DODAJ
Darek_S 21.01.2008, godz. 23:02
W Świdnicy ma powstać wielkie Centrum Rozrywkowo Handlowe

Miasto czterech galerii ?

Wielosalowe kino i cały kompleks służący rozrywce i rekreacji - kręgielnia, fitness, boisko do siatkówki, park zabaw dla dzieci i tak dalej zamierza wybudować na terenach po byłym ZEM-ie ich nowy właściciel, legnicka spółka Rank Progress SA. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, w ciągu kilku najbliższych lat w Świdnicy powstaną aż cztery galerie handlowe!

Czwarty chętny na galerię

Po zakupionym przez firmę Parkridge terenie przy ulicy Strzegomskiej, gdzie właśnie powstaje Leroy Merlin i galeria MultiPark, po sprzedanym spółce Blackrock Properties Zaułku Świętokrzyskim, gdzie także ma powstać galeria handlowa, po dawnym targowisku przy ul Riedla zakupionym przez firmę Elpro z Lublina, która zbuduję na nim hale targową i galerię - z planami budowy dużej galerii z centrum rozrywkowo - rekreacyjnym wychodzi kolejna firma - Rank Progress. - Teren po byłych zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej, który niedawno kupiliśmy, to blisko trzy hektary powierzchni - wyjaśnia Jan Mroczka współwłaściciel i prezes spółki. - To pozwala nam planować nowoczesny obiekt o dużej powierzchni. Chcielibyśmy zaplanować go tak, aby jak najlepiej służył mieszkańcom i zaspokajał różnorodne potrzeby świdniczan. A tych jest, jak wiemy, coraz więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość spędzania czasu wolnego.

Nowy styl życia

- Rank Progress posługuje sie hasłem "Budujemy styl życia" - mówi Andzrej Bartnicki, drugi współwłaściciel i przewodniczący rady nadzorczej Rank Progress SA. - Krztałtujemy architektonicznie i funkcjonalnie taką przestrzeń, która sprzyja określonym zachowaniom, rozwijaniu właśnie pewnego stylu życia. Zaczynamy od ubrania - a więc warto zadbać, aby w Centrum znalazły się takie sklepy i takie marki, które są na topie, które podobają sie mieszkańcom zmuszonym obecnie do wyjazdów do Wrocławia. Potem coś dla ciała - czyli restauracje, bary i kawiarnie. A że Polacy coraz chetniej korzystają z oferty rozrywkowej - niewatpliwie chcialibyśmy, aby w Centrum znalazło się wielosalowe kino i cały kompleks służący rozrywce i rekreacji - kregielnia, fitnes, boisko do siatkówki, park zabaw dla dzieci i tak dalej.

Zbudują nam kino ?

Inwestorzy przede wszystkim chcą jednak stworzyć na zdegradowanym terenie ciekawe i oryginalne miejsce, które docenią potencjalni najemcy. - Nikt nie chce do biznesu dokładać - wyjaśniają.
- Operator sieci kin chce być pewien, że zarobi także na swojej inwestycji w Świdnicy. Podobnie biznesplan i rachunek zysków sporządzi ktoś, kto planuje uruchomienie kręgielni albo zręcznościowego toru przeszkód. Tak więc nasze plany i marzenia będzie weryfikował rachunek ekonomiczny sporządzany nie tylko przez nas, ale także przez potencjalnych najemców. Właściciele Rank Progress zapewniają jednak, że niezależnie od uwarunkowań ekonomicznych, bardzo chcieliby zafundować świdniczanom nowoczesne kino.. Ponadto zamierzają w planowanym Centrum przewidzieć miejsce dla stałej profesjonalnej estrady, żeby nawet najbardziej znani artyści bez obaw o jakość swojego występu chcieli gościć właśnie w Świdnicy - Dodam, że zdaniem niektórych lokalnych mediów w naszej Galerii Piastów w Legnicy w ubiegłym roku gościło więcej znanych artystów, niż w placówkach kulturalnych miasta - mówi Dariusz Wyborski, dyrektor Zespołu Public Relations w Rank Progress SA - To oczywiście duża przesada, jednak cieszymy się, że opinia publiczna zauważa nie tylko handlowy charakter naszej galerii

Wiadomości Świdnickie
_________________
odpowiedz
Darek_S 22.01.2008, godz. 22:11
"14 grudnia została podpisana umowa miedzy Rank Progress S.A. a DTZ, dotycząca kompleksowej współpracy, w tym; opracowania konceptu, wynajmu, opracowania struktury najemców, marketingu oraz komercjalizacji centrów handlowych znajdujących się w portfelu Rank Progress S.A.

Umowa dotyczy 13 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 220 000 m kw. zlokalizowanych w takich miastach jak:, Zamość, Kłodzko, Kalisz, Świdnica, Głogów, Katowice, Jelenia Góra, Legnica.
Renata Kusznierska, Regionalny Dyrektor Działu Powierzchni Handlowej w DTZ komentuje – „ Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani i obdarzeni zaufaniem przez Rank Progress S.A. przy tak dużym projekcie, tym bardziej, że oferta DTZ w obszarze powierzchni handlowych poszerzyła się znacznie w ostatnim czasie, w wyniku zwiększenia o kilkadziesiąt osób zespołu ekspertów specjalizujących się w powierzchniach handlowych.”


Rank Progress SA jest firmą inwestycyjno - deweloperską, ze 100% kapitału polskiego. Na rynku nieruchomości działa od 1997 roku. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów w trzech głównych segmentach: A. Wielkopowierzchniowe Centra Handlowe, B. Śródmiejskie Galerie Handlowe oraz C. Inwestycje Mieszkaniowe. Rank Progress zarządza zrealizowanymi i wynajętymi obiektami handlowymi. Wartość projektów z wszystkich segmentów, przygotowanych do realizacji do 2011 roku, wynosi 2,5 mld PLN, a łączna powierzchnia centrów i galerii handlowych oraz inwestycji biurowo-usługowych i mieszkaniowych przekracza 600 000 m kw. Rank Progress SA przygotowuje się obecnie do wejścia na GPW w Warszawie. Debiut jest planowany w I półroczu 2008 roku."

źródło:
http://www.dtz.pl
odpowiedz
Gregs 19.05.2008, godz. 13:49
27 maja Rank Progress przedstawi dwóm połączonym komisjom Rady Miejskiej swoje plany dotyczące przyszłej galerii Jak dodają przedstawiciele firmy na ostateczny kształt galerii będzie miał wpływ rachunek ekonomiczny.
odpowiedz
Jajo 19.05.2008, godz. 15:49
Po cichaczu liczę na obiekt pokroju Galerii Dominikańskiej lub Galerii Piastów, oczywiście z kinem wielosalowym ;) Mocno trzymam kciuki za tą inwestycję... no i mam nadzieje, że Rank Progress okaże się sumiennym inwestorem :)
odpowiedz
Gregs 27.05.2008, godz. 22:14
Galeria Świdnicka

Dziś Rank Progress przedstawił koncepcje programowo - przestrzenną Galerii Świdnickiej


Lokalizacja

Galeria zlokalizowana ma być w pobliżu centrum Świdnicy, na działce o powierzchni 3,7 ha. Działka ograniczona jest od południa ul Westerplatte, od wschodu rzeką Bystrzycą, od północy ul Równą, natomiast od zachodu graniczy z działkami ze śródmiejska zabudowa mieszkaniową.

Obsługa komunikacyjna

Istnieje możliwość dojazdu pod dwa główne wejścia budynku od ul Westerplatte oraz projektowaną drogą publiczną wzdłuż rzeki Bystrzyca. Droga pożarowa przewidziana jest wzdłuż zachodniej elewacji budynku, z wjazdem od ul Równej. Wjazd i wyjazd z garażu podziemnego zlokalizowany jest od strony rzeki - na projektowana drogę publiczną.

Zagospodarowanie Terenu

Przewidziano dwa rekreacyjne place o charakterze pólpublicznym przy głównych wejściach do budynku. Jeden znajduję się przy ul Westerplatte, drugi w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy. Place połączono ciągiem pieszym zlokalizowanym wzdłuż witryn sklepowych na południowej ścianie galerii. Obszerny plac oraz deptak przy rzece stanowić ma nie tylko miejsce spotkań dla ludzi korzystających z projektowanej infrastruktury handlowo - usługowo - rozrywkowej, może także służyć do organizacji lokalnych imprez.
Otoczenie obiektu uzupełniono o zieleń niską oraz elementy małej architektury.

Wejścia do budynku oraz komunikacja pionowa

Budynek obsługują dwa wejścia główne oraz wejścia pomocnicze. Główne wejścia otwierają sie na dwa najważniejsze dla obiektu kierunki - centrum miasta ( od ul Westerplatte) oraz deptak przy rzece. Wejście od strony ul Westerplatte oprócz galerii obsługuje także część kinową. Część biurowa oraz rekreacyjna stanowią funkcjonalne odrębne elementy budynku i obsługiwane są wydzielona komunikacją pionowa. Komunikacja galerii z garażem odbywa się po przez klatki schodowe ewakuacyjne, windy oraz schody ruchome. W holu Galerii, w bezpośrednim sąsiedztwie części spożywczej projektowany jest ruchomy chodnik prowadzący do poziomu - 1 (garaż)

Parking podziemny

Zaprojektowany jako jednopoziomowy, z dwoma wjazdami (dwukierunkowymi). Parking mieści 700 stanowisk postojowych, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych.

Funkcja

Obiekt składa się z kilku wydzielonych, lecz współgrających stref funkcjonalnych.
Są to: część handlowo - usługowa, cześć kinowa, część rekreacyjna oraz część biurowa.

Część handlowo - rekreacyjna znajduje się na parterze budynku i zajmuje łącznie 16 tyś m2 powierzchni wynajmu - w tym przestronny hol z wydzielona częścią gastronomiczną.

Kino "Helios" znajduje sie na kondygnacji +1. Składa sie na nie cztery sale kinowe z technologią 3 D, gdzie zaplanowano projekcje w systemie multiplikacyjnym (czyli wyświetlanie jednocześnie tych samych filmów np we Wrocławiu Krakowie Londynie czy Nowym Jorku), w tym sala wielofunkcyjna na 500 osób, oraz foyer z zapleczem gastronomicznym.

Cześć rekreacyjna znajduje sie na kondygnacji +1 i stanowi odrębną jednostkę funkcjonalna. Składa sie na nią siłownia, fitness oraz welness.
Kompleks biurowy znajduje sie na kondygnacji+1 i podobnie jak część rekreacyjna jest samodzielna jednostką funkcjonalną. Składa sie z 16 pomieszczeń biurowych.

Łączna powierzchnia wynajmu kondygnacji +1 wynosi 5000 tyś m2.

Kondygnacja 1

Powierzchnia pod wynajem 16 000 m2

Kondygnacja +1

Powierzchnia pod wynajem 5000 m2

Biura 791 m2

Fitness welness 1668 m2

Kino 2540 m2

Obiekt wykonany zostanie z naturalnej cegły komponując sie z okolicznymi budynkami. Jak twierdzą władze miasta proces uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i studium uwarunkowań powinien sie zakończyć najszybciej latem 2009 roku. Inwestor deklaruje że proces budowlany potrwa od półtora roku do dwóch lat od uzyskania pozwolenia na budowę.

(GK) InvestMap.pl
odpowiedz
Darek_S 27.05.2008, godz. 22:59
w to mi graj :D
odpowiedz
Jajo 28.05.2008, godz. 11:23
czyżby miało to wyglądać tak? :)
Trochę tego nie ogarniam, co, gdzie, jak? ale wizualki całkiem-całkiem :)
4c123efd2afeb3fe.jpg
odpowiedz
Darek_S 28.05.2008, godz. 14:07
Jajo szalejesz :D

no calkiem fajnie to wyglada i te ksztalty mrrr ... :DDDD
odpowiedz
Jajo 28.05.2008, godz. 14:19
jasne :) z radości, że całkiem udany obiekt może powstać w niedalekiej przyszłości w naszym mieście :)
Jeszcze tylko ładna promenada i mamy super miejsce na spacer i rozrywkę... ciekawe czy po to był ogłaszany konkurs dla studentów Polibudy Śląskiej? może być naprawdę ciekawie niebawem :)
odpowiedz
Gregs 28.05.2008, godz. 14:54
Bardzo podobnie Jajo, jak uda mi sie zeskanować resztę wizek to wrzucę na portal :) Dodam że to nie nie jedyna niespodzianka tego typu inwestycji w Świdnicy ;)
odpowiedz
Mattilook 29.05.2008, godz. 08:23
Prace nad projektem prowadzi pracownia Q2Studio z Wrocławia.
Ci sami architekci co opracowują również dla Rank Progress rozbudowę Browaru w Legnicy.
odpowiedz
Jan Augustynowski 08.06.2008, godz. 12:56
"Mattilook" napisał:
Prace nad projektem prowadzi pracownia Q2Studio z Wrocławia.
Ci sami architekci co opracowują również dla Rank Progress rozbudowę Browaru w Legnicy.


Od razu widać podobieństwa.

No muszę przyznać, że projekt bardzo mi się podoba. Aż mi głupio, że dopiero dzisiaj znalazłem ten wątek :/
odpowiedz
Jajo 09.06.2008, godz. 12:51
Gregs, i jak? udało Ci się zeskanować resztę wizek tej galerii?
odpowiedz
Gregs 17.06.2008, godz. 07:13
Jeszcze nie ale jak sie wyśpię to postaram sie porobić fotki prospektu jak będzie ok to wrzucę :)
odpowiedz
Gregs 04.07.2008, godz. 07:35
W zeszłym tygodniu urzad miejski zamieścił ogłoszenie " o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świdnicy "Śródmieście - południe" :)
odpowiedz
Gregs 25.07.2008, godz. 01:27
odpowiedz
Gregs 21.08.2008, godz. 19:38
29.08.2008 odbędzie się sesja rady miejskiej w Świdnicy, w porządku odrad znalazł sie punkt XXII/19.
W sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego miasta Świdnicy, dla terenu ograniczonego ulicami: Westerplatte,
Równą, Wodną i rzeką Bystrzycą. Który stanowi kolejny krok przybliżajacy do rozpoczecia inwestycji Rank Progress SA w Świdnicy.
odpowiedz
Gregs 27.09.2008, godz. 03:11
OBWIESZCZENIE
PREZYDENTA MIASTA ŚWIDNICY

o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świdnicy, dla terenu ograniczonego ulicami: Westerplatte, Równą, Wodną i rzeką BystrzycąNa podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu
i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) zawiadamiam
o podjęciu przez Radę Miejską w Świdnicy uchwały Nr XXII/280/08 z dnia
29 sierpnia 2008r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świdnicy, dla terenu ograniczonego ulicami: Westerplatte, Równą, Wodną i rzeką Bystrzycą, obejmującego obszar ograniczony od północy ul. Równą, od wschodu rzeką Bystrzycą, od południa i zachodu
ul. Westerplatte i ul. Zygmuntowską.Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany planu miejscowego.
Wnioski należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy,
ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, w terminie do dnia 30 września 2008r.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
odpowiedz
Anonymous 02.11.2008, godz. 18:41
wspaniale, bardzo sie ciesze ze wkoncu cos ciekawego sie dzieje w naszym miescie i mam nadzieje ze ten pomysl wypali...
pozdrawiam serdecznie :)
odpowiedz
Gregs 03.11.2008, godz. 00:58
Mam nadzieje że ta inwestycje rozpocznie się jak najszybciej, i zaowocują także dobre marki w galerii

Pozdrawiam i witam :)
odpowiedz