[Wrocław] Hotel "Monopol" (remont)

[Wrocław] Hotel "Monopol" (remont)

Wrocław/Stare Miasto
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Wrocław] Hotel "Monopol" (remont)

O inwestycji [Wrocław] Hotel "Monopol" (remont)

Pięciogwiazdkowy Monopol, ulokowany w zabytkowym gmachu, staje w rzędzie najbardziej luksusowych hoteli Europy. Po kapitalnym remoncie i rewaloryzacji wraca do przedwojennej świetności. Na dachach hotelu zaprojektowane zostały dwa przestronne tarasy, a wnętrze kryje niezwykły, jak na hotel w centrum, Spa z basenem z przeciwfalą, klubem fitness, grotą solną, sauną fińską oraz Hamamem. Hotel jest znakomicie zlokalizowany w samym centrum historycznego Wrocławia, przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 2, nieopodal wrocławskiego rynku, pomiędzy imponującą ceglaną bryłą gotyckiego kościoła pod wezwaniem Świętej Doroty a budynkiem Opery.

Na dachach hotelu zaprojektowane zostały dwa przestronne tarasy, a wnętrze kryje niezwykły, jak na hotel w centrum, Spa z basenem z przeciwfalą, klubem fitness, grotą solną, sauną fińską oraz Hamamem.
Napisz komentarz
Jakub Zazula
Jan Augustynowski
Orzech
W hotelu Monopol powstał kawowy butik [ZDJĘCIA]

Więcej: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... ECIA_.html
Jan Augustynowski
Ja się w ogóle zastanawiam, czy tu chodzi o zarabianie. Tyle pieniędzy ile zostało zainwestowane w hotel Monopol nie zwróci się przez najbliższe 100 lat. Bywam dosyć regularnie w Monopolu i naprawdę nie ma się tam czego przyczepić. Wszędzie pełno obsługi hotelowej, wszyscy uśmiechnięci od razu podbiegają pomagać, pytać, prosić, nosić. Naprawdę super. Za to gości niewiele widać. Może to taki hotelowy Verity ;)
Orzech
Ciekawe informacje:

[...] "Nic dziwnego, że zmęczony Wiesław Likus chce się skupić na robieniu interesów wyłącznie z tymi, którzy są mu przychylni. [u:2i7ner92] Dlatego wiosną 2011 r. zdecydował się na kolejną inwestycję we Wrocławiu. Dwa lata temu odrestaurował tam hotel Monopol. Jednak mimo rozmachu i modnego modernistycznego wystroju wnętrz obłożenie nie jest duże i nie gwarantuje wielkich zysków. Bo we Wrocławiu nie sypia się tak drogo jak w Krakowie, gdzie za pokój w Copernicusie czy Starym trzeba zapłacić 200–400 euro.[/u:2i7ner92] Niewielka frekwencja jest również w Likusowym Monopolu w Katowicach, a i w Krakowie spada – obecnie w tym najbardziej turystycznym mieście Polski średnie obłożenie nie przekracza 52 procent." [...]

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/st ... ow,22576,3


To zastanawiam się, po co Bracia Likusowie kupili tą nową działkę, obok Opery? Przecież ma tam stanąć nowy hotel. Minimum 4-gwiazdkowy.
anubis
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301 ... lawiu.html
REKLAMA