Kolejna wielka inwestycja z branży e-commerce pod Wrocławiem. Powstanie 1000 nowych miejsc pracyźródło: Materiały inwestora

Kolejna wielka inwestycja z branży e-commerce pod Wrocławiem. Powstanie 1000 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka inwestycja z branży e-commerce w Aglomeracji Wrocławskiej. Jedna z największych firm logistycznych w Europie, francuska CEVA Logistics ogłosiła oficjalnie kilka dni temu podpisała  pięcioletni kontrakt z niemiecką firmą ABOUT YOU, jedną z najszybciej rozwijających się platform modowych w Europie. Wielkie centrum logistyczne zostanie ulokowane pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce, w miejscowości Magnice.
REKLAMA
Nowy magazyn w Polsce o powierzchni 40 000 mkw., ulokowany w Aglomeracji Wrocławskiej będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego dla tego bardzo szybko rozwijającego się e-sklepuW wysoce zautomatyzowanym magazynie pod Wrocławiem pracę znajdzie około 1000 osób. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie wydajności realizacji zamówień przez ABOUT YOU i znacząco zwiększyć potencjał firmy do obsługi wielu krajów w Europie

Zgodnie z warunkami umowy długoterminowej, zespół logistyki kontraktowej CEVA Logistics w Polsce będzie odpowiedzialny za zarządzanie nowym, wysoce zautomatyzowanym i opartym na nowych technologiach magazynowych obiektem, który zapewni ABOUT YOU elastyczną logistykę niezbędną do jego międzynarodowej ekspansji.

Ponadto obiekt przyniesie korzyści biznesowe i gospodarcze lokalnym społecznościom. Obecnie trwa rekrutacja i szkolenie około 1000 pracowników do obsługi całodobowej pracy magazynu. Dzięki strategicznej lokalizacji nowego centrum dystrybucyjnego we Magnicach w południowo-zachodniej Polsce, CEVA Logistics będzie mogła z łatwością obsługiwać klientów ABOUT YOU w wielu krajach Europy.ABOUT YOU i CEVA są zaangażowane w eksploatację nowego obiektu w sposób zrównoważony, z licznymi rozwiązaniami ekologicznymi.

– Handel elektroniczny nadal jest kluczowym katalizatorem w segmencie rynku mody i odzieży. Wiedza branżowa naszego zespołu w połączeniu z naszymi silnymi możliwościami w zakresie handlu elektronicznego i logistyki kontraktowej poprawi obsługę naszego klienta, firmy ABOUT YOU dzięki lepszej realizacji zamówień i krótszym czasom realizacji dostaw  powiedział Peder Winther, dyrektor zarządzający na Europę, CEVA Logistics.

CEVA Logistics:

CEVA Logistics jest globalną firmą zajmującą się logistyką i łańcuchem dostaw, zajmującą się zarówno zarządzaniem frachtem, jak i logistyką kontraktową, z przychodami w wysokości 7 miliardów USD. Jej siedziba znajduje się w Marsylii we Francji i powstała w 2007 roku z połączenia TNT Logistics i EGL Eagle Global Logistics. W 2021 roku CEVA zatrudniała 78 000 pracowników w 6 Regionach działając w 160 krajach.

ABOUT YOU:

About You SE & Co. KG (ABOUT YOU) to niemiecki internetowy sklep odzieżowy z siedzibą w Hamburgu. Firma została założona w 2014 roku jako spółka zależna Otto Group, w 2018 roku jej status zmienił się na spółkę portfelową ze względu na zmianę akcjonariuszy.  Poza Niemcami ABOUT YOU działa w 14 krajach europejskich. Marka własna Edited jest również sprzedawana w tradycyjnych sklepach detalicznych.

Centrum e-commerce ABOUT YOU, zarządzane przez CEVA Logistics powstanie na terenie wielkiej inwestycji innego światowego giganta - firmy GLP. Inwestor ten wystartował z budową największego projektu magazynowego realizowanego obecnie w Aglomeracji Wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie Wrocław V Logistics Centre powstaną budynki o powierzchni około 240 tys. mkw. Dzięki inwestycji powstaną tysiące nowych miejsc pracy.

W ramach GLP Wrocław V Logistics Centre docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw.

Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni 61,8 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce, firmy The Hut Group z Wielkiej Brytanii.

Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.

Doskonałe skomunikowanie to jeden z głównych atutów projektu GLP. Dzięki sąsiedztwu węzła trasy S8, a tym samym łatwemu dojazdowi do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5, przyszli użytkownicy magazynów będą mogli sprawnie dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.

Obok działki znajdują się przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone na dużą skalę w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków (o dwa metry więcej niż zazwyczaj) będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Z kolei drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.

Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dokładne dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.

Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów jak i e-rowerów. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

– Nasz projekt jest zgodny z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala – nam jako deweloperowi oraz naszym klientom – realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Jesteśmy gotowi, aby na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, wprowadzać dodatkowe rozwiązania z korzyścią dla środowiska naturalnego, firmowych budżetów oraz zdrowia i zadowolenia pracowników – dodaje Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.

Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest firma FB Antczak.

– To kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak dla GLP, potwierdzający nasze kompetencje w obszarze generalnego wykonawstwa oraz najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etycznych metod pracy. We współpracy z inwestorem budujemy zaawansowany pod względem technicznym obiekt, wymagający doświadczenia konstrukcyjnego i znajomości proekologicznych innowacji – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Wizualizacje: materiały inwestoraKomentarze (1)

Napisz komentarz
Lol(gość)
To teraz dopiero bedzie cyrk na skrzyżowaniu. I jeszcze rondo.
REKLAMA