Odra Centrum

Odra Centrum

Oświata/Wrocław/Krzyki/Przedmieście Oławskie/Most Grunwaldzki
REKLAMA

O inwestycji Odra Centrum

Odra Centrum jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane będą projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane będą również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej. Odra Centrum będzie dostępnym dla wszystkich modelowym, niskoemisyjnym obiektem pływającym o powierzchni 800 m kw. Będzie to przyszłościowa budowla, zoptymalizowana energetycznie zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, które powszechnie zaczną obowiązywać dopiero w 2022 r.  
Odra Centrum zajmować się będzie tematyką ekologii i ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów oraz podejmować będzie  działania kulturalno-społeczne pod nazwą "Budujemy Tożsamość Odrzan". W ramach Odra Centrum działać będą następujace projekty:
- Szkoła  na Wodzie, gdzie dzieci będą zdobywać wiedzę o rzece, jej historii, budownictwie wodnym, hydrologii, ekologii, florze i faunie.
- iOdra – punkt informacji turystycznej na temat Odry, grupująca wszelkie aktywności związane z rzeką i promujący aktywność nad wodą
- Odra Cafe - unikalne miejsce spotkań, otwarte na ludzi i na wszystkie środowisk
- Odrateka- w której zostaną zebrane wszelkie materiały i pamiątki związane z Odrą
- Mała Szkutnia - miejsce, w którym każdy będzie mógł zbudować swoją pierwszą łódkę, poznać tajniki szkutnictwa, bogatą historię żeglugi śródlądowej i zakochać się w Odrze
- Akademia Węzłów - unikalne warsztaty wiązania węzłów, które rozwijają zdolności manualne i przydają się w życiu codziennym. 

Opinie o Odra Centrum

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Odra Centrum
Orzech
+14
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Odra Centrum
Orzech
+1
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA