Kończy się budowa Galerii Korona Kielce

Kończy się budowa Galerii Korona Kielce

Kielce
REKLAMA

Jeszcze w kwietniu inwestor śródmiejskiej galerii Korona Kielce zamknie wszystkie prace budowlane w obiekcie oraz wokół niego. Najwięksi najemcy również powoli kończą aranżację lokali. Budowa basenu, który znajdzie się w podziemiu galerii, wkroczyła w ostatni etap. Także w Multikinie wykonano już 70% prac. W ciągu kilku tygodni na budowli centrum handlowo - rozrywkowego umocowany zostanie szyld Galeria Korona Kielce.

 

W jedynej w Kielcach śródmiejskiej galerii trwają prace wykończeniowe, których postęp widać każdego dnia. – Planujemy, aby ostatni pracownicy zeszli z placu budowy ok. 20 kwietnia. Na dzień dzisiejszy zamontowaliśmy już wszystkie zewnętrzne elementy fasady szklanej. Pracujemy w tej chwili przy elewacji, która, dzięki zastosowanemu aluminium, nada budowli charakterystycznego wyglądu. Elewacja ta powstaje z osłonowych perforowanych paneli metalowych na podkonstrukcji metalowej i wykonana została już w 80% na całej powierzchni. Pozostała tylko ściana od ulicy Warszawskiej, na której widać jeszcze rusztowania. Według naszych założeń działania te zakończymy w przeciągu kilku najbliższych tygodni – informuje Stanisław Kowal, dyrektor budowy Galerii Korona Kielce. Wraz z demontażem rusztowań inwestor przystąpi do zagospodarowania terenu wokół galerii – Zależy nam na tym, aby stworzyć  miejsce, które swoim urokiem będzie przyciągać mieszkańców. Dlatego właśnie przyłożyliśmy wiele starań, aby cały teren Galerii Korona Kielce zachwycał architekturą, także pas otaczający budowlę – wyjaśnia Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce. Przed obiektem rozciągać będzie się 2-poziomowy plac z ogródkami kawiarnianymi a także sieć trawników, chodników i stylowych ławeczek. W ramach małej architektury przed wejściem umiejscowione zostaną elementy rzeźbiarskie, wśród których największe wrażenie z pewnością zrobi fontanna, czyli eliptyczna, sześciometrowa bryła, ustawiona pod kątem 45 stopni. Zanim jednak zieleń zdominuje otoczenie galerii, mieszkańcy będę mogli obserwować ostatnie „próby generalne”. – Około 15 kwietnia zamontujemy szyld Galerii Korona Kielce na elewacji. Natomiast około 10 kwietnia przeprowadzać będziemy próby oświetlenia zewnętrznego obiektu, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie obserwatorów – komentuje Stanisław Kowal. Funkcjonująca galeria będzie wyposażona w efektowny system iluminacji, dzięki któremu stanie się ona punktem rozpoznawalnym miasta zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

 

REKLAMA

Równolegle z pracami na zewnątrz, trwają prace wykończeniowe w obiekcie. – Na poziomie -1, 0, 1 układany jest już granit, a łącznie ok. 90% pomieszczeń zostało przygotowanych pod glazurę. Niemal w całym obiekcie ukończone zostały wszystkie instalacje, galeria jest już ogrzewana. Zaczynamy montowanie wewnętrznych fasad szklanych na wyspach. Nad pasażem wisi już ogromny świetlik, który zbudowany został z 1800 metrów kwadratowych szkła – wymienia Stanisław Kowal. Na poziomie +3 wykonano pełną hydroizolację przeciwwodną dzięki wykorzystaniu amerykańskiej metody, która umożliwia realizację prac nawet przy temperaturze -18 stopni. Zamontowano już 24 biegi schodów ruchomych, które cechować będzie podświetlenie od spodu oraz 11 wind, w tym trzy panoramiczne.


Podobnie zaawansowane działania trwają u poszczególnych najemców. – W największych lokalach, takich jak Zara, Piotr i Paweł, czy Reserved. W Multikinie, które znajdzie się na poziomie -2, podwieszone zostały sufity i w tej chwili ostatnim etapem będzie montaż wykładziny w salach. Na ukończeniu jest również basen, który zlokalizowany jest na tej samej kondygnacji, w centrum fitness Pure – podsumowuje Stanisław Kowal.


Ostatni najemcy

Galeria Korona Kielce otwarta zostanie 16 maja. W obiekcie, o łącznej powierzchni blisko 93 tys. metrów kwadratowych, powstanie około 160 lokali handlowo - usługowych . Wśród najważniejszych marek wymienić należy: Zara, Reserved, Royal Collection, Bershka, Pull&Bear, Massimo Duty, Stradivarius, Tommy Hilfiger, 9- salowe Multikino, Pure Paltinium, Klub Squash Korona, Intersport, supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore, Media Expert, Empik, Sephora, czy Bagatt. W tej chwili Libra Project, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu, prowadzi rozmowy w sprawie wynajmu ostatnich wolnych powierzchni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA