwestycji, jakieś uwagi, obawy dot. uciążliwości procesu budowy etc., to bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z nami – postaramy się te wątpliwości i obawy rozwiać. W naszej działalności cenimy otwartość i dialog, dlatego zachęcamy Panią do osobistego kontaktu.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA