[Kobierzyce] Nowa hala widowiskowo-sportowa

[Kobierzyce] Nowa hala widowiskowo-sportowa

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Kobierzyce] Nowa hala widowiskowo-sportowa

inwestorGmina Kobierzyce
realizacjaIII kw. 2010
wykonawcaBerger Bau Polska Sp. z o.o.

O inwestycji [Kobierzyce] Nowa hala widowiskowo-sportowa

10 września 2008 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę hali sportowo - widowiskowej w Kobierzycach. Planowany termin zakończenia budowy to 15 grudnia 2010 r.
Budowa hali w całości finansowana jest przez Gminę Kobierzyce.

więcej informacji: http://www.ugk.home.pl/www/baza/hala_widowiskowa/
Napisz komentarz
Orzech
29 października Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce, oficjalnie otworzył halę sportowo-widowiskową w Kobierzycach. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości. Trybuny zapełniły się mieszkańcami gminy oraz fanami sportu.


pokaz-artykul.png
Orzech
Z początkiem września zakończyły się ostatnie odbiory po drobnych poprawkach i to, na co czekaliśmy wiele lat, stało się faktem. Hala sportowo-widowiskowa w Kobierzycach już działa.pokaz-artykul.png
Orzech
Darek
Przeniesiony post Orzecha:


Kobierzyce, 2008-02-01

Widownia na 500 miejsc

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej w Kobierzycach. Hala będzie dwukondygnacyjna z widownią na pół tysiąca miejsc.


Obecnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do przeprowadzenia postępowania przetargowego. Przyłącza energetyczne i wodociągowe wykonano już w ubiegłych latach. Jednak warunki gruntowo-wodne wskazały na konieczność wykonania dokładnych badań geotechnicznych. Ze względu na występowanie znacznych ilości pokładów gytii, tj. utworów powstających w wyniku odkładania się osadów w zbiornikach jeziornych, trzeba będzie dokonać weryfikacji posadowienia hali. Grunty te charakteryzują się bowiem bardzo dużą plastycznością i niską nośnością. Proponowanym rozwiązaniem są fundamenty na palach żelbetowych. Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, a koszty będą porównywalne do założonej pierwotnie wymiany gruntu na znaczną głębokość. Oprócz dokumentacji związanej z posadowieniem hali zaktualizowane zostaną kosztorysy inwestorskie.

W dwukondygnacyjnej hali widowiskowo-sportowej o wymiarach 70 na 40 m znajdzie się widownia na około pięćset miejsc, dwie małe sale gimnastyczne, sala konferencyjna, pokoje trenerów, bar, trybuna, galeria i antresola. Przy hali powstanie parking dla samochodów i autobusów.

Według przewidywań realizacja inwestycji potrwa 3 lata. Dokładny termin uzależniony jest od ostatecznej, ustalonej w przetargu wartości budowy i możliwości finansowych gminy. Gmina będzie się również starała pozyskać środki zewnętrzne - krajowe i europejskie.


7413_1000x.jpg
Tak będzie wyglądać hala widowiskowo-sportowa w Kobierzycach

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.p ... 1&rodzaj=2
REKLAMA