[Polkowice] Nowy stadion lekkoatletyczny

[Polkowice] Nowy stadion lekkoatletyczny

REKLAMA

O inwestycji [Polkowice] Nowy stadion lekkoatletyczny

Stadion lekkoatletyczny przy ulicy 11 Lutego, obok ogrodów działkowych- inwestycja na którą mieszkańcy, a przede wszystkim, polkowiccy sportowcy czekali ponad dziesięć lat.

Stadion już otwarty !

Inwestycja kosztowała ponad 10,2 mln zł.

Opinie o [Polkowice] Nowy stadion lekkoatletyczny

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
8205_1000x.jpg8206_1000x.jpg8207_1000x.jpg8208_1000x.jpg8209_1000x.jpg8210_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
2009-01-14

Polkowice będą miały nowy stadion

Stadion powstanie przy ulicy 11 – Lutego. Będzie tam płyta główna boiska z naturalną trawą (105 x 68 m), bieżnia ośmiotorowa ( w jej ramach powstaną: bieżnia do krótkich dystansów, miejsce do zawodów pchnięcia kulą, rzut dyskiem, młotem, skocznia skoków w dal, o tyczce, wzwyż), trzy boczne boiska z powierzchniami z poliuretanu do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykówkę oraz kort do tenisa ziemnego, ścieżka rowerowa i skytepark (stanie tam 10 urządzeń, typu Grindbox, Bank Ramp z Quarterem, Funbox do skoków, Funbox z murkiem, Funbox z poręczą, Mini Rampa czy Quarter Pipe). Cały teren będzie ogrodzony, a wjazd i wejście będzie możliwe od ulicy 11 – lutego i 3 Maja.


Przy stadionie wybudowanie zostanie również 35 miejsc parkingowych. Elementy i projekt Skyteparku uzgadniany był z młodzieżą.
– Na spotkaniu w grudniu przedstawiłem młodzieży ostateczny projekt skyteparku. Oni zaproponowali, by dodać jeszcze jeden element. Będziemy rozmawiali z projektantem czy uda się dostawić tam dodatkowy punkt do skoku z zachowaniem stref bezpieczeństwa – mówi Wiesław Wabik.
Przekazanie placu budowy ma nastąpić w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Wykonawca ma 12 miesięcy na wykonanie boisk. W trakcie realizacji zadania mogą wystąpić przerwy ze względu na budowę budynku zaplecza i trybuny, na które przetarg zostanie ogłoszony w najbliższym czasie - informuje Anna Osadczuk Rzecznik Prasowy UM w Polkowicach.
Inwestycja warta jest ponad 10 mln. zł.

http://www.dolnoslazak.pl/artykuly/artykul.php?id=522
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA