[Wrocław] Biedronka, ul. Orlińskiego/Horbaczewskiego

[Wrocław] Biedronka, ul. Orlińskiego/Horbaczewskiego

Handel/Wrocław/Fabryczna/Gądów
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Biedronka, ul. Orlińskiego/Horbaczewskiego

Budynek handlowo-usługowy u zbiegu ulic Horbaczewskiego, Orlińskiego i Na Ostatnim Groszu.
Napisz komentarz
Orzech
5.07.2012

3277104.jpg

3277102.jpg

Zdjęcia: Jawc - www.wdolny,slask.org.pl
karolek203-502
Nazwy ulic i rond powinny być adekwatne do miejsca - 27. Dywizja nie kojarzy się z Kosmosem - za to lotnik (Szomański) - już jest OK.
Tabliczki na rondzie Szomańskiego mają podpis Gądów - a nie Gądów Mały - co można uznać za skrót (bo nie ma Gądowa Wlk.)
worldinmyeyes
Szczerze mówiąc, to myślałem, że zostawią nas z tą ścierą na zawsze.
No i ja wolę, żeby nie porzucano tradycji nadawania nazw ulicom i rondom, tak jak to się dzieje przy budowach i przebudowach związanych z nowymi inwestycjami. Inaczej zostaniemy z totalnym bałaganem w numerach, bo chociaż robi się osiedla ze skomplikowanymi siatkami ulic, to rzekomo stoją one przy jednej, np. Poleska + Litewska na Zgorzelisku. Nazw może nikt z dotychczasowych mieszkańców nie kojarzy, ale to kwestia czasu.
karolek203-502
"szkwał" napisał:
Mam wrażenie, że ta nazwa będzie równie często używana jak nazwa ronda przy Astrze (Szybowcowa/Horbaczewskiego) czyli im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W okolicy aż huczy od tej nazwy :roll::D
karolek203-502
"szkwał" napisał:
Rondo przy kościele, o którym wyżej, zyskało tabliczki z nazwą: jest to rondo im. Stanisława Szomańskiego http://fotopolska.eu/44629,foto.html.


Nadanie imienia Stanisława Szomańskiego zostało uchwalone już rok temu - teraz są pierwsze tabliczki.
szkwał
"Orzech" napisał:
Przecież nikt (na serio), nie wierzył, że te szmaty zostaną na elewacji na zawsze :):D

Naprawdę? Ja np. taki pewien nie byłem (i nadal nie jestem). Jeśli maja zamienić to na jakies płyty to dlaczego tego nie zrobili od razu? Przecież to nie jest nic nadzwyczaj skomplikowanego ani czasochłonnego. Dodatkowo gadali jakies bzdury o wzorowaniu sie na stadionie naszym, a on jest też płachtą wykończony. Nawet te seledynowe paski na wizualizacji zgadzają sie z tym co zawiesili. Trzymam kciuki za tym, że faktycznie zastąpią te płachtę czyms lepszym. Oby... To może nie jest rynek ale obwodnica śródmiejska to dość ważna trasa i wielu przyjeżdżajacych do naszego miasta tę biedronkę pewnie jeszcze zobaczy.
P.S. genialny jest wjazd do sklepu, jadąc od strony ronda przy kościele, czyli z każdego kierunku oprócz Bystrzyckiej/Balonowej natykamy się na zakaz skrętu (podwójna ciągła bodajże) ale oczywiście wszyscy ten zakaz olewają, skręcajac wbrew zakazowi i to pod prąd. Ten kto ustawił tam tak organizację ruchu jest prawdziwym zuchem, kolejny mądry przepis, który wszyscy łamią, utrawlając przyzwyczajenie, że prawo w tym kraju jest tak głupie, że łamiac je spełniamy nieomal obywatelski obowiązek (równie mądra jest 50 na Legnickiej). Rondo przy kościele, o którym wyżej, zyskało tabliczki z nazwą: jest to rondo im. Stanisława Szomańskiego http://fotopolska.eu/44629,foto.html . Mam wrażenie, że ta nazwa będzie równie często używana jak nazwa ronda przy Astrze (Szybowcowa/Horbaczewskiego) czyli im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. W skrócie WóDPAK :)
REKLAMA