Kompleks biurowy Marynarska Business Park przechodzi modernizację. Obok powstanie ogólnodostępny park Materiały prasowe

Kompleks biurowy Marynarska Business Park przechodzi modernizację. Obok powstanie ogólnodostępny park

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Dzięki przebudowie nowe oblicze zyskają przestrzenie wspólne Marynarska Business Park oraz teren zewnętrzny, gdzie 6000 mkw. betonowego parkingu zamienia się właśnie w ogólnodostępny park. Projekt realizowany jest ze szczególną dbałością o zrównoważony rozwój i aspekty ESG.

Rewitalizacja kompleksu Marynarska Business Park jest kontynuacją prowadzonej przez Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot strategii nadawania nowego życia starszym budynkom biurowym.

Na dziedzińcu posadzonych zostanie około 50 drzew rodzimych gatunków oraz krzewy, pojawią się strefy relaksu, fontanna i strumyk, a także otwarty pawilon z zielonym dachem, służący jako miejsce spotkań i wydarzeń. Obiekt będzie pełnił również funkcję edukacyjną związaną z ekologią. W całym parku będzie działać system retencji wody, który pomoże w utrzymaniu mikroklimatu, pojawią się też budki dla ptaków i hotele dla owadów. Dziedziniec będzie wyłączony z ruchu samochodowego, możliwe tu będą jedynie dojazdy taksówek i parkowanie krótkoterminowe.

– Modernizację kompleksu zaczęliśmy od przeprowadzenia audytu efektywności energetycznej. Wprowadzimy szereg rozwiązań w wentylacji oraz klimatyzacji, które będą miały realny wpływ zarówno na komfort przebywania w biurowcach, jak i na wydajność energetyczną i tym samym niższe koszty eksploatacji budynków. Model energetyczny pokazuje, że rozwiązania, które zaimplementujemy, zmniejszą zużycie energii oraz ograniczą emisję dwutlenku węgla w kompleksie – informuje Witold Zatoński, partner zarządzający w Syrena Real Estate.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Głównym projektantem nowej odsłony Marynarska Business Park jest Pracownia Architektoniczna MJZ, projekt zieleni opracowało iGreen Architektura Krajobrazu, projekt wnętrz to dzieło Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiada grupa Reesco, a za project management cmT.

– Chcieliśmy, by nowa przestrzeń była nie tylko użyteczna i piękna, ale też zrealizowana z korzyścią dla najemców, lokalnej społeczności i ekosystemu. Jednym z największych wyzwań, przed którym stoją obecnie miasta, są wyspy ciepła tworzone przez betonowe nawierzchnie. W modernizowanym kompleksie również mieliśmy do czynienia właśnie z takim przypadkiem. Odwróciliśmy ten efekt zamieniając parking naziemny w pełen zieleni park. Przy projektowaniu pawilonu oraz ścieżek na patio wykorzystaliśmy materiały pochodzące z rozbiórek. Poza tym nie ma bardziej ekologicznego rozwiązania niż adaptowanie i przywrócenie do życia w efektywny sposób już istniejącego budynku – przekonuje Maciej Zawadzki z MJZ.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W ramach rewitalizacji inwestycji Marynarska Business Park metamorfozie poddane zostaną także hole wejściowe każdego z czterech budynków kompleksu. Główna recepcja kompleksu zlokalizowana zostanie w biurowcu B usytuowanym od ulicy Taśmowej. W biurowcu B zaprojektowane zostało także centrum konferencyjne. Na 250 mkw. najemcy będą mieli do dyspozycji cztery sale konferencyjne, pokój dla rodzica z dzieckiem oraz kuchnię. Zorganizowana została tu również sala fitness do ćwiczeń. W planach jest także poszerzenie oferty gastronomicznej biurowca.

REKLAMA
Materiały prasowe

Rowerzyści będą mieli w Marynarska Business Parku pełną infrastrukturę: parking na 120 miejsc na poziomie podziemnym razem z szatnią z prysznicami oraz z 4 ładowarkami dla rowerów elektrycznych, a także stojaki naziemne i stację do samodzielnej naprawy pojazdów. Parking dla zmotoryzowanych na 1,3 tys. miejsc dostępny jest na trzech poziomach podziemnych. Wkrótce pojawią się na nim stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Planowany termin zakończenia prac to II kwartał 2023 roku.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Marynarska Business Park to kompleks czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni użytkowej 46 tys. mkw. Od 2020 roku znajduje się w portfolio spółek Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot. Swoje siedziby mają m.in.: Accord, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, JDE, Oceanic, S.C Johnson, Sitel oraz WDX.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Marynarska Business Park ma certyfikat BREEAM In Use 2015 na poziomie Excellent. Po zakończonej modernizacji kompleks będzie ubiegał się o kolejne certyfikaty: Breeam In-Use w nowym systemie v6, certyfikat WELL, WELL Health & Safety oraz WiredScore.

Za doradztwo w procesie certyfikacji projektu odpowiada zespół ekspertów z JW+A. Inwestor współpracuje także z Fundacją Integracja w celu jak najlepszego dostosowania inwestycji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA