Galeria Korona Kielce już otwarta!

Galeria Korona Kielce już otwarta!

Kielce
REKLAMA

W pierwszym dniu otwarcia Galerię Korona Kielce odwiedziło ponad 53 tys. osób. Od 16 maja kielczanie mogą realizować zakupy w Galerii Korona Kielce. Wielkie otwarcie obiektu przyciągnęło tłumy. Mieszkańcy podczas pięciu dni bawili się z finalistami programu „Mam Talent”.


Dzień przed zainaugurowaniem działalności Galerii Korona Kielce, 15 maja, odbyła się gala otwarcia, w trakcie której można było po raz pierwszy zwiedzić wnętrze gotowej już galerii. Przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, bogaty program artystyczny, obecność gwiazd oraz przedstawicieli władz miasta, powiatu i województwa uświetniły galę. Koncert filharmoników w pełni ukazał możliwości akustyczne obiektu. A to był dopiero początek świętowania z okazji premiery galerii. Następnego dnia, 16 maja od samego rana na gości galerii czekały same niespodzianki. – Władze miasta i sami kielczanie od początku bardzo pozytywnie odnosili się do pomysłu budowy Galerii Korona Kielce, dlatego chcieliśmy, aby jej otwarcie było odzwierciedleniem tej ich dobrej energii skierowanej w naszym kierunku. Według nas to założenie się w 100% udało, czego odzwierciedleniem jest bardzo dobra frekwencja. Pierwszego dnia, 16 maja 2012 roku, odwiedziło nas ponad 53 tys. osób – mówi Izabela Ironmonger, manager do spraw marketingu Galerii Korona Kielce. – Długo układaliśmy program pięciodniowej imprezy inaugurującej działalność galerii, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich mieszkańców i aby każdy mógł znaleźć w programie coś interesującego dla siebie. Wsparli nas także najemcy lokali w galerii, którzy na te dni przygotowali mnóstwo rabatów i promocji.

REKLAMA


Podczas uroczystości otwarcia na scenie w galerii wystąpiło pięćdziesięciu różnych artystów, większość z nich to finaliści programu „Mam Talent”.  – Zainteresowanie naszymi eventami i ofertą jest duże, co nas bardzo cieszy i jest dowodem na to, że Galeria Korona Kielce jest potrzebna – dodaje Izabela Ironmonger. – To jedyny taki obiekt w samym centrum miasta, dzięki któremu mieszkańcy regionu nie będą już musieli jeździć na zakupy do innych dużych miast. Myślę, że nasi klienci będą mile zaskoczeni. Galeria na pewno nie będzie jedynie miejscem, gdzie można zrobić zakupy. Pomysłów mamy wiele.

Galeria Korona Kielce to ponad 93.000 m2 powierzchni, 150 lokali handlowo-usługowych i ogromny parking z 1000 miejsc, a także 1500 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Kielc i okolic. Jej budowa trwała 21 miesięcy i pochłonęła 100 milionów euro. Dodatkowo 10 milionów złotych kosztowały inwestycje drogowe w okolicy obiektu. Łatwy dojazd, wyjątkowo bogata oferta znanych marek wielu różnych branż – wśród których część ma tu swoje jedyne lokale w Polsce – i dogodna lokalizacja w samym sercu Kielc to nie jedyne zalety Galerii Korona Kielce. Inwestorzy chcą, aby była ona również centrum życia kulturalnego miasta. W planach są już kolejne atrakcyjne eventy, na które wkrótce kielczanie zostaną zaproszeni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA