Duża inwestycja Quart Development

Duża inwestycja Quart Development

REKLAMA

O inwestycji Duża inwestycja Quart Development

Deweloper wkracza do Sulistrowiczek
Gmina Sobótka sprzedała w ubiegłym roku za 2,2 mln zł pięciohektarowy teren nad popularnym zalewem w Sulistrowiczkach. Nabywca miał wybudować tam centrum rekreacyjne z hotelem i basenem, ale oddał teren powiązanej ze sobą spółce deweloperskiej. Czy u podnóża Ślęży i Raduni powstanie osiedle mieszkaniowe?
Żeby kupić w okolicach Wrocławia 5-hektarową działkę i wybudować na niej osiedle mieszkaniowe, trzeba wydać co najmniej 10 mln zł (metr kwadratowy gruntu kosztuje ok. 200 zł). Urząd Miasta i Gminy w Sobótce sprzedał niezwykle atrakcyjny teren za jedną piątą tej ceny.
Burmistrz Sobótki, Zenon Gali: - To był przetarg, a cena była najwyższą z wylicytowanych. To działka z przeznaczeniem na działalność rekreacyjną, nie budowlana. Kupujący przedstawił nam wizualizację terenu, na którym ma powstać hotel, ośrodek SPA i apartamenty na wynajem.
Na teren wokół sulistrowickiego zalewu przez kilka lat nie było chętnych. Ale do ogłoszonego w sierpniu ub. roku przetargu stanęło aż pięciu oferentów. Wygrała wrocławska Agencja Reklamowa "Czart". Za działkę z pawilonami gastronomicznym i biurowym oraz 25 domkami kempingowymi zapłaciła 2,2 mln zł.
Po transakcji nabywca przedstawił w urzędzie gminy plany nowej inwestycji. Na efektownych wizualizacjach pokazano centrum rekreacyjne, hotel z basenem i ośrodek SPA.
Ale firma Czart nie mogła prowadzić działalności rekreacyjnej, bo nie ma jej wpisanej do rejestru. W listopadzie ub. roku przekazała więc działkę aportem spółce Quart Development, budującej mieszkania wokół Wrocławia (m.in. w Bielanach Wrocławskich i Wysokiej). Ale i Quart nie ma żadnego doświadczenia w hotelarstwie i rekreacji. W dokumentach sądowych powstałej rok temu spółki prawo do prowadzenia takiej działalności wpisano niemal równocześnie z otrzymaniem terenu w Sulistrowiczkach.
Za to na swojej stronie internetowej firma chwali się, że buduje tam nowe osiedle.

więcej na stronie:

http://warszawa.sarp.org.pl/beta/pokaz_gazete.php?id=8718&PHPSESSID=chovqpyr&lang=pl&PHPSESSID=chovqpyr

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,4481029.html
Napisz komentarz
anubis
Wizualizacje: http://www.perspectiv.pl/htm/ar/uslu/sulis/index.html
Anonymous
Quart, a raczej jego faktyczni decydenci zrobią jak zaplanowali, przypuszczam. Do tej pory analizowałem umowy Quarta i wyglądają poprawnie i nie budzące obaw. Nic bardziej mylnego. Umowy zawierają sporo niezgodności formalnych i praktyczne powoływanie się na zapisy traci sens. Domyślnie inspirują poprawność merytoryczną. O rozstrzygnięciu postanowień niezbędne okazują się jedynie wyroki sądów. Czyżby to było celem spółki?
DlugiX
Coś się ruszyło? Czy rzeczywiście jakiś kancik?
capo_di_tutti_capi
Coś mi się wydaje, że gruby kant tutaj gruby kant wisi.

Akurat w przypadku tej inwestycji wolałbym, żeby nie doszła do skutku...
Orzech
A na stronie Quartu dalej brak wizualizacji tej inwestycji, po ściągnięciu jej ze strony, po rozmowie z dziennikarzem.
capo_di_tutti_capi
To już jest moim zdaniem trochę nienormalne a władza Sobótki same nie wiedzą jakie mienie posiadają.

Żenada...
REKLAMA