Capgemini Polska otwiera biuro w Gdańsku. Tylko w pierwszym roku działalności w tym mieście firma planuje zatrudnić 200 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat będzie to łącznie około 1000 pracowników.
Aktualnie Capgemini jest w trakcie pierwszych rekrutacji. Pierwszym klientem, z którym będzie współpracować Capegemini w Gdańsku, jest Kuehne+Nagel, jedna z wiodących światowych firm logistycznych z silną pozycją rynkową w sektorze frachtu morskiego, lotniczego, przewozów lądowych, a także logistyki kontraktowej, która skoncentrowana jest na zintegrowanych rozwiązaniach logistycznych.
– To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami – informuje Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.
– Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum – dodaje Jerzy Szwarc.
W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Docelowo centrum ma się rozwijać bardzo szybko, zwiększając liczbę klientów oraz powiększając zespół do ok. 1000 pracowników w perspektywie najbliższych trzech lat.
– W gdańskim biurze będziemy prowadzić projekty wdrażania złożonych systemów związanych z usługami logistycznymi zapewniającymi klientom Kuehne+Nagel najszybszą i najbardziej wiarygodną informację o ich transporcie w czasie rzeczywistym – wyjaśnia Paweł Kwaśnica, Kuehne+Nagel delivery executive w Capgemini Polska.
– Pomorze skutecznie przyciąga nowych inwestorów m.in. dzięki dobrze rozwijającej się współpracy pomiędzy sektorami. To niezbędny warunek do tworzenia sprzyjającego otoczenia dla nowoczesnego biznesu, rozwoju produktów i usług jutra – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.
Aktualnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Poszukiwane są osoby znające technologie: Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.
O Capgemini:
Capgemini działa w Polsce od 1996 roku i mamy swoje biura w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Firma jest światowym liderem w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej. W Capgemini Software Solutions Center zajmuje się projektowaniem rozwiązań szytych na miarę dla znanych na całym świecie firm. Specjaliści IT, tworzący w Java, JavaScript, C/C++, .Net pracują w biurach Capgemini we Wrocławiu i Poznaniu.
Capgemini zatrudnia aktualnie ponad 325 000 pracowników w ponad 55 krajach na całym świecie. W 2021 roku Grupa Capgemini odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.







![Jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce gotowa! [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/30/30/77342_100x70.jpg)


![„Podatek od pustostanów” nie obniży cen. Zmieni strategie deweloperów [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/gallery/169/41/595625_100x70.jpg)
![Ruszyła budowa 150-metrowego wieżowca AFI Tower w Warszawie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE+FILM]](https://investmap.pl/_i/image/24/24/77336_100x70.jpg)
![Co się buduje w Katowice Airport? [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/196/68/660932_100x70.jpg)

![[Wrocław] PGS Software zatrudni 200 nowych pracowników we wrocławskiej centrali](https://investmap.pl/_i/image/25/25/38681_100x70.jpg)
![[Wrocław] Bosch stawia na rozwój fabryki układów hamulcowych](https://investmap.pl/_i/image/4/4/23556_100x70.jpg)

![[Kraków] Capgemini wynajmuje dodatkową przestrzeń biurową oraz zwiększa zatrudnienie](https://investmap.pl/_i/image/150/22/4758_100x70.jpg)

![[Wrocław] Wielkie centrum logistyczne wyrośnie pod Wrocławiem [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/14/14/1038_100x70.jpg)
![[zachodniopomorskie] Amazon wybuduje kolejne centrum logistyki e-commerce](https://investmap.pl/_i/image/60/60/26428_100x70.jpg)

![[Aglomeracja Wrocławska] 200 inwestorów i 85 tysięcy miejsc pracy w 10 lat](https://investmap.pl/_i/image/182/54/27830_100x70.jpg)