[Wrocław] Osiedle na 1200 mieszkań, ul Buforowa/Asfaltowa

[Wrocław] Osiedle na 1200 mieszkań, ul Buforowa/Asfaltowa

Wrocław/Jagodno
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Osiedle na 1200 mieszkań, ul Buforowa/Asfaltowa

Inwestor: PARK DEVELOPMENT (spółka-córka Projektmanagement Polska /m.in Biurowiec TIMES/)

Projekt obejmuje stworzenie zespołu zabudowy wielorodzinnej przy ul. Asfaltowej/Buforowej we Wrocławiu (Wojszyce - Jagodno). Według wstepnych koncepcji planowane jest wybudowanie i oddanie do użytku 1176 mieszkań w domach wielorodzinnych (maksymalna ilość kondygnacji - 6) o powierzchni 60 m2 (suma powierzchni łącznie ok. 85097 m2 brutto) na działce o łącznej powierzchni 55697 m2, gdzie planowanych jest ok. 53581 powierzchni parkingowych, oraz wybudowanie i oddanie do użytku ok. 51 domów jednorodzinnych (o maksymalnej ilości kondygnacji do 4) o łącznej powierzchni całkowitej ok. 13561 m2 brutto, na działce 23077 m2. Powierzchnia zabudowy w pierwszym przypadku stanowić będzie ok. 33 %, natomiast w drugim ok. 29%.

Projektant osiedla: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
Napisz komentarz
alsen strasse 67
Co do tej inwestycji to nie, ale gdzieś obok sporą działkę ma Robyg (i jeszcze ostatnio coś tam dokupił) który niedługo wystartuje z dużą inwestycją, grunty ma tam chyba też Ronson.
ps
Info pod koniec tej strony: post82970.html?hilit=robyg#p82970
Jan Augustynowski
Jakie nowe info ktoś ma w tym temacie?
Jan Augustynowski
"jc" napisał:
Buforowa 2x2 i nowa linia tramwajowa z pętlš na Jagodnie


O tym myślałem :)
jc
Buforowa 2x2 i nowa linia tramwajowa z pętlš na Jagodnie
Darek
Ja wiem przynajmniej o jeszcze jednym dużym projekcie mieszkaniowym przy Buforowej - osiedle z 1000 mieszkań. Ale start tej inwestycji nie wcześniej niż w 2010.

Co ciekawe wróbelki ćwierkają, że może tam też powstać wysoki biurowiec, co dla wielu z nas było (i pewnie jest) nadal nieprawdopodobne... A dla BRW nie było i nie jest i z tą lokalizacją wysokościowca na swojej "debatowej mapce" nie blefowali...
alsen strasse 67
Spore osiedle, ale chyba nie jedyne planowane na Jagodnie? Miasto już planuje linię tramową na Buforowej, więc coś jest na rzeczy. :)
REKLAMA