[Nowa Sól] Strażnica jednostki ratownictwa pożarowego i ekologicznego

REKLAMA
inwestorMiasto Nowa Sól
realizacjaIV kw. 2011

O inwestycji [Nowa Sól] Strażnica jednostki ratownictwa pożarowego i ekologicznego

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Soli będzie miała nowy budynek strażnicy.
Napisz komentarz
Anna Maria
Nowy obiekt będzie to wielofunkcyjny budynek dwu- i jednokondygnacyjny w kształcie przenikających się prostokątów. Posiadać będzie on niezbędne zaplecze logistyczne, warsztatowonaprawcze, sportowe i szkoleniowe. W budynku mieścić się ma Komenda Powiatowa i Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza. Na parterze będzie się znajdował obszerny hol, prowadzący do: pomieszczenia dowódcy JRG i jego zastępcy, do toalety, szatni czystej, pomieszczeń Powiatowego Stanowiska Kierowania, Centrum Powiadamiana Ratunkowego wraz ze Sztabem Kryzysowym oraz klatki schodowej prowadzącej na piętro oraz wyjść na plac manewrowy.

Na piętrze zaprojektowano sypialnie strażaków, magazynek podręczny, umywalnię, toalety, salę telewizyjną, jadalnię z zapleczem kuchennym oraz przejście na świetlicę i do komendy. Pomieszczenia na piętrze będą bezpośrednio połączone z halą garażową za pomocą dwóch ześlizgów.W skład pomieszczeń Komendy Powiatowej wejdą: sekretariat, gabinet komendanta, gabinet zastępcy komendanta, siedem pomieszczeń biurowych, kancelaria tajna, składnica akt, toalety, świetlica z zapleczem kuchennym oraz pokój odpraw połączonym z gabinetem komendanta i świetlicą.

W skład całego obiektu wchodzić będą dodatkowo: boisko sportowe i stanowiska do ćwiczeń, place manewrowe dla pojazdów ratowniczych, drogi wewnętrzne dla pojazdów i pieszych, parkingi naziemne oraz zieleń. Budynek będzie dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne - podjazdy, toalety, itp.

Zakończenie inwestycji przewiduje się na IV kwartał 2011 roku.
Anna Maria
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Soli będzie miała nowy budynek strażnicy.
REKLAMA