[Wrocław] Muzeum Architektury

[Wrocław] Muzeum Architektury

Wrocław/Stare Miasto
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Muzeum Architektury

Przed zabytkowym budynkiem klasztoru stanąć ma szklany, nieco niższy pawilon, połączony z nim przejściem podziemnym. W podziemiu znajdzie się także miejsce dla parkingu oraz dwóch klimatyzowanych sal wystawienniczych o sporej powierzchni.  Na parterze pawilonu umiejscowiona zostałaby szatnia z kawiarnią, a na pierwszym piętrze biblioteka. 
Także pozostałe wyróżnione prace przewidywały wkomponowanie  w otoczenie istniejącego muzeum konstrukcji, w których głównym tworzywem byłoby szkło. Całość inwestycji zamknąć ma się kwotą ok. 26 mln PLN. Znaczną cześć tych środków Muzeum chciałoby pozyskać ze środków unijnych.
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Wrocław] Muzeum Architektury [Wrocław] Muzeum Architektury we Wrocławiu nagrodzone
Jan AugustynowskiDSC_0246_1500x.JPG

DSC_0244_1500x.JPG
Jan Hawełko
Zaprojektowana przez Magdalenę Szwajcowską i Michała Majewskiego instalacja przed Muzeum Architektury we Wrocławiu ma stać się w trakcie tegorocznych wakacji jednym z głównych ośrodków dyskusji o mieście.

Autorami instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski, współtwórcy wrocławskiego Stowarzyszenia Soda. Centrum wydarzeń ponownie będzie pawilon zlokalizowany na trawniku przed Muzeum Architektury, lecz tym razem działania plenerowe nie ograniczą się do tego jednego miejsca.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Dla Zvi Heckera architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje w stanie ciągłości, podlegając nieustannym metamorfozom. Wystawa poświęcona jego dziełu w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje sugestywny obraz takiego procesu tworzenia, a jednocześnie ukazuje zbiór wyjątkowych projektów i budynków powstałych w jego wyniku.

pokaz-artykul.png
PolishProperty.eu
Remont. Od podwórza prace są bardziej zaawansowane
49433_1000x.jpg

49434_1000x.jpg
REKLAMA