[Wałbrzych] Akademik PWSZ

[Wałbrzych] Akademik PWSZ

Wałbrzych/Śródmieście
REKLAMA

O inwestycji [Wałbrzych] Akademik PWSZ

Budowa Akademika PWSZ w dawnej siedzibie MO oraz ORMO przy ulicy Kilińskiego w centrum Wałbrzycha.
Budynek ma mieć ok. 100 pokoi mieszkalnych z pełnym zapleczem sanitarnym. W okresie letnim ma pełnić funkcję taniego hostelu oraz hotelu robotniczego.

Budynek obecnie nalezy do Starostwa Powiatowego, jednak wkrótce zostanie przekazany PWSZ za symboliczny 1% wartości.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się procedura przetargowa na remont budynku, najprawdopodobniej odbędzie się to na zasadzie "zaprojektuj i buduj".

Napisz komentarz
Mateusz Kaszubski
68919_1000x.jpg68920_1000x.jpg68921_1000x.jpg68922_1000x.jpg68923_1000x.jpg
justek
[quote:2cg23phn] W związku z odzyskaniem przez Wałbrzych praw grodzkich od 1 stycznia zadania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostaną wzbogacone o obowiązki, które dotychczas realizował powiat. Wraz z zadaniami do wałbrzyskiego MOPS-u przejdzie około 20 pracowników starostwa. Zdaniem władz miasta oznaczać to będzie konieczność znalezienia nowego większego budynku. Wybrano gmach przy ulicy Kalińskiego ze względu na jego lokalizacje w ścisłym centrum Wałbrzycha.[/quote:2cg23phn]
W latach 90 tych miasto wydało sporą kasę na remont i adaptację dla celów MOPS budynku, który kiedyś był biurowcem kopalni „Wałbrzych”. W tamtym czasie Wałbrzych był miastem grodzkim i wielkość budynku była odpowiednia. W 2013 miasto stanie się ponownie miastem grodzkim, ale teraz budynek okazuje się zbyt mały. Co się w tym czasie stało? Przybyło potrzebujących pomocy, czy urzędników? Miasto wyda kilka milionów na remont kolejnego budynku, a co z wyremontowanym budynkiem przy ul. Beethovena? Prawdopodobnie będzie popadał w ruinę.
Moim zdaniem, jeżeli budynku przy Kilińskiego nie uda się sprzedać, należy go wyburzyć /jego architektura nie jest ciekawa/ i sprzedać pustą działkę.
Tsamb
Władze Wałbrzycha planują przeniesienie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z ulicy Beethovena do ścisłego centrum miasta.do opuszczonego budynku przy ul. Kilińskiego.

W związku z odzyskaniem przez Wałbrzych praw grodzkich od 1 stycznia zadania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostaną wzbogacone o obowiązki, które dotychczas realizował powiat. Wraz z zadaniami do wałbrzyskiego MOPS-u przejdzie około 20 pracowników starostwa. Zdaniem władz miasta oznaczać to będzie konieczność

pokaz-artykul.png
DlugiX
c_661_430_16777215_01___images_stories_wiadomosci_2012.05_1-15_0510_akademiki-04.jpg.jpg

Ponad 2,5 mln. zł. bedzie kosztować adaptacja dwóch budynków mieszlanych przy ul. Młynarskiej na potrzeby akademika. Po zakończeniu prac miejsce znajdzie tam 48 studentów.

Pomysł utworzenia akademików w budynkach sąsiadujących z uczelnią pojawił się już kilka lat temu. Inwestycja jednak na długi czas była zablokowana przez kilku lokatorów, którzy nie godzili się na wyprowadzkę i zamianę mieszkań.

- Uczelnia przy porozumieniu z miastem znalazła dla mieszkańców lokale zastępcze. Zostały podpisane odpowiednie dokumenty i lokatorzy opuścili te mieszkania w terminie który ustaliliśmy. Trwało to długo ale zakończyło się pełnym sukcesem. Myślę, że lokatorzy również są zadowoleni ze swoich nowych miejsc zamieszkania - mówi Rafał Pszczelarski kierownik działu administracji PWSZ.

pokaz-artykul.png
artemix
http://www.tygodnik.walbrzyski.pl/index ... gisterskie
DlugiX
Chyba wszystkim zależy na tym, aby w centrum miasta powstała bursa, która mogłaby wpłynąć na ożywienie życia (nie tylko nocnego) w sercu Wałbrzycha. Skąd wziąć 6 mln zł na zaadaptowanie budynku przy ul. Kilińskiego na akademik?

Akademik_Kilinskiego.jpg

Czy dobrym pomysłem jest powstanie w budynku przy ul. Kilińskiego akademika? O to pytamy studentów. Za powstaniem akademika są władze miasta, starostwa, sąsiedniej uczelni (PWSZ) i co oczywiste, sami studenci. Ze wszystkich stron płyną zapewnienia o pomocy w realizacji przedsięwzięcia, tylko jest jeden mały problem. Skąd wziąć 6 mln zł na zaadaptowanie budynku przy ul. Kilińskiego na akademik?

pokaz-artykul.png
REKLAMA