Murapol Osiedle Zen

Murapol Osiedle Zen

REKLAMA
inwestorMurapol S.A.
projektantMurapol Architects Drive S.A.
realizacjaIII kw. 2024

O inwestycji Murapol Osiedle Zen

Murapol Osiedle Zen położone jest w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe, przy ulicy Borkowskiej, w sąsiedztwie wsi Borkowo, w odległości około 7 km od centrum Gdańska.


Zaprojektowane w koncepcji minimalistycznej kameralne bryły budynków, z płaskim dachem i dużymi oknami, przemyślanie wpisane są w rzeźbę terenu. Elewacje wykończone są tynkiem w jasnej tonacji i płytą dekoracyjną o kolorze jasnego drewna, z dodaniem ciemnych akcentów stolarki okiennej i ażurowych balustrad.


W inwestycji zaprojektowano mieszkania w strukturze od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 27 do 74 mkw. Do lokali na parterach przynależą balkony o wielkości do 9 mkw., zaś mieszkania parterowe posiadają wybrukowane kostką tarasy i ogródki o powierzchni do 92 mkw. W standardzie lokale posiadają pakiet antysmogowy i urządzenia typu smart home.


W ramach projektu na terenie osiedla powstał plac zabaw, przed budynkami znajdują się stojaki rowerowe. Do dyspozycji mieszkańców są miejsca postojowe w podziemnym garażu oraz na zewnątrz; zaprojektowano stację ładowania aut elektrycznych. W klatkach schodowych i częściach wspólnych zainstalowano oświetlenie LED. Budynki podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W odległości 750 m od osiedla znajduje się przystanek autobusowy z linią nr 175 w kierunku dzielnicy Siedlce i linią nocną N2. Niedaleko jest do stacji kolejowej Gdańsk Lipce, skąd dojazd pociągiem do Gdańska Głównego zajmuje 6 min. W bliskim zasięgu dostępny jest zjazd na południową obwodnicę Gdańska, położony między traktem św. Wojciecha a trójmiejską obwodnicą, co pozwala tak szybko wyjechać poza granice miasta, jak dojechać do najważniejszych punktów na mapie aglomeracji. Dojazd do centrum Gdańska autem poprzez trakt św. Wojciecha zajmuje około 15 min.

Opinie o Murapol Osiedle Zen

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Murapol Osiedle Zen
mariusz.marcinkowski
Teren nabity nowymi inwestycjami, infrastruktura drogowa natomiast tutaj kuleje
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Murapol Osiedle Zen
Wojciech Jenda
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA