Amerykański gigant odzieżowy Nike otworzył Technology Innovation Center w Gdańsku Materiały prasowe

Amerykański gigant odzieżowy Nike otworzył Technology Innovation Center w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Nike Technology Innovation Center Gdańsk pracę znajdzie docelowo nawet kilkaset osób. Firma prowadzi cały czas rekrutację do nowej placówki. W najbliższym czasie planuje zatrudnić ponad 100 pracowników.

Nowo powstały zespół inżynierów w Innovation Center Gdańsk już realizuje projekty w obszarach związanych ze strumieniowym przesyłaniem danych (global architecture & platforms), ich przetwarzaniem i analizą (enterprise data & analytics) oraz innowacji technologicznych, które w przyszłości będzie wdrażać w sklepach stacjonarnych.

W przyszłości polskie centrum będzie rozszerzało swoją działalność o nowe obszary takie jak sztuczna inteligencja (AI) i aplikacje mobilne.

W Nike Technology Innovation Center Gdańsk, które zostało otwarte w najwyższym wieżowcu Olivia Star w kompleksie biurowym Olivia Business Centre może znaleźć prace nawet kilkuset pracowników. Nieoficjalnie mówi się o docelowo nawet 600 etatach.

– Centrum Technologiczne Nike w Polsce jest realizacją naszego planu cyfrowej transformacji. Naszym celem jest jeszcze lepsze wsparcie sportowców. Cieszę się, że nasz zaangażowany zespół tworzy nową generację międzynarodowych rozwiązań, produktów i usług, z których będą korzystać miliony ludzi na całym świecie – podkreśla Ratnakar Lavu, global chief digital information officer w Nike.

REKLAMA
Materiały prasowe

O inwestorze:

Nike to amerykańska firma, która została założona w 1964 r. w Washington County. Aktualnie Nike zatrudnia ponad 63 tys. osób na całym świecie. Przychody Nike Inc. to ok. 34,35 mld dolarów rocznie.

Według najnowszego raportu Invest in Pomerania, spośród 158 centrów usług dla biznesu funkcjonujących w Trójmieście 64 proc. to centra IT oraz R&D, które łącznie zatrudniają ponad 51 proc. pracowników sektora usług, czyli ponad 15 tys. osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA