Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje nowe, duże osiedle mieszkaniowe na Nowych ŻernikachPixabay

Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje nowe, duże osiedle mieszkaniowe na Nowych Żernikach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Będzie kolejna duża inwestycja mieszkaniowa wielorodzinna na wrocławskim, modelowym osiedlu Nowe Żerniki. Jeden z największych polskich deweloperów - ATAL S.A. zamierza zrealizować nowy projekt na tym jednym z najpopularniejszych osiedli mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska.

Inwestycja przewidziana jest do realizacji przy al. Architektów, na działce kupionej przez tego dewelopera od Gminy Wrocław. Przypomnijmy, 11 października 2022 r. miasto rozstrzygnęło przetarg pisemny nieograniczony na teren o łącznej powierzchni 39 818 metrów kwadratowych, w skład którego weszły dwie niezabudowane działki nr 50/18 i dz. nr 62/71 znajdujące się przy al. Architektów na osiedlu Nowe Żerniki. Była to jedna z najdroższych działek sprzedanych przez gminę Wrocław w ubiegłym roku.

Cena wywoławcza ustalona przez miasto Wrocław wynosiła 62 mln zł. Do przetargu przystąpił tylko jeden zainteresowany, jeden z największych polskich deweloperówATAL S.A. Firma ta zaoferowała za nieruchomość kwotę 62,3 mln zł. Wygrał przetarg i został nowym właścicielem nieruchomości.

27 lipca 2023 r. inwestor złożył w Urzędzie Miasta we Wrocławiu wniosek o pozwolenie na budowę zespołu czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi oraz lokalami usługowymi, infrastrukturą techniczną, drogową i zagospodarowaniem terenu.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialny jest architekt Leszek Rakoczy. Deweloper jak na razie nie przedstawił oficjalnych wizualizacji swojej nowej inwestycji ani nie podaje szczegółowych informacji o tym projekcie.

REKLAMA
GUNB
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu

Nie będzie to pierwsza inwestycja ATAL S.A. na osiedlu Nowe Żerniki. Deweloper wybudował przy al. Architektów (bliżej skrzyżowania z ul. Kosmonautów) osiedle Atal Nowe Żerniki.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Gfg(gość)
Niech poprawi ten deweloper fuszerę w stał 2bo cegły odpadają i budynek jest dookoła ogrodzony super zielona siatka wyglada to modelowo
REKLAMA