[Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)

[Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)

O inwestycji [Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)

Firma Oz Bud rozpoczęła modernizację dworca Wrocław Pracze. Prace na obiekcie powinny zakończyć się na przełomie 2010 i 2011 roku. Budowlańcy przystąpili już do działań. Obecnie w budynku dworca i dawnego magazynu ekspedycji kolejowej trwają prace rozbiórkowe (skuwanie tynków, demontaż stolarki okiennej), a także rozpoczęły się pierwsze prace związane z wymianą instalacji.

Wrocław Pracze jest jednym z czterech małych dworców modernizowanych w tym roku we Wrocławiu przez PKP S.A. Dworzec zmieni się nie do poznania. Modernizacja obiektu na Praczach obejmie nie tylko sam dworzec, ale również zlokalizowany w pobliżu budynek dawnej ekspedycji towarowej. W budynku dworca zostanie zlokalizowana poczekalnia, a także toalety. Natomiast dawny magazyn ekspedycji będzie przeznaczony pod działalność handlowo-usługową. Oprócz nowych funkcji, znacznej poprawie ulegnie wygląd dworca. Generalny remont przejdą pomieszczenia ogólnodostępne i klatki schodowe. Odświeżona zostanie również elewacja wykonana z cegły klinkierowej wraz z wiatą przylegającą do budynku dworca. W celu uniknięcia dewastacji ta pierwsza zostanie zabezpieczona środkiem antygraffiti. Oprócz tego zadaniem wykonawcy jest również wymiana instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także ocieplenie budynku. Obiekt po modernizacji będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także objęty monitoringiem. Przypomnijmy, że firma Oz Bud oprócz dworca Wrocław Pracze przeprowadzi również modernizację dworca Wrocław Kuźniki. Łączna wartość tych dwóch inwestycji, to 4,4 miliona złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetowych, a także własnych PKP S.A.
Napisz komentarz
plazmodeusz
33104_1000x.jpg
Orzech
Kawa i ciuchy - nowy pomysł na stary dworzec [FOTO]

Kilkanaście lat budynek z napisem Wrocław Pracze niszczał zamknięty na cztery spusty. Teraz wreszcie pojawili się tam pasażerowie, ale zrobiło się wcale nie jak na dworcu. Inny jest klimat. Stąd wcale nie na wyrost jest nowa nazwa tego miejsca - Outlet Cafe Atmosfera

ZDJĘCIA: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,357 ... FOTO_.html
Orzech
17.10.2010 - foto: Jawc - http://wroclaw.hydral.com.pl/

352531.jpg
Jan Augustynowski
Jan Augustynowski
W jednym przetargu z dworcem Wrocław Kuźniki ujęto modernizację dworca Wrocław Pracze.

004596.jpg

Źródło zdjęcia: hydral
REKLAMA