Jak zarobić na mistrzostwach Europy w piłce nożnej 2012?

Jak zarobić na mistrzostwach Europy w piłce nożnej 2012?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Do mistrzostw Europy w piłce nożnej niespełna trzy miesiące, a już trwa dyskusja, kto naprawdę na nich zarobi. Rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie, czy dla wszystkich kibiców wystarczy miejsc noclegowych, czy nie są one przez wynajmujących wyceniane zbyt słono.
 

Czas mistrzostw Europy 2012 będzie okresem szczególnym, w którym właściciele mieszkań lub pokoi do wynajęcia mogą osiągnąć z wynajmu ponadprzeciętne zyski. Może się jednak wydawać, że apetyty niektórych właścicieli poszybowały zbyt wysoko. Na rynku bowiem pojawiły się stawki dochodzące do 1000-1500 zł/dobę za mieszkanie 2-3 pokojowe. Jeden z rekordzistów zażądał nawet stawki 10 000 zł za dobę za 100 m kw. lokum w jednym z trójmiejskich apartamentowców.


- Nie będzie zaskoczeniem w nadchodzącej rzeczywistości mistrzostw, że właściciele osiągną większe zyski z wynajmu mieszkania lub pokoju, jednak taki zysk można ocenić już dzisiaj jako dwukrotność normalnych wynajmów
– stwierdza Jacek Fałek z serwisu Dom.Gratka.pl. Trzeba również mieć na uwadze, że najem będzie się odbywał najwyżej do kilku dni. Wielu kibiców piłkarskich będzie chciało spędzić w każdym mieście, gdzie będą odbywały sie mecze od 1 do 5 dni ze względu na charakter rozgrywek.


- Jeżeli chcemy liczyć na dłuższy najem warto zainteresować się współpracą z klientami instytucjonalnymi, którzy będą w tzw. obsłudze mistrzostw, m.in.: operatorzy, dziennikarze
– mówi Jacek Fałek. – Takie rezerwacje dokonują się właśnie teraz. Natomiast rezerwacje klientów indywidualnych rozpoczną się na początku czerwca i właśnie wtedy należałoby zintensyfikować umieszczenie swojej oferty wynajmu – dodaje Jacek Fałek.

Biorąc pod uwagę każde z miast Polski w którym będą rozgrywane mecze mistrzostw, czyli: Gdańsk, Warszawa, Poznań i Wrocław, nie można spekulować, że najatrakcyjniejsze dla najmujących kibiców będą te mieszkania z tylko tych dzielnic w których jest zlokalizowany stadion piłkarski. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że łatwo będzie można znaleźć chętnych do wynajmu w również w ścisłych centrach miast, gdyż te stanowią dobrą bazę wypadową dla turystów, którzy odwiedzą nasz kraj, ponieważ przy okazji mistrzostw w piłce nożnej będzie to okazja, aby zapoznać się z Polską pod względem turystycznym.


Na terenie Trójmiasta
, mile widziane będą mieszkania w nowych, dobrze zlokalizowanych budynkach w starym Gdańsku oraz bezpośrednio nad morzem np.: w Jelitkowie, a w Gdyni dzielnice: Orłowo i Redłowo. Sopot ze swoją bazą turystyczną stanowi atrakcyjną lokalizację sam w sobie.


W stolicy
potencjalnymi lokalizacjami, którymi mogą być zainteresowani kibice są: Centrum, Saska Kępa, Mokotów.

REKLAMA


We Wrocławiu
stadion piłkarski zlokalizowany jest na Maślicach, w północno-zachodniej części miasta. W bezpośredniej bliskości tej lokalizacji są dzielnice: Fabryczna, Psie Pole oraz wrocławskie Stare Miasto. Można domniemywać, że nieruchomości na wynajem w tych miejscach będą najchętniej poszukiwane.


Poznański stadion
usytuowany jest dość blisko centrum miasta, jeszcze bliżej natomiast jest dzielnica Grunwald, a także Wilda. I to te trzy lokalizacje mają największą szansę na potencjalnych klientów z najmu mieszkań w czasie rozgrywek mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012.


Wiele osób interesuje się zapewne tym, ile można zarobić z wynajmu na turystach. Stawki dobowe w sezonie letnim za 2-pokojowe, dobrze wyposażone mieszkanie w miejscowościach turystycznych, tj. Sopot, oscylują zazwyczaj wokół 300-350zł w zależności od lokalizacji, standardu wyposażenia oraz długości pobytu. Jest to więc znacznie więcej niż dochód z wynajmu tradycyjnego. W dalszych lokalizacjach lub przy niższym standardzie w wymienionych wcześniej miastach stawka wynosi ok 150-250 zł/dobę dla 2-pokojowego mieszkania. Należy jednak pamiętać, że decydując się na oddanie swojego mieszkania na wynajem dobowy - samemu ponosi się koszty eksploatacji.

Serwis Dom.Gratka.pl jako jeden z nielicznych uruchomił możliwość dodawania oferty kwalifikując ją po okresie wynajmu.


– Na Dom.Gratka.pl, za dodanie ogłoszenia w kategorii ”mieszkanie do wynajęcia” na okres jednego miesiąca zapłacimy 2,46 zł. Natomiast dodanie ogłoszenia w kategorii „pokoje do wynajęcia” jest na Dom.Gratka.pl całkowicie bezpłatne – mówi Jolanta Gadek, analityk biznesowy serwisu.

Umieszczając ogłoszenie na Dom.Gratka.pl, wynajmujący, za pomocą jednego kliknięcia, może zaznaczyć w ogłoszeniu opcję wynajmu krótkookresowego. Kibic, poszukujący noclegu na mistrzostwa, już na poziomie wyszukiwania ogłoszeń, sortuje je po okresie wynajmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA