[Strzegom] Projekt przebudowy OSiR

REKLAMA

O inwestycji [Strzegom] Projekt przebudowy OSiR

W ramach rozbudowy i przebudowy Ośrodka Sportu i Rekreacji ukończone zostaną prace nad kompleksem boisk Orlik 2012. Zagospodarowanie OSiR w Strzegomiu składało się z dwóch etapów: pierwszym była budowa boisk wielofunkcyjnych wraz z budynkiem sanitarno-szatniowym; drugim natomiast była budowa boiska do tenisa ziemnego oraz placu zabaw i kamiennego grilla. Całkowity koszt zadania to niebagatelna kwota 1,5 mln zł.
Wykonano już wszystkie nawierzchnie sportowe, plac zabaw wyposażony został już w potrzebne elementy. Już w tej chwili cały kompleks robi ogromne wrażenie. Pozostały do wykonania ostatnie szlify.

więcej na stronie:

http://www.i-swidnica.pl/powiat-swidnicki/strzegom/1756-strzegom-orlik1.html
Napisz komentarz
Orzech
Trzy lata temu w Strzegomiu powstały ambitne plany rozbudowy kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za ok. 6 mln zł miał zostać rozbudowany stadion z trybunami. W zamierzeniu była też budowa krytego basenu za ok. 15-20 mln zł.

Niestety, od tamtej pory plany "leżą w szufladzie". Czy w tym roku też nie ujrzą światła dziennego? Czy taki obiekt jak basen kryty jest w stanie zarobić na siebie i czy nie okaże się że jest za dużym wydatkiem dla gminy?pokaz-artykul.png
Gregs
Przebudują OSiR?
12.12.2007 r.

Władze Strzegomia prowadzą rozmowy na temat koncepcji przebudowy terenu miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas spotkania, które odbyło się 10 grudnia w Urzędzie Miejskim, władzom Strzegomia oraz radnym, koncepcję zagospodarowania terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 2, przedstawił jeden z właścicieli biura projektowego „Skoczek&Wojdacki Architekci”- Igor Wojdacki.

Zgodnie z tą koncepcją w Strzegomiu miałby powstać nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. W jego skład weszłyby m.in. następujące obiekty – hotel sportowy, sztuczne lodowisko, korty tenisowe, boiska do rozgrywania meczów piłki nożnej, pole biwakowe, plac zabaw, stadion lekkoatletyczny, dodatkowa niecka basenowa oraz kryte trybuny. Obiekt byłby w całości monitorowany.

Władze Strzegomia chciałyby również, aby na tym terenie stanęła scena, na której mogłyby być rozgrywane imprezy miejskie.

- Koncepcja zagospodarowania ośrodka opiera się w głównej mierze na rozdzieleniu funkcji ośrodka sportowego od funkcji typowo rekreacyjnej, a jednocześnie daje możliwości płynnego i bez konfliktowego korzystania z wyposażenia terenów sportowych. Projekt zakłada skierowanie usług sportowych poprzez dojazd z ulicy Mickiewicza do hotelu zlokalizowanego obok hali sportowej i stadionu lekkoatletycznego. Obok stadionu zaprojektowano zamykany parking dla samochodów osobowych (72 stanowiska postojowe) i autobusów (5 stanowisk) – tłumaczył Igor Wojdacki.

W trakcie dyskusji przedstawiciel firmy pytany był o warunki zagospodarowania terenu, o możliwość wniesienia modyfikacji do koncepcji oraz o koszt przedsięwzięcia.

Ustalono, że dodatkowa niecka basenowa powinna zostać zastąpiona basenem krytym, zaś na dolnej płycie boiska powinny powstać dwa boiska do gry w piłkę nożną z nawierzchniami sztuczną i naturalną.

Wstępny koszt wykonania całej inwestycji wyniósłby ponad 24 mln.

Po uwzględnieniu tych uwag, na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 19 grudnia, radnym zostanie przedstawiona zmodyfikowana już koncepcja, nad której przyjęciem będą głosować.

Po jej pozytywnym zaopiniowaniu, zostaną rozpoczęte procedury przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu OSiR-

022-01-p.jpg

022-05-p.jpg

022-02-p.jpg

022-03-p.jpg

022-04-p.jpg

022-06.jpg

022-07.jpg

022-08.jpg

022-09.jpg

http://www.strzegom.pl/2004/strony/aktu ... 12/022.php
Orzech
Wizualizacje i informacje o projekcie: http://www.strzegom.pl/2004/strony/aktu ... 12/022.php
REKLAMA