Jones Lang LaSalle doradza w transakcji zakupu Silesia City Center

Jones Lang LaSalle doradza w transakcji zakupu Silesia City Center

Katowice
REKLAMA

Międzynarodowe konsorcjum inwestorów na czele z Allianz, w skład którego wchodzi również uznany międzynarodowy operator centrów handlowych ECE, sfinalizowało zakup centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach. Stroną sprzedającą było Nowe Centrum Sp. z o.o., spółka – córka austriackiej grupy Immofinanz. W transakcji po stronie konsorcjum doradzali eksperci z firmy Jones Lang LaSalle. Zakup Silesia City Center za około 400 milionów euro jest największą tegoroczną transakcją na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządzanie obiektem, jednym z najlepszych centrów handlowych w kraju, przejmie ECE.


Sfinalizowanie tej transakcji potwierdza, że wśród inwestorów istnieje silny popyt na najwyższej jakości obiekty handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, zlokalizowane w miastach regionalnych.


Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej Jones Lang LaSalle
, komentuje: „Transakcja zakupu Silesia City Center pokazuje, że inwestorzy ze znaczącymi zasobami finansowymi, wiedzą i doświadczeniem, są skłonni do współdziałania z partnerem, jeśli pojawia się wyjątkowa w charakterze i skali okazja kupna prestiżowego i wiodącego centrum handlowego. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z naszymi kluczowymi klientami i asystować im przy tworzeniu konsorcjum, które zakupiło Silesia City Center, co potwierdza silne zainteresowanie flagowymi obiektami zlokalizowanymi również poza Warszawą”.

REKLAMA


Silesia City Center, o całkowitej powierzchni najmu ok. 85 600 mkw., jest jednym z największych i jednocześnie najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Polsce. Otwarta w 2005 i rozbudowana w 2011 galeria posiada dominującą pozycję rynkową w regionie. Do atutów centrum należą m.in.: doskonała lokalizacja oraz bardzo dobre skomunikowanie w ramach Aglomeracji Katowickiej, szeroki zasięg oddziaływania gwarantujący wysoką odwiedzalność i obroty.


Silesia City Center jest w 100% wynajęta. Centrum dysponuje najszerszą ofertą handlowo-rozrywką na Górnym Śląsku. Grono jej najemców stanowi silna reprezentacja znanych krajowych i międzynarodowych marek, dla których sklep w obiekcie jest często jedynym w regionie. Główni najemcy centrum to m.in.: Tesco, Saturn, Cinema City, Zara, Van Graaf, C&A, H&M, Reserved, Smyk, Intersport, Empik, GAP, COS, New Yorker, Pure Fitness.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA