[Głogów] Szpital, Szpitalny Oddział Ratunkowy i heliport

REKLAMA

O inwestycji [Głogów] Szpital, Szpitalny Oddział Ratunkowy i heliport

Nareszcie dotarły do Głogowa lampy, które oświetlą helioport. Prace budowlane obiektu już dawno zakończono. Jednak nie można było dokonać oficjalnego odbioru robót ponieważ brakowało oświetlenia. Wykonawca za kilkutygodniowe opóźnienie zapłaci karę umowną. Jak wyliczono będzie to około 30 tys. zł.
Napisz komentarz
bunkrownik
Będą pieniądze na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego. Wniosek o dofinansowanie inwestycji przeniesiony został z listy rezerwowej na podstawową. - Na rozpoczęcie prac trzeba jednak jeszcze trochę poczekać - informuje Tadeusz Tofel, dyrektor ZOZ-u.

pokaz-artykul.png
bunkrownik
Do końca września powinno zakończyć się wyposażanie bloku operacyjnego, w wybudowanym w ubiegłym roku szpitalnym oddziale ratunkowym. Jak zapewnia wicestarosta Grzegorz Aryż, termin zostanie dotrzymany. Budynek SOR-u oddano w stanie surowym w ubiegłym roku. Przez wiele miesięcy nic się w nim nie działo. Szpital nie miał bowiem pieniędzy na rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji. Ostatecznie zdecydowano się na wykończenie w tym roku jedynie bloku operacyjnego. Prace rozpoczęły się w czerwcu i powinny zakończyć się do końca września.

pokaz-artykul.png
bunkrownik
Ponad 6 mln złotych - tyle potrzebuje głogowski szpital, by mógł przystąpić do kolejnej inwestycji. Skąd otrzyma te pieniądze?

3 mln 300 tys szpital otrzyma od urzędu marszałkowskiego, ponieważ wniosek ZOZu na dotację został pozytywnie rozpatrzony przez Unię Europejską. Powiat poręczy kredyt na resztę kwoty. Uchwała w tej sprawie ma zapaść na najbliższej sesji.

pokaz-artykul.png
bunkrownik
Były nieprzewidziane okoliczności, ale inwestycja została zakończona. Lądowisko przy głogowskim szpitalu jest zakończone i gotowe do obsługi helikopterów służb ratunkowych.

pokaz-artykul.png
bunkrownik
Ciągle nie wiadomo, kiedy rozpocznie się drugi etap budowy szpitalnego oddziału ratunkowego. Dyrekcja ZOZ-u i władze powiatu szukają pieniędzy na ten cel. Wicestarosta Grzegorz Aryż zapewnia, że na pewno będzie kontynuowana budowa bloku operacyjnego.

pokaz-artykul.png
bunkrownik
Władzom powiatu i dyrekcji szpitala przy wsparciu Ewy Drozd, Posła na Sejm RP udało się uzyskać zgodę na utworzenie w głogowskiej placówce zdrowotnej Oddziału Pulmonologii. W II kwartale rozpocznie się adaptacja pomieszczeń.

pokaz-artykul.png
REKLAMA