Kolejna wielka inwestycja zagraniczna pod Wrocławiem. Powstaną setki nowych miejsc pracy źródło: Materiały inwestora

Kolejna wielka inwestycja zagraniczna pod Wrocławiem. Powstaną setki nowych miejsc pracy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Aglomeracji Wrocławskiej powstanie kolejna wielka inwestycja zagraniczna. W gminie Kobierzyce, w miejscowości Magnice swoje wielkie centrum wybuduje jeden ze światowych gigantów sektora nieruchomości logistycznych - GLP. 
Inwestor ten wystartował z budową największego projektu magazynowego realizowanego obecnie w Aglomeracji Wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie Wrocław V Logistics Centre powstaną budynki o powierzchni około 240 tys. mkw. Dzięki inwestycji powstaną setki nowych miejsc pracy.
W ramach GLP Wrocław V Logistics Centre docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw.
Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni 61,8 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce, firmy The Hut Group z Wielkiej Brytanii.
Materiały inwestora
Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.
Doskonałe skomunikowanie to jeden z głównych atutów projektu GLP. Dzięki sąsiedztwu węzła trasy S8, a tym samym łatwemu dojazdowi do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5, przyszli użytkownicy magazynów będą mogli sprawnie dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.
Materiały inwestora
Obok działki znajdują się przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.
GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone na dużą skalę w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków (o dwa metry więcej niż zazwyczaj) będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Z kolei drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.
Materiały inwestora
Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dokładne dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.
REKLAMA
Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów jak i e-rowerów. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.
Materiały inwestora
– Nasz projekt jest zgodny z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala – nam jako deweloperowi oraz naszym klientom – realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Jesteśmy gotowi, aby na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, wprowadzać dodatkowe rozwiązania z korzyścią dla środowiska naturalnego, firmowych budżetów oraz zdrowia i zadowolenia pracowników – dodaje Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.
Materiały inwestora
Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest firma FB Antczak.
– To kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak dla GLP, potwierdzający nasze kompetencje w obszarze generalnego wykonawstwa oraz najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etycznych metod pracy. We współpracy z inwestorem budujemy zaawansowany pod względem technicznym obiekt, wymagający doświadczenia konstrukcyjnego i znajomości proekologicznych innowacji – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.
Materiały inwestora
GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w sektorze nieruchomości logistycznych. W Europie, Azji i obu Amerykach zarządza budynkami oraz funduszami private equity o łącznej wartości 89 mld dolarów.
Działalność GLP w Europie jest skoncentrowana na najsilniejszych rynkach – Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Węgrzech, Słowacji, oraz Czechach. Portfolio firmy wyróżnia się projektami typu big box, zrealizowanymi w najwyższym standardzie i użytkowanymi przez zróżnicowaną społeczność klientów.
Do grona klientów GLP należą firmy z branży handlowej, farmaceutycznej, e-commerce, 3PL oraz motoryzacyjnej, dla których powstają rozwiązania szyte na miarę, w budynkach spełniających najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju.
Wizualizacje: materiały inwestora

Komentarze (11)

Napisz komentarz
Tomek(gość)
Z czego się tu cieszyć. To magazyny by przechowywać towary z innych krajów a sprzedawać tutaj. Polska to dla innych tylko rynek zbytu i taniej siły roboczej. Nic więcej! Ludzie zacznijcie w końcu myśleć.
Szymon(gość)
@
renia
(gość)
Zachodnie firmy.pracownicy z Ukrainy.podatki za granicę.zarobki 2000 netto.no po prostu rewelacja.
2000 zł :) Delikatna przesada. Za takie pieniądze praktycznie nikt nie chce pracować.
Lux Ferre(gość)
@
Sebastian
(gość)
Wroclaw nie potrzebuje wiecej miejsc pracy. Potrzebuje skupic sie na jakoscia powietrza i rozwiazaniem najwiekszych korkow w Europie. Nowe miejsca pracy, czyli kolejne fabryki tylko pogorsza sprawe.
Bredzisz przyjacielu. Chcesz zobaczyć korki to jedź w okolice Londynu, a i tam pewnie największe w Europie nie są. W każdym razie te we Wrocławiu to Pikuś przy nich. Jakość powietrza rzeczywiście słaba, ale nie pogorszy się przez przez magazyn za miastem. Korzyści ekonomiczne natomiast całkiem spore. Wrocław, jak i cała Polska potrzebuje inwestycji bo choć propaganda swoje, to de facto od dwóch lat nie drgnęło u nas PKB (uśredniajac) a prawdopodobnie w najblizszych 2 latach nadejdzie globalny kryzys i znaczna część z 44% Polaków biernych zawodowo uzna, że może jednak warto iść do pracy, gdy tylko inflacja zeżre socjal.
Bres(gość)
Za pieniadze Polakow, na ziemii polskiej,, w zarzadzie obcym, rabunek i wysylka kasy na zachod, zerowe podatki dla Polski. Tylko tak dalej
Mm(gość)
Jest tyle miejsc w polsce ze slaba klasa ziemi ale nie lepiej postawic pod wroclawiem zmarnowac kilkadziesiat ha i dolozyc jeszcze wiekszy ruch i korki
Kkj(gość)
Dla ukraincow za minimalną stawke ?
Sowizdrzal(gość)
@
renia
(gość)
Zachodnie firmy.pracownicy z Ukrainy.podatki za granicę.zarobki 2000 netto.no po prostu rewelacja.
A dlaczego podatki za granicę, nie rozumiem tego. Podatek od gruntu, CIT, podatki ściągane od pracowników zostają w Polsce. Ewentualnie podatek dochodowy firmy może być płacony za granicą bo pewnie tam niższy
Proszę zauważyć: niszczymy bezrefleksyjnie najlepsze ziemie rolnicze(gość)
Jan
Sebastian(gość)
Wroclaw nie potrzebuje wiecej miejsc pracy. Potrzebuje skupic sie na jakoscia powietrza i rozwiazaniem najwiekszych korkow w Europie. Nowe miejsca pracy, czyli kolejne fabryki tylko pogorsza sprawe.
renia(gość)
Zachodnie firmy.pracownicy z Ukrainy.podatki za granicę.zarobki 2000 netto.no po prostu rewelacja.
Giga(gość)
Eh takie prace to Chińczykom proszę zlecać! Ale oczywiście masy będą się cieszyć..
REKLAMA