[Legnica] Rozbudowa Muzeum Miedzi

REKLAMA
realizacjaIII kw. 2013

O inwestycji [Legnica] Rozbudowa Muzeum Miedzi

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla przedsięwzięcia p.n. "Modernizacja i rozbudowa budynków muzeum miedzi przy ul. partyzantów i Św. Jana w Legnicy oraz przyległego do nich lapidarium".

I Nagroda
http://a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=1298

Modernizacja i rozbudowa budynków muzeum miedzi nie może być zrealizowana dopóki radni nie zmienią planu zagospodarowania przestrzennego.

Idea rozbudowy Muzeum Miedzi niewątpliwie zasługuje na uwagę. Niemniej warto przy tym pamiętać o jednym. Nawet jeśli radni przyjmą zaproponowany im projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, miną lata zanim inwestycja zostanie ukończona. Jak szacuje dyrektor Niedzielenko, szczegółowy projekt rozbudowy będzie gotowy najwcześniej za  półtora roku, a jego realizacja to następne 2 lata. Zatem jeszcze dużo wody upłynie w Kaczawie, zanim legniczanie i odwiedzający nasze miasto turyści będą się mogli cieszyć z odnowionego muzeum.

więcej na stronach:

http://www.architeon.pl/index.php/konkursy-architektoniczne/wyniki-konkursow/89-modernizacja-i-rozbudowa-muzeum-miedzi-w-legnicy-wyniki-konkursu.html

http://legniczanin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3459:muzeum-miedzi-zostanie-rozbudowane&catid=80:kultura&Itemid=77
Napisz komentarz
Orzech
Władze miasta, którym bezpośrednio podlega ta placówka, uprzedzają, że dofinansują inwestycję na tyle, na ile pozwoli przyszłoroczny budżet.

Rozbudowa Muzeum Miedzi zaplanowana jest z rozmachem. Ma powstać nowy budynek z betonu i szkła, w którym wystawiane byłyby stałe ekspozycje.


pokaz-artykul.png
mariusz-lca
Czy Legnica ugra coś na sukcesie Wrocławia

Wczoraj ogłoszono, że Wrocław został wybrany w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury. Są szanse, by na poważnie zająć się projektem budowy muzeum w Legnicy. Do tej pory niewiele w tej sprawie zrobiono.

http://kulturalia.lca.pl/legnica,news,2 ... lawia.html
Jan Augustynowski
"zloty" napisał:
Już się mówi od roku, a jakoś budowa nie rusza.


Rok to jeszcze mało złoty ;)
zloty
Już się mówi od roku, a jakoś budowa nie rusza.
Jan Augustynowski
"mariusz-lca" napisał:
Brakuje mi tu galerii z rozstrzygnięcia konkuru ;)
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/muze ... 328.html#1


Nie mamy swoich zdjęć. Miałem za dużo awantur, żeby wklejać z innych serwisów ;)
mariusz-lca
Brakuje mi tu galerii z rozstrzygnięcia konkuru ;)
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/muze ... 328.html#1
REKLAMA