[Toruń] Centrum Dialogu

Toruń/Bydgoskie Przedmieście
REKLAMA
realizacjaIV kw. 2011

O inwestycji [Toruń] Centrum Dialogu

Prawdopodobnie już w 2011 roku w Toruniu powstanie Centrum Dialogu. Budowla zlokalizowania będzie na terenie seminarium duchownego przy pl. bł. ks Frelichowskiego, tuż za budynkami Wyższego Seminarium Duchownego. Całkowity koszt budowy to ok. 25 mln zł, w tym 17 mln zł wpłynie z funduszy europejskich.
Napisz komentarz
Anna Maria
Prawdopodobnie już w 2011 roku w Toruniu powstanie Centrum Dialogu. Obiekt ma służyć do organizacji corocznych debat Colloquia To-runensia, gdzie odbywają się dialog wyznawców katolicyzmu i protestantów. Ponato inwestycja ma na celu poprawę jakości kształcenia, rozwoju i unowocześniania infrastruktury edukacyjno-wychowawczej.

Budowla zlokalizowania ma być na terenie seminarium duchownego przy pl. bł. ks Frelichowskiego, tuż za budynkami Wyższego Seminarium Duchownego. W skład Centrum Dialogu wejdzie m.in.: biblioteka, gdzie można będzie pogłębić wiedzę o religiach i narodach świata, oraz dwa główne pomieszczenia wykładowe tj. sala audytoryjna na 144 miejsca siedzące, sala wielofunkcyjna na 110 miejsc siedzących i 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 25 mln zł, w tym 17 mln zł wpłynie z funduszy europejskich.
REKLAMA