DODAJ
Kajtman 12.07.2010, godz. 15:31
Olivia Business Centre to największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum aglomeracji, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto – al. Grunwaldzkiej. Na sąsiednich działkach znajduje się główny kampus Uniwersytetu Gdańskiego, który jest obecnie w trakcie intensywnej rozbudowy oraz hala widowiskowo-sportowa Olivia. Olivia Business Centre będzie powstawało w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie (klasa A), na działce o powierzchni 3,5 ha.

Pierwszym etapem kompleksu będzie budynek Olivia Gate, który zostanie zbudowany w narożniku przy hali Olivia. Olivia Gate to 18 tys. m² powierzchni użytkowej i 420 miejsc w parkingu podziemnym.

Projekt architektoniczny opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners, które zaprojektowało m.in. kilka dużych parków biurowych w Warszawie, cieszących się dużym powodzeniem wśród najemców.
odpowiedz
Orzech 26.04.2011, godz. 13:10
Właściciel Olivia Business Center, największego kompleksu biurowego w Trójmieście jeszcze latem chce rozpocząć budowę kolejnego budynku.

Właśnie powstający obok hali Olivia w Gdańsku biurowiec Olivia Gate, to pierwszy z serii 7-8, które zostaną wzniesione w jego sąsiedztwie w ramach kompleksu OBC.pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 09.06.2011, godz. 17:42
Zawieszono wiechę na pierwszym budynku gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre - Olivia Gate. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku, a jej otwarcie przewidziano na III kw. 2011 r. Kolejny etap projektu to biurowiec Olivia Point, który ruszy we wrześniu 2012.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 11.08.2011, godz. 10:14
Wizualizacje:

20824_1000x.jpg


20825_1000x.jpg


20826_1000x.jpg


20827_1000x.jpg


20828_1000x.jpg


Źródło: oliviacentre.pl
odpowiedz
Godfath3r 18.08.2011, godz. 10:43
W tym roku podaż nowej powierzchni biurowej w Trójmieście ma wynieść ponad 41 000 m2.
Blisko połowę tej przestrzeni (18 000 m2) zapewni Olivia Gate – otwierany we wrześniu pierwszy z budynków Olivia Business Centre.


Jeszcze dwa lata temu w Trójmieście stało dwa razy więcej pustych biur, niż było chętnych do wynajęcia. Dzisiaj jest zdecydowanie inaczej. – Z perspektywy dewelopera komercyjnego mogę powiedzieć, że biznes w Trójmieście dynamicznie się rozwija – mówi Maciej Kotarski, przedstawiciel inwestora Olivia Business Centre - Świadczy o tym tempo wynajmu powierzchni w inwestycji oraz lokalny rodowód większości najemców, m.in. spółek Grupy Energa – dodaje Kotarski.

Rynek biur nie nadąża

Inwestycje w rynek nieruchomości komercyjnych wykazywały się w ostatnich latach dużymi wahaniami, głównie za sprawą wciąż niepewnej sytuacji gospodarczej. Początki światowego kryzysu 2008-09, zbiegły się z oddaniem wielu budynków. Rynek się schłodził. Inwestorzy musieli czekać prawie dwa lata na zmianę tendencji. Tegoroczna podaż powierzchni biznesowej w Trójmieście zwiększy się o blisko 1/7. To jednak wciąż zdecydowanie za mało.
Zdaniem analityków nieco lepiej będzie dopiero w drugiej połowie 2012 roku – wtedy planowanych jest kilka większych otwarć.
– Nadal brakuje powierzchni komercyjnej, ale takiej, która odpowiada dzisiejszym potrzebom biznesu, jest nowoczesna i prestiżowa, a zarazem nie zaburza rachunku ekonomicznego najemcy. Przewidujemy ciągły wzrost popytu, a tym samym zainteresowanie kolejnymi etapami oddawanych do użytku budynków Olivia Business Centre – tłumaczy Maciej Kotarski.

Najemcy nie czekają

Najemcy konkurują w poszukiwaniu nowoczesnych biur. Podpisują umowy na długo przed oddaniem budynku do użytku. Jak się okazuje nowoczesne centra biurowe są w polu zainteresowania zarówno dużych korporacji, jak i nieco mniejszych graczy, poszukujących sprzyjających warunków do prowadzenia i rozwoju biznesu. Prawie połowę powierzchni Olivia Gate, wynajęły spółki z grupy Energa, w tym Energa Obrót. Firma doradcza w zakresie nowoczesnych technologii, Sii Sp. z o.o. – ponad 1200 mkw. Od 500 do 800 m.kw. zajęły Gdańska Fundacja Menedżerów, firma konsultingowo - inżynierska AOS Sp. z o.o. (Grupa BIG INVEST) oraz inne firmy wysokich technologii. Dla przyszłych najemców przygotowano prawie 400 miejsc parkingowych w podziemiach oraz kilkaset wokół posesji. Na parterach mają powstać m.in. banki, sklepy, restauracje, kantyna i wiele innych usług, ułatwiających życie ludziom pracującym w budynku. Ogromnym zainteresowaniem cieszę się już powierzchnie kolejnego z budynku – Olivia Point, którego budowa dopiero się rozpoczyna.

Informacje dodatkowe:

Olivia Business Centre to jedno z największych w północnej Polsce, wielofunkcyjne centrum biznesowe, z dominującą funkcją biurową, zlokalizowane w centrum aglomeracji trójmiejskiej, tuż obok Hali Olivia. Umiejscowione jest ono przy Al. Grunwaldzkiej – głównej arterii aglomeracji, łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię, nieopodal rozrastającego się kampusu uniwersyteckiego.
Pierwszy budynek centrum, wraz z kolejnymi – Olivia Point i Olivia Tower - utworzy wewnętrzny plac z dużą fontanną, ławeczkami i starannie zaplanowaną zielenią. Ma to być przestrzeń odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska. Docelowo, na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej), z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14. Budynki będą klasy A, z klimatyzacją z indywidualnym sterowaniem temperaturą.

Inwestycja będzie realizowana etapami.

Projekt Olivia Business Centre w dniu 29 marca 2010 roku otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego budynku – Olivia Gate. W lipcu 2010 roku rozpoczęła się budowa budynku, natomiast jej ukończenie planowane jest na wrzesień 2011 roku. Budujący się kompleks Olivia Business Centre należy do znanego z Wirtualnej Polski biznesmena Macieja Grabskiego, gdańszczanina od pokoleń. Za budowę i komercjalizację odpowiedzialna jest lokalna firma deweloperska TPS.
odpowiedz
Jan Augustynowski 18.08.2011, godz. 10:54
Ale potężne! Szkoda, że Archicom tak nie buduje West Forum.
odpowiedz
Kajtman 20.09.2011, godz. 18:31
Na początku października br. zostanie oddany do użytku biurowiec klasy A - Olivia Gate. To pierwszy z budynków kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku, realizowanego przez firmę TPS. - Można powiedzieć, że obiekt jest wynajęty w całości. Nie podpisaliśmy jeszcze wszystkich umów, ale rozmowy, które prowadzimy, są na dość zaawansowanym etapie - powiedział portalowi Propertynews.pl Jakub Jastrzębski, dział komercjalizacji, TPS.

Olivia Gate ma 18 tys. mkw. powierzchni najmu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Topbiura.pl 01.12.2011, godz. 13:20
Rozpoczęła się już budowa kolejnych budynków Olivia Business Centre. Nowe budynki - Olivia Point (9 tys. m kw.) i Olivia Tower (15 tys. m kw.) - dostarczą łącznie blisko 24 000 m.kw. nowej powierzchni, a ich ukończenie planowane jest na przełom 2 i 3 kwartału 2012 roku. Tymczasem na początku listopada pozwolenie na użytkowanie otrzymał pierwszy etap Olivia Business Centre - budynek Olivia Gate o powierzchni 18.400 m kw...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 28.02.2012, godz. 00:21
W Olivia Gate, pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku, powstanie biuro firmy Goyello, działającej w sektorze usług IT.

Nowo otwarte biuro w Olivia Gate ma 700 mkw. powierzchni, przygotowane jest dla 100 pracowników.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Topbiura.pl 01.03.2012, godz. 16:12
W pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku swoje biuro otworzyła właśnie Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów. Swoją działalność rozwijać będzie na ponad 500 m kw. powierzchni...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 09.03.2012, godz. 12:54
34134_1000x.jpg

34135_1000x.jpg
odpowiedz
Topbiura.pl 14.03.2012, godz. 16:55
Już niebawem pomorskie firmy będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie. W Olivia Gate - pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre, swój oddział otworzy firma AIP Business Link. AIP BL to specjalistyczny program umożliwiający rozwój firm do skali globalnej. Swoje przedstawicielstwa posiada też w Dolinie Krzemowej, Chinach i Wielkiej Brytanii...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 28.03.2012, godz. 16:31
28 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynki Olivia Point i Olivia Tower. Są to kolejne biurowce powstającego w Gdańsku centrum biznesowego Olivia Business Centre. W nowych budynkach dostępnych będzie 9,6 i 14,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

- Praktycznie cała powierzchnia pierwszego biurowca została już zagospodarowana przez wynajmujących, a zainteresowanie naszą inwestycją ze strony firm poszukujących powierzchni biurowych jest cały czas duże.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 29.03.2012, godz. 15:23
Trójmiasto ma swoje pięć minut — uważa biznesmen. I stawia w Gdańsku trzy biurowce.

Dziś wmurowanie kamienia węgielnego pod drugi i trzeci (Olivia Point i Tower) z siedmiu biurowców Olivia Business Centre.

— To łącznie 23 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynki będą gotowe w tym roku — mówi Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski, który dwa lata temu rozpoczął budowę pierwszego biurowca — Olivia Gate.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Topbiura.pl 13.04.2012, godz. 15:31
W pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku swój nowy oddział otworzy niedługo PKO Bank Polski. Będzie miał ponad 200 m2 powierzchni...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 14.06.2012, godz. 16:30
Jeden z kluczowych pracodawców w Trójmieście najemcą Olivia Business Centre

W Olivia Gate - pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre - jedną z kilku swoich trójmiejskich centrali ulokował Meritum Bank. Będzie w niej pracować 160 pracowników banku, głównie z pionu IT oraz Telemarketingu.

http://www.propertynews.pl/biura/jeden- ... ,9755.html
odpowiedz
Orzech 18.09.2012, godz. 18:30
Firma Bayer na lokalizację swojego centrum finansowo-księgowego w Gdańsku wybrała kompleks Olivia Business Centre (OBC).

- Dostępność nowoczesnych biurowców to obok znajomości języków, kompetencji absolwentów i profesjonalistów, jeden z głównych powodów wyboru Trójmiasta na lokalizację centrum.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.12.2012, godz. 13:44
56193_1000x.jpg
odpowiedz