Wielkie otwarcie Galerii Katowickiej już we wrześniu

Wielkie otwarcie Galerii Katowickiej już we wrześniu

Katowice
REKLAMA
We wrześniu 2013 roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej powstającej na śródmiejskim pl. Szewczyka. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej oznacza zakończenie trzeciego etapu budowy wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego i uruchomienie docelowej organizacji ruchu miejskiego w centrum Katowic. To jedyna tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej.
Galeria Katowicka przyjmie pierwszych klientów we wrześniu, po ponad dwóch latach budowy. Dotychczas oddano do użytku dwa pierwsze etapy wielofunkcyjnego kompleksu. Pierwszym z nich był dworzec kolejowy w Katowicach otwarty w październiku 2012 roku, a drugim podziemny terminal autobusowy, który rozpoczął obsługę kilkunastu linii komunikacji miejskiej w lutym tego roku.


W Galerii Katowickiej, która już została skomercjalizowana w blisko 90%, funkcjonować będzie 250 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. W kompleksie powstaną 53 000 m2 powierzchni handlowej, a całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów wyniesie około 200 000 m2. Ponadto pod galerią powstanie jeden z największych w Polsce podziemnych parkingów dla 1200 samochodów.


„Po blisko 5 latach od podpisania umowy, szybko zbliżamy się do terminu zakończenia budowy Galerii Katowickiej, której uruchomienie z pewnością poprawni nie tylko ofertę handlową stolicy Śląska ale – co ważniejsze - również komfort podróżowania w mieście i regionie. Choć do zakończenia naszej sztandarowej inwestycji pozostało jeszcze kilka miesięcy, w zasadzie to już ostatni moment na decyzje najemców dotyczące obecności w Galerii Katowickiej, ponieważ wkrótce nie będziemy mieli wolnych lokali”
– podsumowała Agata Brzezińska, Country Manager firmy NEINVER Polska.

REKLAMA


Największym najemcą galerii handlowej powstałej w centrum Katowic będzie Peek&Cloppenburg, który na trzech kondygnacjach zajmie 3800 m2. Wśród najemców znajdzie się wiele znanych i popularnych marek odzieżowych i obuwniczych, a także supermarket, punkty usługowe, oraz zróżnicowana oferta restauracji i kawiarni. W kompleksie powstanie również Multikino, pierwsze w Katowicach, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Polsce multipleksów.


Latem tego roku, przed oddaniem do użytku Galerii Katowickiej, planowane jest uruchomienie powstającej w sąsiedztwie nowej ulicy, będącej stumetrowym łącznikiem ul. Młyńskiej i Dworcowej. Budowana przez inwestora Galerii Katowickiej ulica Nowomłyńska pozwoli na uwolnienie od samochodów katowickiego rynku.


Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest firma doradcza Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA