DODAJ

Korytarz drogi powiatowej nr 3396 do A4

Miasto Świdnica realizuje w mieście Świdnica inwestycję Korytarz drogi powiatowej nr 3396 do A4
Szczegóły - [Świdnica] Korytarz drogi powiatowej nr 3396 do A4
inwestorMiasto Świdnica
Orzech 31.05.2015, godz. 20:40
Dzięki obwodnicy miało być bezpieczniej, a powstała kolejna droga śmierci

Wypadek w okolicach Bagieńca. Zginęła w nim 39-letnia kobieta (© fot. Małgorzata Moczulska) Świdnica. Kolejny, tragiczny wypadek na łączniku autostradowym, pełniącym też funkcję obwodnicy. Od otwarcia drogi nie minęły jeszcze 4 lata, a to już szósta ofiara.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
odpowiedz
Gregs 08.11.2012, godz. 22:54
Świdnica24 opublikowała wyniki pomiarów natężenia ruchu.
http://swidnica24.pl/kierowcy-wybieraja-lacznik/
odpowiedz
Orzech 23.06.2012, godz. 15:58
Robot na poboczu nowej drogi

Wczoraj na tzw. łączniku do autostrady, na wysokości skrzyżowania do Bagieńca, odbył się pokaz robota typu ROBOCUT służącego do wykaszania poboczy, zwłaszcza tych usytuowanych pod dużym i bardzo dużym kątem nachylenia.

http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html
odpowiedz
mw1972 05.03.2012, godz. 08:02
Ewentualnie mogliby wytyczyć dwa pasy od skrzyżowania Zamenhofa z M.Kunic w kierunku Sikorskiego. Zlikwidować te wysepki na ulicy, a w miejscu przejścia dla pieszych tam znajdującego się - zrobić światła. Nie wymaga to żadnych dużych nakładów i nie trzeba poszerzać ulicy. Problem skręcających do Tesco i jadących na Wrocław by się poprawił. Przecież podobnie jest w przeciwnym kierunku w stronę Riedla, tylko odwrotnie i nie ma tam przejścia dla pieszych.
odpowiedz
teodor 01.03.2012, godz. 18:20
Raczej nie, bo to w większości i tak ruch lokalny, a nie tranzytowy.
I to w większości nie do łącznika, tylko centrum handlowego.
Problemem jest to, że kilkutysięczne Osiedle Młodych ma jedynie dwa wyjazdy, oba do DK35 (ul. Zamenhofa).
Potrzebna jest droga do ul. Sikorskiego.
odpowiedz
panghy 29.02.2012, godz. 17:53
Jeszcze kilkanaście miesięcy i problem sam zniknie wraz z otwarciem małej obwodnicy.
odpowiedz
teodor 29.02.2012, godz. 10:36
Nie do końca się zgodzę wo_cash.
Po pierwsze jak jest jakaś pozytywna zmiana na tej drodze, to władze Świdnicy chwalą się, że to dzięki ich staraniom inwestycja została przeprowadzona, a GDDKiA jest wspomiana najwyżej jako ci, którzy zapłacili.

Po drugie ten lewoskręt jest problematyczny odkąd powstało Tesco i Leroy, także sprawa nie jest świeża. Rozwiązaniem odciążającym wspomiane skrzyżowanie miała być przebudowa ul. Langiewicza (wzdłuż działek i "mechanika"), tak aby powstał alternatywny wyjazd z Osiedla Młodych do ul. Sikorskiego. Ale władze niestety wycofały się z pomysłu.

Po trzecie, kiedy zapadła ostateczna decyzja o budowie "łącznika"? 2-3 lata temu?
Było sporo czasu, panowie Gleba, czy Pałac powinni przewidzieć jak otwarcie tej drogi wpłynie na ruch w mieście i już rok temu wnioskować do GDDKiA o zaplanowanie zmiany sygnalizacji. Albo przebudowę skrzyżowania. Miejsce jest.
Ale najwyraźniej sytuacja ich zaskoczyła.

A w ogóle to już kilka lat temu Murdzek opowiadał, że Zamenhofa od Intermarsze do ul. Łukasińskiego będzie miała po dwa pasy w każdą stronę. Skończyło się na krótkim kawałku do McDonalda.
odpowiedz
wo_cash 29.02.2012, godz. 08:14
No nie do końca należy obwiniać nasze władze. Nie chcę ich tutaj szczególnie usprawiedliwiać, ponieważ mam jak większość mieszkańców sporo wątpliwości i żalu co do wypełnianych obowiązków ale... Przedmiotowy lewoskręt leży w ciągu drogi krajowej nr 35 i jest pod zarządem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podobnie jak całe skrzyżowanie i sygnalizacja świetlna. Nasze władze nie mają nic do tego. Tzn powinny oczywiście reagować na takie problemy i zgłaszać odpowiedniemu zarządcy (GDDKiA) ale sami nie mogą nic zmieniać. Także jak ktoś ma ochotę się poskarżyć to należy to zrobić do GDDKiA o/Wrocław;)
Pozdrawiam
odpowiedz
teodor 28.02.2012, godz. 18:22
Mogliby w końcu zrobić coś z tym lewoskrętem z Zamenhofa w Sikorskiego przy Shellu.
Nie dość, że do Tesco i "łącznika" ciężko skręcić, to jeszcze kolejka skręcających skutecznie blokuje chcących jechać prosto, przez co w szczycie robią się korki do Mcdonalda.
Szkoda, że władze Świdnicy mimo interwencji kierowców mają sprawę utrudnień gdzieś.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję