Capgemini stawia na Gdańsk. W ciągu trzech lat powstanie 1000 nowych miejsc pracyMateriały prasowe

Capgemini stawia na Gdańsk. W ciągu trzech lat powstanie 1000 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Capgemini Polska otwiera biuro w Gdańsku. Tylko w pierwszym roku działalności w tym mieście firma planuje zatrudnić 200 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat będzie to łącznie około 1000 pracowników.

Aktualnie Capgemini jest w trakcie pierwszych rekrutacji. Pierwszym klientem, z którym będzie współpracować Capegemini w Gdańsku, jest Kuehne+Nagel, jedna z wiodących światowych firm logistycznych z silną pozycją rynkową w sektorze frachtu morskiego, lotniczego, przewozów lądowych, a także logistyki kontraktowej, która skoncentrowana jest na zintegrowanych rozwiązaniach logistycznych.

– To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami – informuje Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.

– Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum – dodaje Jerzy Szwarc.

Materiały prasowe

W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Docelowo centrum ma się rozwijać bardzo szybko, zwiększając liczbę klientów oraz powiększając zespół do ok. 1000 pracowników w perspektywie najbliższych trzech lat.

REKLAMA

– W gdańskim biurze będziemy prowadzić projekty wdrażania złożonych systemów związanych z usługami logistycznymi zapewniającymi klientom Kuehne+Nagel najszybszą i najbardziej wiarygodną informację o ich transporcie w czasie rzeczywistym – wyjaśnia Paweł Kwaśnica, Kuehne+Nagel delivery executive w Capgemini Polska.

– Pomorze skutecznie przyciąga nowych inwestorów m.in. dzięki dobrze rozwijającej się współpracy pomiędzy sektorami. To niezbędny warunek do tworzenia sprzyjającego otoczenia dla nowoczesnego biznesu, rozwoju produktów i usług jutra – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Aktualnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Poszukiwane są osoby znające technologie: Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.

O Capgemini:

Capgemini działa w Polsce od 1996 roku i mamy swoje biura w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Firma jest światowym liderem w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej. W Capgemini Software Solutions Center zajmuje się projektowaniem rozwiązań szytych na miarę dla znanych na całym świecie firm. Specjaliści IT, tworzący w Java, JavaScript, C/C++, .Net pracują w biurach Capgemini we Wrocławiu i Poznaniu.

Capgemini zatrudnia aktualnie ponad 325 000 pracowników w ponad 55 krajach na całym świecie. W 2021 roku Grupa Capgemini odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA