DODAJ

Terminal gazu LNG

GAZ-SYSTEM S.A. realizuje w mieście Świnoujście inwestycję Terminal gazu LNG. Inwestycję wykonał PBG S.A., Snamprogetti Canada Inc., PBG Export Sp. z o.o., Saipem S.A.. Oddanie do użytku odbyło się III kw. 2015 roku
Szczegóły - [Świnoujście] Terminal gazu LNG
inwestorGAZ-SYSTEM S.A.
wykonawcaPBG S.A. Snamprogetti Canada Inc. PBG Export Sp. z o.o. Saipem S.A.
realizacja inwestycjiIII kw. 2015
Kajtman 20.11.2014, godz. 10:51
W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próbę wodną drugiego zbiornika LNG, w którym magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Tak jak w przypadku pierwszego zbiornika, pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych.

Inwestycja w terminal LNG w Świnoujściu weszła w najważniejszą fazę realizacyjną, zarówno pod kątem budowy, jak i przygotowania do przyszłej eksploatacji.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 03.09.2013, godz. 13:34
Jak powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński, po 10 września będzie wiadomo, jakie opóźnienie zanotuje budowa gazoportu w Świnoujściu. MSP pracuje także nad tym, aby PGNiG nie płacił za gaz, którego nie będzie mógł odebrać.

Jak powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński, po 10 września będzie wiadomo, jakie opóźnienie zanotuje budowa gazoportu w Świnoujściu. MSP pracuje także nad tym, aby PGNiG nie płacił za gaz, którego nie będzie mógł odebrać.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 21.08.2012, godz. 12:15
Konsorcjum firm: Saipem, Techint, PBG, które jest generalnym wykonawcą terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu, odstąpiło od umowy z Hydrobudową na wykonanie dwu zbiorników żelbetowych i na budowę infrastruktury towarzyszącej - podała Hydrobudowa Polska.

Konsorcjum wezwało spółkę do natychmiastowego zaprzestania wszelkich robót, z wyjątkiem prac zabezpieczających roboty w toku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 16.08.2012, godz. 14:52
Polskie LNG zapewnia, że kłopoty branży budowlanej nie spowodują opóźnienia w uruchomieniu inwestycji. Takie stwierdzenie jest tym bardziej uprawnione, że inwestor ma w zapasie kilka miesięcy.

Terminal to jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w kraju. Uruchomienie gazoportu w Świnoujściu zwiększy bezpieczeństwo gazowe Polski, bo umożliwi import dużych ilości surowca z innych niż Rosja kierunków. Terminal ma zacząć przyjmować metanowce już za niespełna dwa lata.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.08.2012, godz. 14:21
Terminal LNG w Świnoujściu to jedna z największych polskich inwestycji energetycznych. – Wybudowany za pieniądze publiczne ma nie tylko zapewniać bezpieczeństwo energetyczne, ale również przynosić zyski, które przełożą się na niższe ceny dostarczanego przez Świnoujście gazu – zapewnia prezes spółki Polskie LNG Rafał Wardziński. Firma ma już szereg pomysłów jak te zyski wygenerować.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 08.08.2012, godz. 09:28
Strajk na budowie terminalu LNG. Żądają wynagrodzeń

Około 80 pracowników Hydrobudowy Polska przerwało we wtorek pracę na budowie terminalu LNG w Świnoujściu. Żądali zaległych wynagrodzeń. Zarząd firmy przyznaje, że na razie nie jest w stanie spełnić postulatu pracowników.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,122 ... odzen.html
odpowiedz
Godfath3r 03.08.2012, godz. 10:23
- Termin oddania do użytku budowanego w Świnoujściu terminalu LNG nie jest zagrożony - powiedział prezes spółki Polskie LNG Rafał Wardziński.

Wardziński zaznaczył, że termin realizacji inwestycji mija prawie za dwa lata. - Przez dwa lata mogą się zdarzyć bardzo różne rzeczy. Zakładam, że dziś nie ma formalnych przesłanek, żebyśmy mogli mówić o tym, że w terminie nie zrealizujemy tej budowy. Obserwujemy jednocześnie zagrożenia, które się rodzą na rynku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 30.12.2011, godz. 06:25
P.R.I. POL-AQUA S.A. - Umowa na budowę gazociągu Świnoujście - Szczecin (57/2011)

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,PRI ... caid=1da5f
odpowiedz
USPRO.PL 15.12.2011, godz. 08:53
Gaz-System S.A. podpisał 14 grudnia 2011 roku umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na finansowanie strategicznego dla polskiej gospodarki Terminalu LNG w Świnoujściu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję