[Sulistrowice] Hotel "Quartus - Wellnes Resort"

REKLAMA
inwestorQuart Development S.A.
realizacjaIV kw. 2014

O inwestycji [Sulistrowice] Hotel "Quartus - Wellnes Resort"

Nowa inwestycja hotelowo-rekreacyjna pod Wrocławiem - Quartus - Wellnes Resort Sulistrowice - inwestycja wrocławskiego dewelopera Quart Development SA.
Napisz komentarz
Orzech
Na razie nie ruszyła ani ta ich inwestycja, ani druga - też hotelowa, we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej :(
racer
Ruszyła może ta budowa czy na dofinansowaniu sie skonczylo?
Orzech
A oto dowód, że ta inwestycja jest nie tylko na papierze, wręcz przeciwnie, jej start jest już bardzo bliski:


QUART: Pozytywna ocena merytoryczna projektu \"Utworzenie Ślężańskiego Centrum Kultury i Turystyki Wellness w Sulistrowicach\" spółki zależnej Quartus Sp. z o.o.


Zarząd Quart Development S.A. informuje, że w dniu 12.09.2012 r. powziął informację, że wniosek o dofinansowanie projektu \"Utworzenie Ślężańskiego Centrum Kultury i Turystyki Wellness w Sulistrowicach\" uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną, uzyskując łącznie 24 pkt. w ramach schematu 1.1.D1 \"Dotacje inwestycyjne dla MSP zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu\" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Tym samym wniosek został wpisany na \"Listę projektów, które uzyskały pozytywną decyzję merytoryczną\". W związku z powyższym wniosek o dofinansowanie realizacji projektu został przekazany do Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym w celu dokonania wyboru projektu do dofinansowania.

Wartość projektu wynosi 38,13 mln zł. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 3.191.999,60 zł. Wnioskodawcą projektu jest spółka Quartus Sp. z o.o. - podmiot w 100% zależny od Emitenta.


Źródło: NewConnect - komunikaty spółek

http://www.bankier.pl/wiadomosc/QUART-P ... 35129.html
Orzech
OPIS INWESTYCJI:

QUARTUS - WELLNES RESORT SULISTROWICE

Zamierzeniem Inwestora jest utworzenie, budowa, oraz uruchomienie nowego, nowoczesnego i innowacyjnego kompleksu hotelowo rekreacyjnego i wypoczynkowego oferującego usługi noclegowe, gastronomiczne, rekreacyjne i sportowe oraz wellness & spa, a także konferencyjne i edukacyjne na bazie posiadanej nieruchomości nad zalewem w Sulistrowicach (w gminie Sobótka).

Na dzień dzisiejszy został zakończony etap projektowania kompleksu oraz terenu w jego otoczeniu, opracowania modelowego studium wykonalności i opłacalności operacyjnej wraz z inwestycyjnym biznesplanem oraz złożony wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych.


W skład kompleksu wchodzi:

- część hotelowa – zorganizowana w 68 pokojach (136 osób),

- część gastronomiczna - 4 pomieszczenia restauracyjne w tym bistro oraz bar (198 miejsc),

- część konferencyjna – 4 sale przeznaczone dla 360 gości,

- część wypoczynkowa (wellness, SPA, fitness, sport) mogąca obsłużyć 190 osób.

Planowane otwarcie – 3 / 4 kwartał 2014.


Żródło: http://www.quart.com.pl
Orzech
Nowa inwestycja hotelowo-rekreacyjna pod Wrocławiem - Quartus - Wellnes Resort Sulistrowice - inwestycja wrocławskiego dewelopera Quart Development SA.
REKLAMA