DODAJ

Biurowiec "Bema Plaza"

[Wrocław] Biurowiec "Bema Plaza" 21076
Wrocławski biurowiec ma sumie 35 tys. mkw. powierzchni. Każde piętro to ok. 4,5 tys. mkw. powierzchni klasy A. W sumie w budynku jest 25 tys. mkw. biur.

Pozostałe części budynku mają pięć pięter. Na parterze znajdują się sklepy (2 tys. mkw.), lokale usługowe i restauracje (2,5 tys. mkw.). Resztę zajmują biura i apartamenty. Od strony ul. Kilińskiego mieści się 55 apartamentów o powierzchni od 60 do 100 mkw. Pod budynkiem dwupoziomowy parking na 530 miejsc.

Autorem projektu biurowca jest Ludwik Konior. Inwestycja kosztowała ok. 50 mln euro.
Szczegóły - [Wrocław] Biurowiec "Bema Plaza"
inwestorGhelamco Poland Sp. z o.o.
Kajtman 08.02.2016, godz. 12:51
Nowy artykuł dotyczący [Wrocław] Biurowiec "Bema Plaza" [Wrocław] EY ma nowe biuro we Wrocławiu
odpowiedz
Jan Augustynowski 18.08.2011, godz. 12:24
21076_1000x.jpg
odpowiedz
Jan Augustynowski 12.08.2010, godz. 08:05
Oj anubis, chyba zapomniałeś, jak dodawać wiadomości ;)
odpowiedz
anubis 11.08.2010, godz. 16:57
Nokia Siemens poszerza wrocławskie biuro w Bema Plaza

Nokia Siemens Networks podpisała kolejną umowę najmu powierzchni we wrocławskim biurowcu Bema Plaza. Tym razem firma wynajęła 737 mkw. i łącznie zajmuje ponad 7.500 mkw. powierzchni.

W trakcie zawierania transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

Nokia Siemens Networks jest światowym liderem w branży telekomunikacyjnej. Dostarcza kompleksowe rozwiązania służące budowie sieci stacjonarnych oraz ruchomych. Spółka powstała w 2007 r. z połączenia działów sieci telekomunikacyjnych Siemensa i Nokii. Obecnie Nokia Siemens Networks działa w prawie 150 krajach. W Polsce zatrudnia ponad 2.000 osób.

Bema Plaza to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Bema i Drobnera. Budynek został oddany do użytku w 2008 r. i oferuje 24.000 mkw. powierzchni klasy A. Do głównych najemców należą takie firmy, jak Google, KPMG czy UPS. Inwestycja została zrealizowana przez Ghelamco Group, jednego z największych międzynarodowych deweloperów i generalnych wykonawców w branży nowoczesnych powierzchni biurowych, mieszkaniowych i hotelowych w Polsce. Obecnie właścicielem obiektu Bema Plaza jest fundusz Deka-ImmobilienFonds.

Źródło: Cushman & Wakefield

05.08.2010
odpowiedz
anubis 19.05.2010, godz. 20:34
Nowi najemcy w Bema Plaza oraz Wratislavia Tower we Wrocławiu

zródło : Knight Frank)

Zespół Agencji Komercyjnej wrocławskiego oddziału Knight Frank reprezentował właścicieli budynków Bema Plaza oraz Wratislavia Tower w negocjacjach kolejnych umów najmu powierzchni biurowej.


W imieniu firmy Ghelamco, Knight Frank negocjował umowę podnajmu w kompleksie Bema Plaza z firmami Call Center Inter Galactica oraz e-Kancelaria M. Pawłowski. Umowa Call Center Inter Galactica dotyczy powierzchni ponad 900 mkw z przeznaczeniem na nowoczesne call center świadczące usługi outsourcingowe. E-Kancelaria natomiast przenosi swoją główną siedzibę na powierzchnię ok. 750 mkw. Obydwie firmy zadeklarowały swoją działalność w budynku na przynajmniej trzy najblizsze lata. Ponadto firma Dynamicom zlokalizowała swoją nową siedzibę w budynku Wratislavia Tower. Dynamicom jest pręsnie rozwijającą się firmą z zakresu marketingu oraz public relations. Wprowadzając się na powierzchnie ok. 200 mkw nie wyklucza dalszej ekspansji w najblizszym czasie. Knight Frank brał również czynny udział w wyborze lokalizacji biura firmy Navi Finance zajmującej się nabywaniem i dochodzeniem pakietów wierzytelności masowych. Z początkiem maja firma podnajmie powierzchnię biurową ok. 170mkw od firmy RINF w budynku Legnicka Business House.
odpowiedz
Orzech 18.11.2008, godz. 11:51
The Wrocław branch of Altkom Akademia has leased almost 900 sqm of office space in the Bema Plaza building in Wrocław and is due to move there in February 2009.

Żródło: Eurobuild
odpowiedz
Orzech 25.09.2008, godz. 10:22
24 000 metrów powierzchni biurowo-usługowej otwarte!

Wiceprezydent Wrocławia - Adam Grehl oraz Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group, jednym przecięciem wstęgi, która wraz
z dwoma alpinistami zjechała z dachu budynku, oficjalnie otworzyli biurowiec Bema Plaza.Bema Plaza, o powierzchni 24.000 m2., to pierwszy biurowiec wybudowany przez Ghelamco Poland we Wrocławiu. Do tej pory firma inwestowała głównie w Warszawie, budując tam biurowce klasy A, spełniające najwyższe światowe standardy. Stołeczne inwestycje dewelopera niejednokrotnie nagradzane były prestiżowymi tytułami.


- Wszystko zaczęło się w 2004 roku, w trakcie międzynarodowych targów nieruchomości w Cannes, na których poznałem Pana Grehla oraz jego współpracowników – wyjaśniał w takcie otwarcia Bema Plaza Paul Gheysens, właściciel Ghelamco Group. - Zostaliśmy przez nich zaproszeni tu do Wrocławia, żeby zwiedzić miasto i obejrzeć miejsca pod potencjalne inwestycje. Gdy kilka tygodni później zobaczyliśmy Wrocław, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości co do tego, że to miasto ma ogromny potencjał, i że chcemy aktywnie uczestniczyć w jego rozwoju.


Niedługo potem zaczęła powstawać pierwsza wrocławska inwestycja Ghelamco – kompleks biurowy Bema Plaza. Również kolejne plany inwestycyjne dewelopera potwierdzają, że Wrocław rzeczywiście spodobał się belgijskim inwestorom, którzy już zapowiedzieli realizację projektu Wrocław Bussines Park o powierzchni 75.000 m2 przy ulicy Horbaczewskiego oraz rewitalizację kamienicy przy ulicy Matejki.


Uroczyste otwarcie

O dalszych, związanych ze stolicą Dolnego Śląska planach Ghelamco, podczas oficjalnego otwarcia obiektu mówił nie tylko prezes spółki Paul Gheysens. W czasie uroczystości przemawiał także Wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl. Rozpoczął od wspomnienia początków współpracy z Ghelamco, kiedy to inwestor w trakcie pierwszej rozmowy zainteresowany był tylko i wyłącznie lokalizacją w samym centrum Wrocławia. Jednak - jak mówił Wiceprezydent - po przybyciu na miejsce, gdzie dziś stoi budynek Bema Plaza zmienił zdanie. Był zachwycony Śródmieściem i w jednej chwili zdecydował, że to właśnie tu powstanie inwestycja. – Nie ma większej przyjemności dla władz Miasta niż tak szybko, sprawnie i z takim skutkiem zrealizowana inwestycja - wyjaśniał Grehl. – Dziękuję nie tylko za realizację, ale także za zaufanie oraz za ofertę współpracy w przyszłości – dodał.


Wiceprezydent Adam Grehl podkreślał też znaczenie inwestycji, jako wskaźnika pokazującego otwartość Wrocławia na różnorodnych deweloperów, wysokiej klasy inwestycje, a także ze względu na to, że tworzy miejsce zamieszkania dla przyszłych inwestorów. – Jest to realizacja nietypowa – dodał Wiceprezydent, wskazując ją jako przykład godny naśladowania – głównie przez wzgląd na współpracę inwestora ze środowiskiem artystycznym wrocławskiego ASP, a także z uwagi na współdziałanie Ghelamco z Miastem przy budowie infrastruktury wokół budynku. Wiceprezydent obiecał także, że Miasto dotrzyma wszystkich obietnic, dotyczących renowacji dzielnicy Śródmieście. Wyraził również nadzieję na dalszą współpracę. – Cieszmy się z tego dnia i z optymizmem patrzmy w przyszłość – zakończył swoje wystąpienie.


Czwartkowe, oficjalne otwarcie budynku, odbyło się przy akompaniamencie fortepianu i solistki Katarzyny Mirowskiej. W trakcie ceremonii otwarcia wystąpił także Dirk Schleif - przedstawiciel Deka-ImmobilienFonds, która w czerwcu tego roku odkupiła od Ghelamco biurowiec za kwotę 106 milionów euro.


Nie tylko biura

Nowo otwarta inwestycja przy Placu Józefa Bema to nie tylko biura. Charakter budynku wzbogaca duże wewnętrzne patio o łącznej powierzchni 2.500 m2, gdzie oprócz zieleni znajduje się podświetlana fontanna. Jedno ze skrzydeł otaczających patio stanowi Rezydencja Tumska, w której mieści się 71 mieszkań. Bliskość zarówno lokali mieszkalnych, jak i Bema Plaza, przyczyni się zapewne do tego, że w części z nich zamieszkają pracujący w sąsiedztwie biznesmeni.

Faktycznie budynek Bema Plaza został oddany do użytku wiosną tego roku. Dziś, w przestrzeniach nowoczesnego biurowca klasy A, pracują takie międzynarodowe firmy, jak: KPMG, UPS czy spółka Google, dla której zapewnienie biur w takim standardzie oraz rozmiarach jakie oferuje Bema Plaza, warunkowało stworzenie oddziału we Wrocławiu.

Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o.
odpowiedz
Godfath3r 14.09.2008, godz. 17:56
14.09.2008, PawełP z hydrala:

241869.jpg

241868.jpg

241867.jpg

241872.jpg

241871.jpg
odpowiedz
Corporation 10.09.2008, godz. 21:53
[size=150:rp1mr2ek]Dziś otwierają moloch na Bema[/size:rp1mr2ek]

Choć nowy budynek na placu Bema wzbudza dyskusje wrocławian już od jakiegoś czasu, dopiero dziś nastąpi jego oficjalne otwarcie. Ten moloch biurowo – usługowy nazwano Bema Plaza. Niektórzy twierdzą, że nazwa jest równie kiczowata, co sam projekt.

bema-plaza-02.jpg
bema-plaza-03.jpg

Tego nie da się ukryć – nowa inwestycja zupełnie zmieniła przestrzeń na placu Bema. Stalowo – szklany moloch u niektórych wzbudza podziw, innych irytuje – wrocławianie zadają sobie często pytanie, czy faktycznie warto było stawiać w tym miejscu takie monstrum? I to jeszcze przed planowanym remontem placu Bema?
Nieco szczegółów
Bema Plaza jest inwestycją koncernu Ghelamco, budynek został oddany do użytku wiosną tego roku. Autorami projektu są architekci pracowni Konior & Partners, która już wcześniej współpracowała z deweloperem przy innych inwestycjach komercyjnych.
Na 24 tysiącach metrów kwadratowych swoje siedziby mają tu takie spółki jak Google, firma doradcza KPMG czy firma kurierska UPS. Parter budynku (ponad 4 tysiące m2), którego 75 procent powierzchni została już wynajęta, zajmują punkty usługowe i handlowe. Umowy najmu podpisano, m.in. z bankami: Millennium, Getin Bankiem, ING i Multibankiem, placówką TP Orange oraz sklepem kosmetycznym sieci Rossmann.
Nie tylko biura
Wszystkim tym, których wygląd Bema Plaza odstrasza, radzimy zajrzeć do środka – zbudowano tu fontannę i patio, całość o łącznej powierzchni ponad 2 tysięcy m2. Na terenie Bema Plaza stanęły również instalacje artystyczne, których autorami są Michał Gdak i Tomasz Urbanowicz. Ich estetyka również może budzić kontrowersje.

Wroclaw24.net
odpowiedz
Orzech 09.09.2008, godz. 13:08
Uroczyste otwarcie Bema Plaza

Data: 2008-09-08

W uroczystości oficjalnego otwarcia kompleksu biurowego Bema Plaza, zaplanowanego na 11 września 2008r., udział potwierdził Wiceprezydent Wrocławia Adam Grel, najwyżsi przedstawiciele Miasta, a także Paul Gheysens - prezes Ghelamco Group. Swoją obecność zapowiedzieli również przedstawiciele grupy Deka-ImmobilienFonds, która w czerwcu br. odkupiła biurowiec od Ghelamco. Wśród gości znajdą się także liczni partnerzy biznesowi. "Wrocław to czwarte co do wielkości i jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Każdy rok owocuje kolejnymi inwestycjami, zarówno komercyjnymi, jak i mieszkaniowymi" - tłumaczy Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland. - "Cieszymy się, że kompleks Bema Plaza, będący naszą pierwszą inwestycją biurową we Wrocławiu, tak doskonale wpisał się w krajobraz i dynamikę miasta". Bema Plaza, usytuowany u zbiegu ulic Bema i Drobnera wrocławski kompleks biurowy Ghelamco Poland, został oddany do użytku wiosną tego roku. Autorami tego wpisującego się w Plac gen. Józefa Bema projektu są architekci ze znanej pracowni Konior & Partners, która już wcześniej współpracowała z deweloperem przy innych inwestycjach komercyjnych.

Charakter budynku wzbogaca duże wewnętrzne patio o łącznej powierzchni 2.500 m2, gdzie oprócz dużej ilości zieleni, wybudowano podświetlaną fontannę. Ponadto, w najbliższym sąsiedztwie inwestycji znajdują się dwa charakterystyczne elementy tzw. małej architektury. Jedynym z nich jest rzeźba projektu Michała Gdaka, studenta trzeciego roku architektury wrocławskiej ASP, nagrodzona w konkursie "Identyfikacja miejsca". Konkurs ten został ogłoszony przez Ghelamco Poland i uczelnię, a patronatem honorowym objął go Prezydenta Miasta - dr Rafał Dutkiewicz. Kolejna rzeźba to projekt znanego wrocławskiego artysty Tomasza Urbanowicza. Prosta i minimalistyczna w swej formie praca stanęła w połowie maja na Placu Bema, w pobliżu mieszkaniowej części kompleksu - Rezydencji Tumskiej.

Źródło: Ghelamco Poland
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję