Rozpoczyna się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2025 r. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.
– Kolejna dobra wiadomość, kolejny odcinek szlaku Via Carpatia jest już w budowie. Dla Podkarpacia to droga do nowoczesności, dla Polski to droga do rozwoju, a dla Europy Środkowej droga do bezpieczeństwa i stabilności. Obecnie trwa największy w historii program inwestycyjny w polską infrastrukturę i chcemy, aby było tak nadal – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Plac budowy w rękach wykonawcy









![Trwa realizacja ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/183/55/646071_100x70.jpg)
![Wielka inwestycja w bezpieczeństwo gazowe Polski. Powstanie trzeci Terminal LNG [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/60/60/83772_100x70.jpg)



![[Aglomeracja Wrocławska] Nowi inwestorzy w Parku Przemysłowym](https://investmap.pl/_i/image/72/72/24392_100x70.jpg)
![Rusza budowa odcinka Via Carpatii pomiędzy węzłami Rzeszów Południe i Babica [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/5/5/53253_100x70.jpg)


![[kujawsko-pomorskie] Kolejne kilometry nawierzchni na A1](https://investmap.pl/_i/image/1/1/7937_100x70.jpg)

![Na Podkarpaciu powstaje przygraniczy odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/208/80/82896_100x70.jpg)